פובלנואו, ברצלונה – השכונה שהיא כפר בתוך העיר

תושבי פובלנואו לא יכולים ללכת 50 מטר בלי להחליף ברכות שלום ידידותיות עם מכרים ושכנים, והתיירים משתלבים באווירה הידידותית בקלות

פובלנואו, ברצלונה. (צילום: שאטרסטוק)
פובלנואו, ברצלונה. (צילום: שאטרסטוק)
24 בספטמבר 2019

פובלנואו הייתה מוקד המהפכה התעשייתית של ברצלונה, אבל בימינו, ברחובות המשתרעים מצפון מזרח לפארק דה לה סיוטאדלה, לא תמצאו כמעט זכר לעסקי הטקסטיל והתובלה שנבנו ב"מנצ'סטר של קטלוניה" בראשית המאה העשרים. במקום זה תתקלו בסוכנויות לשיווק דיגיטלי, חללי עבודה שיתופיים מדהימים, בתי קפה מיוחדים וגלריות לאמנות, והכל ממוקם במבנים תעשייתיים מסיביים. בדיוק כשחשבתם שמעדתם לתוך פרק של "פורטלנדיה" מדובב לקטלאנית, תגיעו לקארר דה מאריה אגוויו, לב אזור המגורים של השכונה, היכן שהתושבים אינם יכולים לצעוד 50 מטרים בלי להחליף ברכות שלום ידידותיות עם מכרים ושכנים. זוהי פובלנואו האמיתית: כפר חוף השוכן בתוך עיר ועדיין מצליח לחסום את הג'נטריפיקציה (רוב החנויות סגורות בשבת אחה"צ, למשל), בלב התעשייה של המאה ה-21.

להזמנת טיסה זולה לברצלונה עם טיים אאוט טיסות >>

לאכול: לה ראמבלה דל פובלנואו מעט תיירותית יותר מהרחובות שסביבה, אבל יש דבר אחד גדול שמציל אותה: מסעדת "Els Tres Porquets", מסעדה קטאלונית מעולה שמגישה מטבח עילי מקומי.

לשתות: הבר באליוס משלב קוקטיילים קלאסיים וספר מתכונים ספרדי. נסו את קוקייל האטאסקאבוראס ("עוצר החמורים"), המבוסס על מתכון שמופיע בספר "דון קישוט". 

לעשות: טיילו לאורך החוף והזמינו לעצמכם שיעור חתירה בקייאק ב"La Base Nautica", בית ספר עירוני לספורט ימי עם תוכנית שיעורים בכל השנה. לעולם לא תחזרו לפילאטיס.

לישון: הוסטל פובלנואו הנהדר ממוקם בבניין ששופץ באלגנטיות, עם חדרים מוארים ומאווררים וארוחת בוקר המוגשת בטראסה עתירת צמחייה. להזמנת חדר במלון

והמקומיים אומרים: "השכונה משלבת בין מסעדות וברים לגלריות אמנות, אמנות אורבנית וסטודיואים לעיצוב, אבל בה בעת נשמרים חיי השכונה בלי פלישת התיירים שמאפיינת את מרכז העיר (לפחות בינתיים).