עיריית תל אביב קוראת לכם לבחור היכן יישתל העץ הבא

"עץ לכל גומה" הוא פרויקט חדש של העירייה בו היא מבקשת מהתושבים לעדכן היכן ישנן בעיר גומות מיותמות מעצים, על מנת שתוכל לשתול שם חדשים. יש לכם גומה מיותרת ליד הבית?

צאלון
צאלון
5 במרץ 2018

 

פרויקט חדש של העירייה בשם "עץ לכל גומה" קורא לתושבים לעדכן היכן נמצאות גומות מיותמות, על מנת שזו תוכל לשתול בהן עצים. סוגי העצים שיישתלו בעיר הם סיגלון, ברכיכטון, פנסית, כרבל וארפיפלום. כל תושב שידווח על גומה ללא עץ יקבל תעודת הוקרה מאגף שפ"ע וכמובן תחושת סיפוק על כך שעץ חדש נשתל בתל אביב בזכותו. עד כה דווח לעירייה על 21 גומות ובעקבות כך נשתלו 13 עצים, באגף שפ"ע מקווים שבחודשים הקרובים יישתלו עוד מאות.

>> המרפסות הכי שוות בתל אביב
>
> מגדיר הצמחייה התל אביבית המלא

פרויקט עץ לכל גומה
פרויקט עץ לכל גומה

"הפרויקט התחיל בעקבות פניות של תושבים וגם מתוך חשיבה של אגף שפ"ע, על כך שאנחנו צריכים להיות נגישים יותר", מספר זיו עזורה, מנהל תחום העצים בעירייה. "הקמנו טופס שמנחה את הפונים כיצד לדווח לנו כדי שיהיו לנו עוד עיניים בשטח ונוכל לקיים שיתוף פעולה מלא עם התושבים. עצים הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו". עזורה מספר שהבחירה בסוגי העצים נעשתה בקפידה. "אנחנו חושבים 100 שנה קדימה ומתאימים את העצים לפי האזור. חשוב שאלה יהיו עצים חזקים אבל כאלה שלא ירימו מדרכות. אלה שייצרו לנו צל בקיץ וייתנו לקרני השמש החמימות בחורף לעבור דרכם".

פרויקט עץ לכל גומה
פרויקט עץ לכל גומה

>> כאן תוכלו לדווח לעירייה על גומות ללא עצים