"אני יכול לשחק את דניאל ג'ונסטון בסרט על חייו, אבל רק מאז שהוא השמין"

הפריצה המיוחלת כבר כאן: ממעוזי ההיפסטרים לטלוויזיה של כל עם ישראל. עמית איצקר (39) מתקרב אל המיינסטרים, כנגד כל הסיכויים. משתלטים על תל אביב - פרויקט מיוחד לראש השנה

השחקן שמתקרב למיינסטרים כנגד כל הסיכויים (צילום: איליה מלניקוב)
השחקן שמתקרב למיינסטרים כנגד כל הסיכויים (צילום: איליה מלניקוב)
6 בספטמבר 2018

לפעמים הבדיה מתרגמת את עצמה למציאות באופן פרוורטי ומפתיע, כמו צופן תנ"כי של יהודה ברקן. עמית איצקר (39) שמגלם את הדמות של קלידן השמחות זיו בסדרה "משיח", התבקש לא פעם בחודשים האחרונים לנגן את שיר החופה של זוגות היפסטרים המבקשים למסד את הקשר ביניהם, בעקבות רגע מרגש ומפתיע בסדרת הקאלט בהתהוות.

>> לפרויקט המלא

אף שאיצקר יוצר סרטים עוד מאמצע שנות האלפיים, לפני שסיים את לימודיו במנשר בהצטיינות, הוא החל לזכות בהצלחה רק עם השתתפותו בסדרת הרשת "משיח" שהפכה לקאלט ופותחה לפורמט טלוויזיוני שמשודר כעת בסלקום TV, ובקרוב תגיע גם לפריים טיים של קשת, מעוז המיינסטרים הקשה.

"אודי פנה אליי ב־2013", מספר איצקר, "הכרנו ממנשר והוא נורא אהב את הסרטים שלי. הוא שלח לי הודעה בפייסבוק עם טסט של פרק קצר של 'משיח' שצילם בעצמו, וזה היה מדהים. נפגשנו על שניצל בקפה נלסון בגבעתיים, ושבועיים אחר כך צילמנו שלושה פרקים. זה נהיה ויראלי על היום הראשון".

במקביל המשיך איצקר להשתתף בשורה של תפקידים בקולנוע ובטלוויזיה (בין היתר ב"הורדוס איילנד" של נלי גיא שיצא לאקרנים החודש וב"אוטונומיות" של יונתן אינדורסקי שיעלה בקרוב ב־HOT), ליצור ולהנחות עם יואב טל את התוכנית "חתיכות" ששודרה במסגרת שידורי חללית TV ולביים קליפים עבור אמני אינדי כמו הילה רוח, המסך הלבן, יובל מנדלסון ועוד.

בשנה הבאה עתיד לצאת סרטו הדוקומנטרי "מהיר ועצבני: הסיפור של פאסט מיוזיק ומועדון הפטיפון", על האנשים שמאחורי הלייבל פאסט מיוזיק ועל מועדון הפטיפון שפעל במשך כעשור החל מסוף שנות ה־90 והעניק ללהקות אינדי, פאנק ומטאל צעירות. בינתיים יש לו גם דיי ג'וב בארכיון הקולנוע של הסינמטק, שבו הוא משמש גם איש תוכן.

אתה משחק לרוב דמויות קומיות, אתה יכול גם לשחק תפקידים רציניים?
"ברור שאני יכול! מאז שפיליפ סימור הופמן מת נפתחו לי הזדמנויות חדשות. תכתבי שאני יכול לשחק את דניאל ג'ונסטון בסרט על חייו, אבל רק מאז שהוא השמין, לשנים המוקדמות שבהן הוא היה רזה – שישתמשו בשחקן אחר. זה עבד בסרט על בריאן ווילסון".