שתייה קלה: הבר החדש של קבוצת האימפריאל

בפונטנה רוצים ללמד אותנו לשתות מוקדם יותר משקאות משכרים פחות. זה בסדר, תמיד אפשר להזמין עוד אחד. ועוד אחד

פונטנה (צילום: בן יוסטר)
פונטנה (צילום: בן יוסטר)
20 ביוני 2019

שנה אחרי פתיחת הבושוויק, שיתוף הפעולה בין קבוצת האימפריאל ורשת מלונות אטלס מתרחב. במלון 65 בשדרות רוטשילד, שידוע בעיקר בזכות הבראנץ' המושקע בסופ"ש, נפתח פונטנה – בר אפריטיבו ים תיכוני. "הפונטנה היה אמור להיפתח בכלל לפני הבושוויק ונדחה מסיבות שונות. כשבאנו לפגישה, ברגע שראינו את המקום בחוץ היה ברור לכולם שזה יהיה אפריטיבו גארדן", אומרים בר שירה, גלעד ליבנת ודרור אלטרוביץ', בעלי הקבוצה. "השדרה קוראת לשעות המוקדמות ואנחנו אוהבים את מנהג האפריטיבו שמקובל באירופה".

"בערב המוקדם פחות מתאים לדפוק את הראש. הרכבנו קוקטיילים פשוטים יחסית, על בסיס שלושה־ארבעה מרכיבים, שאפשר לשתות מהם יותר מכוס אחת ולהמשיך לבלות"

הבר ממוקם במרפסת המלון שפונה לשדרה. בשיפוץ נבנו פינות ישיבה קטנות בגוונים בהירים בהשראת זרם עיצוב איטלקי מודרני. צמחייה שנשתלה במיוחד מתערבבת עם הנוף הירוק של השדרה, והנוף האנושי מוסיף ממד האורבני כמו בברים במדריד ורומא. הבילוי בשעות הערב המוקדמות, שמקובל כל כך באירופה ופחות בתל אביב, נתן השראה לבר חוץ קיצי עם תפריט משקאות מופחתי אלכוהול (low ABV). "בערב המוקדם פחות מתאים לדפוק את הראש. הרכבנו קוקטיילים פשוטים יחסית, על בסיס שלושה־ארבעה מרכיבים, שאפשר לשתות מהם יותר מכוס אחת ולהמשיך לבלות".

התפריט נחלק לחטיבות ג'ין טוניק בגביעים גדולים, ורמוט, שפריצים וקוקטיילים על בסיס אלכוהול מהמדינות הרלוונטיות וחומרי גלם מקומיים: טוניק שמייצרת נעמה שטרנליכט, פירות, ירקות ועשבי תיבול מקומיים, מי זהר ואפילו עלי אקליפטוס. ג'ין אנד טוניק פורסטה מג'ין בומביי ספייר, תמצית יער, גרניום ומי טוניק מקושט בעלי אקליפטוס, שמעלים לאף ריחות של חורשת אקליפטוסים. לג'ין טוניק מדיטראנו מוסיפים רבעי עגבניות שרי, ושפריץ אמריקנו ביאנקו מורכב בין היתר ממי צלפים. יינות ממדינות דרום אגן הים התיכון ובירה מחבית משלימים את גזרת האלכוהול, שמתאפיינת במחיר נוח במיוחד: 38־42 ש"ח למשקה, לפני הנחת הפי אוור.

"אנחנו רוצים שאנשים לא יחשבו פעמיים אם להזמין עוד דרינק. אפשר לשתות כאן ארבעה משקאות במחיר שבמקום אחר בעיר קונה שניים". תפריט האוכל שבנה שף המלון לוטן חייק (לשעבר פופינה) עדיין לא הושלם. מופיעים בו החשודים המיידיים: קרפצ'ו דג ים בצ'ימיצ'ורי שזיפים (52 ש"ח); כרובית צלויה עם קרם ארטישוק ירושלמי ולימון כבוש (44 ש"ח); ברוסקטה ארטישוק ובייקון עם שמנת חמוצה, עגבניות לחות וצלפים (38 ש"ח) ופיצות.

פונטנה היא שיתוף הפעולה השני של אנשי האימפריאל ומלונות אטלס אך בהחלט לא האחרון. כבר עתה מתרקם בר שייפתח בקיץ הבא ברחוב בילינסון מאחורי כיכר דיזנגוף, בהשראת תיאטרון האוהל שעמד שם בעבר. "הגב של אטלס נותן לנו שקט, לוקיישנים טובים ואפשרות ליצור", אומר בר שירה, "אפשר היום לפתוח בר לבד, זה לא תנאי חובה כדי להצליח, אבל מי שמצליח להגיע לכזה שת"פ זוכה ביתרון. יש אמנם ענייני רעש, ניקיון והתחשבות באורחי המלון, אבל הכל פתיר. צריך דיאלוג פתוח והרבה קבלה והכלה משני הצדדים. ואז זה יכול לעבוד היטב".

פונטנה, שד' רוטשילד 65 תל אביב, כל יום מ־17:00, 03-7677675