אורג אותנו ברכות: תכירו את החולצות הקסומות של ערן טואף

ערן טואף מאתר חפצים קסומים ומעוררי השראה והופך אותם לאיורים שמודפסים על חולצות בקומפוזיציה מחודשת. קולקציית הקפסולה הרעננה שלו הקסימה אותנו לגמרי

עיצוב של ערן טאוף. צילום: יח"צ
עיצוב של ערן טאוף. צילום: יח"צ
17 באפריל 2018

עבור רובנו, שלישיית סלילים של חוטי תפירה, אקדח מים ובלון הליום הם החומרים שמהם מקגייוור מרכיב פצצה. עבור ערן טואף, שסיים לפני שנתיים את לימודיו בחוג לעיצוב טקסטיל בשנקר בהתמחות אריגה, מדובר בחפצים קסומים ומעוררי השראה שאותם הוא מאייר ולאחר מכן הופך לקומפוזיציה שיושבת בול על איזו חולצה, גלבייה וכדומה. הפריטים האלה מככבים בקולקציית הקפסולה שהשיק טואף לאחרונה, לאחר שהחליט לתרגם את ההיקסמות שלו מהעולם הפרוזאי לכדי הדפסי משי יפהפיים.

"ג'ינס צריך שומן גוף כדי לקבל צורה": ראיון עם מנכ"ל נודי ג'ינס
סיילים שווים ליום העצמאות
היינו בהפסקה? כולן רוצות להתלבש כמו רייצ'ל גרין ומוניקה גלר

עיצוב של ערן טאוף. צילום: יח"צ
עיצוב של ערן טאוף. צילום: יח"צ

באופן מפתיע, למרות החיים כבר לימדו אותנו להתרגל להתניה הקושרת את המונח "קולקציית קפסולה מצומצמת" עם מחירים בלתי מצומצמים בעליל, ובטח בניגוד למה שהיינו מצפים מפריטי אופנה בעבודת יד – מחירם של הפריטים נגיש יחסית, והוא נע בין 90 ל־280 ש"ח.

טואף מתגורר בתל אביב ואף אוחז בדיי-ג'וב יצירתי ביותר – מעצב גרפי בחברת מוצרי הנייר המהודרים הוותיקה "טורנובסקי". בשעות הפנאי הוא אורג להנאתו על נול ביתי קטן שניצב בסלון דירתו,וכאמור, מפתח לאט לאט ובסבלנות את המותג הפרטי ואת עמוד האינסטגרם המעניין והמעט אניגמטי שלו.

הוא מעיד על עצמו כי הוא הושפע רבות מקולקטיב ממפיס, שנוסד באיטליה בשנות ה־80 של המאה הקודמת. הקבוצה עיצבה רהיטים פוסט מודרניים וכן מוצרי טקסטיל, קרמיקה ומתכת שהתאפיינו בעיטורים צבעוניים וא־סימטריים. מקורות השראה נוספים הם יצירות יוון הקלאסית בעלות הפרופורציות המושלמות והאמנית והמאיירת הלן דאווני (Helen Downie), שעושה בעבודתה שימוש רב בפאטרנים ובצבעוניות עזה ונועזת.

"בתור מעצב טקסטיל היה חשוב לי קודם כל איכות החומר והעבודה, ועל כן כל הקולקציה עשוי מבדים טבעיים (כותנה) ובטכניקת דפוס משי,המאפשרת להשיג תוצאה מדויקת ואיכותית". מסביר טואף.

עיצוב של ערן טאוף. צילום: יח"צ
עיצוב של ערן טאוף. צילום: יח"צ

"הרצון שלי לעשות שימוש בטכניקה מסורתית בשילוב היצור בישראל ייקרו את התהליך מה שדרש ממני להפיק קולקציה מצומצמת ומדויקת" הוא מוסיף"בניית העיצובים ובחירתם מכורך הנסיבות הולידו תהליך ארוך ומדויק בבניית הקולקציה, כל פרט וצבע בעיצוב נבחר בקפידה".

להשיג בטלפון 3053990־054 או בסטודיו בנחלת בנימין 114 בתיאום מראש.