טיים אאוט timeout

חג תרבותי

| מאת: יעל אפרתי

קצת לפני החג ובמהלך החופשה יש שפע של מופעי מחול ותיאטרון לילדים. הנה כמה המלצות למופעי במה מצויינים ואף מילה על פסטיגלים

 "עננוצה"- מופע המחול האחרון שיצרה הכוריאוגרפית נעה דר לילדים מתרחש בעולם דמיוני שבו מתקיימים תהליכים מרתקים- כך למשל הופך הזחל לפרפר והילד למבוגר. המעברים הללו, חלקם הדרגתיים ואחרים מפתיעים וחדים כמו גם מערכות היחסים שנעות בין יריבות לחברות. דר מדמה את המעברים האלה לתנועתם של גושי עננים שלפעמים גם "נוזלים" אחד לתוך השני ונובעים זה מזה. למופע החדש יחסית הזה שותפים בין היתר שירה גפן שכתבה את הטקסט ודניאל סלומון שחתום על המוסיקה אך הכוכבות הראשיות הן שלש הרקדניות ושפת המחול שמקבלות את קידמת הבמה ומאפשרת לילדים להיכנס לעולם  הנברא על הבמה ולהשתתף בחוויה שהיא לפעמים מציאותית ויומיומית (באמצעות קטעים משיחות משפחתיות מוכרות) ולפעמים דמיונית ופנטסטית. אין מסר, אין תובנה דידקטית רק הזמנה לפתוח את הדמיון וללכת לקראתו בראש פתוח. לבני חמש ואילך.
4 בדצמבר, מוזיאון תל-אביב לאמנות (אולם אסיא) ב- 11.00 וגם ב-12.30.   


וגם שווה –
"הצייר הוא חלום גדול", מופע תיאטרון-מחול ותיק יותר של דר על פי שיריה של לאה גולדברג. מלבב. לילדים בני 4-9 ולכל המשפחה.
30.11 , מוזיאון תל-אביב לאמנות (אולם רקאנטי) בשעה 11.30. 


"סיפורי בגדים"-
מופע תיאטרון-מחול חדש לילדים של יורם כרמי ללהקתו "פרסקו" בשיתוף עם תיאטרון המדיטק שבו מקבלים הבגדים שלנו- גם הגרביים הישנות, הז'קט של אבא וצמד נעלי בלט במחול מפתיע- חיים משלהם, חיים שאין להם שום קשר למותגים ותוויות, שום קשר לצרכנות בלתי מרוסנת אלא "רק" הצעה יצירתית להסתכל על מה שיש סביבנו ולראות כמה כיף אפשר לעשות עם זה. בתוך כך אתם מוזמנים להרהר בשאלות כמו איך אני בוחר את הבגדים שלי? איך אני מרגיש בבגד מסוים? או איך אני נראה בו. בכישוריו היצירתיים מצליח כרמי לרקום כוריאוגרפיה קולחת בביצוע רקדנים טובים וכמובן ארון מלא בגדים שהופך למקור של המצאות על רקע מוסיקה של מוצרט, צ'ייקובסקי וגם נינורוטה. הפעם בשונה מעבודותיו הקודמות לילדים החליט כרמי בעצה אחת עם במאי המופע רוני פינקוביץ' לתת לצופים הצעירים את הקרדיט הראוי והחליטו להעניק למחול ולמוסיקה לעשות את העבודה ולוותר על הדמות השגורה של מספר/שחקן שמוביל את העלילה.
23.11  ב"מחסן 2" נמל יפו

וגם שווה – "ספר הג'ונגל" (2011) עוד עבודה מומלצת של כרמי והמדיטק  ובמרכזה הילד מוגלי שחי בג'ונגל עם חבריו הפנתר בגירה, הדב באלו ובתוך כך חווה שלל מפגשים שכולם שזורים במחול, משחק, מוסיקה ותלבושות ססגוניות ורבות דמיון
1.12 תיאטרון המדיטק בחולון  בשעה 10.00


"פינוקיו"-
ההפקה החדשה לילדים של בית לסין ותיאטרון ארצי לילדים ונוער עם סבא ג'פטו ופינוקיו שהכי רוצה להיות ילד אמיתי ועובר בדרך מסע גדוש חוויות ורגשות והכל  בסגנון של הקומדיה דל ארטה שרקחו בחן דניאל אפרתי וגלעד קמחי שגם מביים. ההצגה על טוב טעמה ומקצועיותה תדבר גם למלוויהם הבוגרים של הילדים שביחד יבלו שעה של תיאטרון מכבד. לבני 5 ואילך.
1.12 תיאטרון בית לסין בשעה 16.00

וגם שווה- "הקוסם מארץ עוץ", הפקה קודמת של בית לסין לילדים שבמרכזה דורותי וכלבה טוטו הפוגשים בדרך שלל חברים שמבט שני מגלה עליהם דברים מעניינים ואף מפתיעים-  איש הפח הרגיש והאריה הפחדן למשל. הצגה יפה שמאפשרת המון מקום להזדהות.
28.11  בתיאטרון בית לסין ב-12.30 וגם ב-16.00


"עוץ לי גוץ לי"
–  ואיך אפשר בלי המחזמר הזה שחוזר אלינו שוב ושוב כבר שנים וקסמו לא פג?  שירים מחורזים שנכתבו במקור על ידי המשורר אברהם שלונסקי וגם מוסיקה של דובי זלצר, תפאורה ותלבושות  רות דר שמככבים על הבמה סעזרתם האדיבה והכישרונית של מיטב שחקני תיאטרון הקאמרי שמעלים חמש פעמים בחנוכה את סיפור הטוחן ובת הטוחן, המלך וכל השאר. נחת.
ב-1,2,3 בדצמבר תיאטרון הקאמרי (ב-3 לחודש יוצג המחזמר 3 פעמים )

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0