האחים דוקטור פותחים מכולת משלוחים עם "תזקיק נגד קורונה"

ליקוטים ובשר מהמסעדה, גבינות בוטיק, תבליני בלאדי ותזקיק חדש של יוליוס במכולת משלוחים חדשה של האחים דוקטור

האחים דוקטור (צילום: אנטולי מיכאלו)
האחים דוקטור (צילום: אנטולי מיכאלו)
2 באפריל 2020

הקורונה אמנם גודעת את ענף המסעדנות, אבל מהמסעדנים והשפים היא מוציאה יצירתיות מסחררת.

במסעדת האחים נפתחה מכולת אינטרנטית שמחברת בין המסעדה, חקלאים ויצרנים קטנים ללקוחות באופן ישיר. על המדפים הווירטואליים מונחים בשרים כגון קבב עם שומן ליה (6 יחידות ב־58 ש"ח) ונקניקיות מרגז חריפות (8 יחידות ב־‏45 ש"ח) של האחים; זעתר, סומאק, שומשום ופריקה בלאדי (7.90-12.90 ל־100 גרם); שקדים, פיסטוקים, אורז, עדשים ומוצרי מזווה נוספים; שמן זית ארבקינה של גשור (49 ש"ח); גבינות ממחלבות בוטיק, יוגורט יווני ואבן יוגורט במחלקת הגבינות; ליקוטי דוק – שום של תחילת העונה, ערכה להכנת כרוב ערבי+מתכון (52 ש"ח), זעתר ומרווה בר (7.90 ש"ח לצרור); מנות מוכנות רק לחמם ולהגיש, למשל ספאייח של האחים במילוי טלה ותרד (19/22 ש"ח), מג'דרה של אייבי (18 ש"ח ל־500 גרם); סחוג, סביח, טחינה, לאבנה וסלטים של האחים במשקל (11.90-13.90 ש"ח ל־250 גרם); החלה של האחים (21.90 ש"ח), לחם מחמצת ממאפיית שרויטמן (28.90 ש"ח) ופחמימות חמץ נוספות, וגם חלב, חמאה ויוגורט של טרה.

פאק יו קורונה (צילום: מזקקת יוליוס)
פאק יו קורונה (צילום: מזקקת יוליוס)

נכון לעכשיו המכולת משנעת משלוחים למרכז העיר ורמת אביב בלבד ופועלת להרחבת אזורי הפעילות. מלבד המוצרים הארטיזנליים קבלו יתרון נוסף: הזמנות עד 18:00 יגיעו אליכם למחרת, והזמנות שיבוצעו לאחר 18:00 יסופקו מחרתיים. בפוסט באינסטגרם הסביר השף אסף דוקטור "כמעט חודש לתוך המשבר ואתה רוצה להגיב למצב החדש. להבין מה נכון. רצינו שהגלגלים יתחילו לנוע שוב, שהספקים והעובדים שלנו ימשיכו לעבוד. שלפליטים יהיה מה לאכול כי להם אין חל״ת ואין דמי אבטלה. בקיצור פתחנו באחים מכולת אינטרנטית שמציגה קצת מהאוכל של המסעדות שלנו אבל בעיקר חומרי גלם של הספקים הקטנים המובחרים שלנו. יצרני גבינה, יין, לחם וירקות. בגדול מה שהבנאדם צריך".

בין כל המוצרים הבאמת־מגניבים בולט בקבוקון עם הכותרת Fuckcorona – "תרופה" מקורית לקורונה מתוצרת מזקקת יוליוס שבגליל. "הייתי חייב לעשות משהו עם המחלה הזו שנחתה עלינו" מסביר הבעלים יובל (ג'וב) הרגיל. "יש לי במרתף המון מרקחות שתכננתי להכין מהן בעתיד אמארו ישראלי, ורמוט ועוד. אספתי את החביות ורקחתי מהן משהו שמתאים לתקופה ההזויה שבה אנו חיים".

הפאקורונה הוא משקה עשבים מריר בחוזק 50% שמכיל לענה, אנג'ליקה, כוסברה, חרובים וגודיז נוספים מעולם הבוטניקה, בבקבוק של 100 מ"ל. "הרעיון הוא לשתות שוטים קטנים וחזקים. בימי המערב הפרוע היה נפוץ ה־Medicine Show, רופאים שעברו ממקום למקום בכרכרות ומכרו תרופות, חלקן אמיתיות ויעילות יותר וחלקן פחות. בגלל שכיום הברים והמסעדות סגורים, כיצרן אלכוהול אני כמו אותם רוקחים עתיקים שמכרו מדלת לדלת. בעצם חזרנו 200 שנה אחורה". המחיר: 37 ש"ח כחום גוף בריא. את הפאקורונה ניתן להשיג גם בווטסאפ 052-8500501.

להזמנה מהמכולת של האחים דוקטור