הפתעה: בשקט בשקט קיבלנו פארק חדש בתל אביב. רוצו לבדוק אותו

קצת ירוק על המים לא יזיק. פארק רידינג (צילום: גיא יחיאלי)
קצת ירוק על המים לא יזיק. פארק רידינג (צילום: גיא יחיאלי)

השבוע הושק במפתיע פארק רידינג בגרסתו החדשה, עם ספייס ירוק, פינות ישיבה מוצלות וגבעת תצפית חדשה עם הפנים לים, טיילת משודרגת בכיוון חוף תל ברוך ואפילו הופעה של ילדי בית העץ ופוד טראק חדש עם פיצות ובירות. וחכו-חכו-תראו מה הולך לקרות בתוך מיכלי הדלק

30 באוגוסט 2023

יהיו מי שיזכירו שזאת שנת בחירות, וזאת אכן שנת בחירות, ובשנת הבחירות הזאת כבר הושקו פארק אריאל שרון המרהיב בקצה המזרחי של העיר (חוות שלם), גינת אלוף בצלות הקטנטנה בפלורנטין, פארק המדרון המחודש, הכיכר הלבנה המשופצת וכיכר הכנסת היפהפיה וההאנגרים החדשים בנמל יפו – אבל השורה התחתונה היא שהערב תקבל תל אביב בהפתעה מוחלטת את הפארק החדש שלה.

>> לפלורנטין יש פארק חדש קטנטן וחמוד. אבל הוא לא פארק
>> יפו תתחדשי: פארק המדרון המשודרג נפתח מחדש לציבור

פארק רידינג (צילום: גיא יחיאלי)
פארק רידינג (צילום: גיא יחיאלי)

פארק רידינג, פרויקט שתחילתו עוד ב-2011 במטרה להחזיר לציבור את אזור החוף הצפוני בעיר – בין הגדה הצפונית של הירקון לחוף תל ברוך – אזור שנתפס לאורך עשורים בידי מבני תעשיה, שדה דב וחברת החשמל, מתקדם אל עבר השלב הבא שלו ויושק הערב (רביעי, 17:30) באירוע פתיחה חגיגי שהודעה עליו יצאה רק בשעות הצהריים. כך, בשקט בשקט, עמלו בחודשים האחרונים בחברת "אתרים" על הקמתו של פארק ירוק עם פינות ישיבה מוצללות, שמסמן את תחילתו של פארק רידינג באזור המגדלור והופך אותו ללוקיישן פיקניקים חסר תקדים במרהיבותו הצופה לים ולשפך הירקון.

פארק רידינג (צילום רחפן באדיבות "אתרים")
פארק רידינג (צילום רחפן באדיבות "אתרים")

חגיגת ההשקה הצנועה והסודית למדי תיערך בסמוך לקפה המגדלור, בית הקפה עם הלוקיישן המושלם בעיר, שיתחזק לצורך המאורע בפוד-טראק עם פיצות ובירות (פיצ'ר שהיינו שמחות לקבל במקום גם באופן קבוע, ומסתמן שכך גם יהיה), פלוס הופעה כיפית של ילדי בית העץ לכל המשפחות.

אנחנו מתרגשים לספר לכם ששמורת הטבע האורבנית של כולנו מתרחבת וגדלה ~תכירו את פארק רידינג – מרחב חדש ומדהים שעיריית תל…

Posted by ‎Migdalor מגדלור‎ on Friday, August 25, 2023

הפארק, שנמצא בנקודת המפגש עם טיילת רידינג ופארק רידינג המערבי הצמוד למעגנת חברת החשמל, מהווה שלב ראשון בפיתוח מתחם מכלי הדלק הישנים, שעתידים בהמשך להפוך למוקד בילוי ייחודי. מתחם המיכלים הישן משתרע על פני שטח של 12 דונם, אשר במשך שנים היה מוכר יותר כאזור התעשייה התפעולי שצמוד לטיילת רידינג, והחזרתו לציבור מהווה חלק ממדיניות מתמשכת של יצירת קו חוף רציף ומגוון לאורך העיר כולה.

חדש מהניילונים. פארק רידינג (צילום באדיבות "אתרים")
חדש מהניילונים. פארק רידינג (צילום באדיבות "אתרים")

הטופוגרפיה הפיסולית של הפארק תוכננה כך שהשטח הפנימי ביותר הוא הגבוה ביותר, כדי לאפשר מבט אל הים, תחנת הכוח והמגדלור מגבעת תצפית חדשה. בפארק ניטעו 84 עצים, הותקנו כ- 20 פרגולות צבעוניות ועשרות ספסלים, ואלו יוצרים מרחב מזמין, מוצל ועם מרחבי דשא בעלי נוחות אקלימית מרבית. בהמשך יסומן במקום גם שביל אופניים חדש, שיעבור בשטח שצמוד לתחנת הכוח. גם טיילת רידינג שבהמשך הפארק עוברת כעת שדרוג ופיתוח, ואפשר לנחש שעם הסבת מיכלי הדלק למתחמי תרבות והופעות יהפוך האזור לאטרקציה בקנה מידה ארצי.