בזיעת שדיך: מה חשבנו על הפדים סופגי הזיעה לחזייה?

איך לא חשבנו על זה בעצמנו? ניסינו את מוצר הלחימה בתופת הדביקה בחום של תל אביב וחזרנו עם מסקנות

כוננות ספיגה. DD pad. צילום: יח"צ
כוננות ספיגה. DD pad. צילום: יח"צ
9 בספטמבר 2019

כאבי מחזור קיבלו אדוויל, לידה זכתה לאפידורל אבל מצוקה נשית אחת בוערת לא התקרבה לפתרון מעולם – זיעה מתחת לציצי. מי שהרימה את הכפפה הלחה בעניין הזה היא חברת אפרגתו בע"מ לציוד רפואי, שייצרה ואף רשמה כפטנט את DD Pad – מגן זיעה לקפל המיוזע שבין השד לגוף המיועד לבעלות (או בעלי) מידה דאבל די ומעלה, הלוא הן הראשונות שסובלות מהמפגע הדביק. המוצר מושק לראשונה ברשת סופרפארם ומגיע באריזות קטון המכילות 14 פדים ערוכים לשליפה.

מתברר שאין מדובר בגחמה נישתית של היצרנית כי אם בפרויקט שפיתוחו ארך ארבע שנים, שנשען ברובו על סקר שנערך בשנה שעברה. הסקר של חברת פאנל ויו העלה כי 67 אחוז מבעלות החזה הגדול חשות צורך בפתרון מקל שיאפשר להן להחליף פחות חזיות וחולצות, למנוע כתמי זיעה ואדמומיות ולהתהלך ללא חשש באקלים הים תיכוני.

בסקר עלה כי 32 אחוז מהנשים פתרו עד כה את בעיית הזיעה המדוברת על ידי פידור האזור בטלק, ניגוד בטישיו או במריחת משחות. פתרונות לא רעים, יש לציין, ועכשיו נותר רק להבין למה בעצם להמיר אותם בשכבת בד נוספת על הגוף בחום של אוגוסט.

הצורך בפתרון מקל לנשים בעלות חזה גדול. צילום: שאטרסטוק
הצורך בפתרון מקל לנשים בעלות חזה גדול. צילום: שאטרסטוק

כאן גם טמונה הבעיה העיקרית במוצר: אף אחת לא באמת רוצה לשים על עצמה עוד משהו לפני שהיא יוצאת מהבית בקיץ, בטח לא פד שרבות מאתנו עוטות על עצמנו כך או אחרת מתישהו במהלך החודש. להבדיל מתחבושת הגיינית, DD Pad אמנם לא מרגיש כמו חיתול, אבל לא תורם לתחושת קלילות וסקסיות.

עוד דבר שבו הפד לחזייה נבדל מהתחבושת היא שהוא לא נדבק. כדי להשאיר את הפד במקום יש לדחוף אותו פנימה כשהחזייה מונחת על הגוף, מה שנראה קל למדי בהוראות ובסרטון ההדרכה אך בפועל מדובר בפעולה מאתגרת עד בלתי אפשרית.

DD pad. צילום: יח"צ
DD pad. צילום: יח"צ

תרגיל המשיכה והדחיפה שתיאלצו ללמוד יכול היה להיות שווה את זה לו התוצאה הייתה מספקת. אי אפשר לומד שהפד לא סופג, אבל תחושת הרטיבות הכללית הופכת את הזיעה הספציפית הזאת לשולית למדי. שיטוט ברחוב בחום אוגוסט גילתה כי מלבד הפס הטורדני כל הגוף מזיע כל כך, עד שפיסת הבד הזאת מרגישה כמו פלסטר על רגל כרותה. פד או לא, החזייה תצטרך להיזרק לכביסה, ואם ככה עדיף כבר ללכת חופשייה ולתת לה לספוג את התופת כמו שהיא יודעת.

המשווקים הדגישו כי אין מדובר בפד לחזייה עצמה כי אם לקפל בין השד לגוף, שאליו לכאורה החזייה לא מגיעה. כותבת שורות אלה, הנעה בין מידה DD ל־EE מגיל 14, לא נתקלה מעולם בפס שכזה. לאחר בדיקת החזייה שעל גופי ומבחן חישה והתבוננות במראה הסקתי בגאווה שהחזיות שלי איכותיות, וכי הן עוטפות כל חלק בשד נאמנה. אף שה־DD Ped התגלה כמיותר למדי, יש לזקוף לזכות החברה את הנכונות לגעת בנושא כה מתסכל עבור נשים רבות.

פשוט תקנו חזיות טובות. צילום: שאטרסטוק
פשוט תקנו חזיות טובות. צילום: שאטרסטוק

אנחנו ממליצות לקנות חזיות טובות (כי מגיע לכן) ומעודדות את חברת אפרגתו להמשיך ולחקור את הנושא למען פתרונות יעילים יותר כגון חזיות ממוזגות או הנחות על חופשות באירופה לגדולות החזה. בינתיים מספר נאה של חזיות איכותיות, טלק מתחת לציץ ושהות ממושכת מתחת למזגן עושים את העבודה.

DD pad. מחיר: 40 ש"ח, להשיג בסופרפארם