טיים אאוט timeout

יום המוזיאונים הבינלאומי: הפעילויות החינמיות הכי מעניינות

| מאת: ב.ד שרון

אם אתם אכולי אשמה על שעות היוטיוב של הילדים, או פשוט רוצים להרחיב אופקים יחד, יום המוזיאונים הבינלאומי הוא התשובה. לאן תוכלו להיכנס בחינם והיכן הפעילויות הכי שוות?

תערוכת גיבורים – פורצי הדרך של העם היהודי, בבית התפוצות (צילום: יעקב בריל)

יום המוזיאונים הבינלאומי יתקיים ביום חמישי (3.5), ועשרות מוזיאונים ברחבי הארץ יפתחו את דלתותיהם לגמרי בחינם. השנה ייערך יום המוזיאונים תחת הכותרת "מחוברים – מוזיאונים ברשת: גישות חדשות, קהלים חדשים". הפעילויות שיתקיימו בחלק מהמוזיאונים יתכתבו עם הנושא – בדגש על פעילויות אינטרקטיביות הכוללות משחקים דיגיטליים, אפליקציות ייעודיות למוזיאונים וכדומה. בנוסף יתקיימו סיורים מיוחדים והדרכות, תערוכות חדשות, פעילויות לילדים ועוד. הנה חלק מהפעילויות שיחכו לכם.

בית קריניצי ברמת גן (צילום: אילן ספירא)

עוד כתבות מעניינות:
למה ילדי ישראל מגלים את הקומיקס רק עכשיו?
הפעילויות הכי שוות בחודש הקיימות – בלי לצאת מהעיר
10 החוגים הכי שווים ומעשירים לילדים

סדנת אש

לחובבי החפירות – תערוכת הקבע "עבר מקרוב" מתעדת שיטות למחקר ארכיאולוגי, אילו מדעים משמשים את הארכיאולוגים ולמה כבר אין כוכבים כמו אינדיאנה ג'ונס, אלא צוותים שלמים שבהם כל אחד תורם את שלו. בתום הסיור תיערך סדנה להדלקת אש בשיטות קדומות.

← מוזיאון כפר סבא, ירושלים 35 כפר סבא, חמישי (3.5) 10:00, כניסה והשתתפות חופשית, לגיל 5 ומעלה

משחק דיגיטלי

יום המוזיאונים חל השנה בסימן "הסמארטפונים מחליפים את המדריכים". במוזיאון ארץ ישראל פתחו מסלולי חידה מיוחדים בין התערוכות השונות – ארכיאולוגיה והאדם הקדמון, צילומי טבע ואמנות ישראלית, כתבי חידה מתוך קוד QR וסיפורים מאחורי הקלעים.

← מוזיאון ארץ ישראל, חיים לבנון 2 תל אביב, חמישי (3.5) 10:00־20:00, כניסה והשתתפות חופשית, עד גיל 10 בליווי מבוגר

אופניים וקרטון

שמענו שלא קל לרכוב על אופניים בירושלים, אבל התערוכה הבינלאומית לציון 200 שנה להמצאת כלי התחבורה החביב על התל אביבים לקראת סגירה, אז שווה לבקר. לרגל היום המיוחד יתקיים גם פסטיבל קרטון, שיכלול סדנאות ומשחקים מקרטון ומחומרים ממוחזרים.

← מוזיאון המדע על שם בלומפילד, שד' המוזיאונים 3 ירושלים, חמישי (3.5) 10:00־18:00, כניסה והשתתפות חופשית

מופע קרטונלה בפסטיבל הקרטון של מוזיאון המדע בירושלים (צילום: עידן ועקנין)

עבודת קרטון של אליאן קצ'קה (לולה), מוזיאון המדע בירושלים (צילום: נטלי מיכאלוף)

סיורים עם סמארטפון

גם במוזיאון של הספארי עוברים מתיחת פנים דיגיטלית: התערוכות השונות, בהן חיות הפרא של נחום גוטמן, תערוכת האדם הקדמון והנופים של מרסל ינקו, יזכו לפעילות אינטראקטיבית לכל המשפחה באמצעות אפליקציה מיוחדת.

← מוזיאון האדם והחי, הפארק הלאומי רמת גן, חמישי (3.5) כל שעה עגולה מ־10:00 עד 15:00, כניסה והשתתפות חופשית בהרשמה מראש

סטארטאפ ניישן בעולם העתיק

לכבוד חגיגות ה־70 ויום המוזיאונים, במוזיאון ארצות המקרא הכינו מסלול אינטראקטיבי דיגיטלי בתערוכות הקיימות – הסטארטאפים הישראלים המובילים של השנים האחרונות והגילויים וההמצאות מהעולם העתיק ועד ימינו.

← מוזיאון ארצות המקרא, שמואל סטפן ווייז 21 ירושלים, חמישי (3.5) 9:30־17:40, כניסה והשתתפות חופשית

כימיה וטכנולוגיה

המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל מציע סיור דיגיטלי סביב פריצות דרך טכנולוגיות בישראל עם משחק בסמאטרפון שמשלב רמזים וחידות. בנוסף יתקיימו ניסויים כימיים, שזה החלק המרגש באמת. במוזיאון מבטיחים ליצור ענן. אנחנו לא מאמינים עד שלא רואים בעיניים.

← מדעטק חיפה, שמריהו לוין 25 חיפה, חמישי (3.5) 10:00־17:00, כניסה והשתתפות חופשית

יום המוזיאונים הבינלאומי מצוין מדי שנה בעולם במהלך חודש מאי, מאז 1997. מטרתו היא לעודד חשיפה לתחומי המדע, האמנות והתרבות ולהנגיש אותם לקהל הרחב – ובכך להראות את חשיבותם של המוזיאונים ותרומתם לחברה.

יום המוזיאונים הבינלאומי, חמישי (3.5). לרשימת המוזיאונים החינמיים המלאה

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0