תאכלו את הלב: פיצרייה סופר שווה נפתחה היום. מחוץ לעיר

אריק דרחני ומולי מגריסו, מי שהיו השפים של מסעדת אונזה פותחים פיצריית שף מושקעת ששולחת הביתה פיצה בסגנון קליפורני וקוקטיילים של ג׳ין טוניק. לפני שאתם רצים להזמין שימו לב: הפיצה זמינה רק לתושבי נתניה והסביבה

פופי פיצה. יאללה עברנו לנתניה (צילום: לירן מיימון)
פופי פיצה. יאללה עברנו לנתניה (צילום: לירן מיימון)
6 באוקטובר 2020

הפיצרייה החדשה של אריק דרחני ומולי מגריסו שנפתחה היום היא סופה של דרך חתחתים שעברו השניים בחצי השנה האחרונה.

שני השפים שעד לפני כשבעה חודשים היו השפים של מסעדת אונזה היפואית החליטו, רגע לפני המגיפה, לעזוב את קבוצת משייה (המחזיקה גם במסעדת קיטשן מרקט, משייה ומגרב). ״הקבוצה התפתחה והתרחבה ואנחנו היינו באונזה. הרגשנו שאנחנו רוצים לעזוב לדרך עצמאית וחיפשנו לוקיישן למסעדה״. מספר דרחני. השניים מצאו מיקום – על חורבות מסעדת האנוי האהובה שבדיוק נסגרה, סגרו חוזה, גייסו צוות ובנו תפריט. ״ואז הגיעה הקורונה״, נזכר דרחני. ״ביטלנו הכל ויצאנו מהעיר. מולי נולד וגר בנתניה, אז התחלנו לחפש מיקום בנתניה. מצאנו מקום מעולה אבל מהר מאוד הבנו שמסעדה זה לא משהו שקורה עכשיו. התחלנו להתעמק בבצקים ובקמחים מתוך מחשבה ללכת לכיוון של פיצה, וכשהתחילו דיבורים על סגר שני פשוט שכרנו מטבח רפאים שבו אנחנו יכולים לייצר את הפיצות״.

אריק דרחני ומולי מגריסו (צילום: לירן מיימון)
אריק דרחני ומולי מגריסו (צילום: לירן מיימון)

למה לא בתל אביב?
״הרגשנו שבתל אביב כבר נהיה צפוף מדי, ופה יש לנו קהל די גדול גם בנתניה ובעיקר בישובים באיזור. אנחנו מאמינים שגם התל אביבים יגיעו בסוף הסגר, ויתייחסו אלינו כמו שעוצרים לנקניקייה באיקאה – מקום כיפי לעצור בו לאכול משהו ולהמשיך לצפון. אם נתפתח ונגדל כמובן שנרצה גם לחזור לעיר״, מבטיח דרחני.

אל תתנו למילה פיצה להטעות אתכם. מדובר בפיצה בסגנון קליפורני – כלומר כזו שנמכרת רק כפיצה שלמה ולא בסלייסים, ועשירה במיוחד בתוספות מושקעות. פיצת הפטריות למשל כוללת פטריות ששהו במרינדה 72 שעות, קרם פטריות, גבינת מנצ׳גו ומעט כמהין. הדלעת שמעטרת את פיצת הדלעת עוברת במרינדה של סילאן, תרכיז רימונים וזערי אניס וכוסברה בטרם היא נכנסת לתנור לצלייה של 12 שעות ורק אז נפרסת ומונחת על הפיצה. ״העגבניות עוברות קונפי בתנור, כל מרכיב כמעט עובר טיפול מדוקדק כדי למצות את הטעם שלו, אף טופינג לא מונח סתם ככה על הפיצה״, מסביר מגריסו. מכאן גם שם הפיצה – פופי פיצה – על שם הפרג הכתום שהוא הפרח הלאומי של קליפורניה, מולדת הפיצה בסגנון הזה.

פופי פיצה. כאילו זה לא מספיק מושלם, יש קוקטיילים מבוססי ג׳ין (צילום: לירן מיימון)
פופי פיצה. כאילו זה לא מספיק מושלם, יש קוקטיילים מבוססי ג׳ין (צילום: לירן מיימון)

לצד הפיצות (66-48 ש״ח) אפשר להזמין גם סלטים מושקעים לא פחות – למשל סלט סלק ופקאן עם גבינת המאירי (38 ש״ח), סלט פנצנלה מקומית (38 ש״ח) וקינוחים כמו מוס שוקולד נוגט (28 ש״ח), טירמיסו מרסלה (28 ש״ח) וזכר להתמחות של השניים במטבח הטורקי בדמות מנת סוטלאץ׳ (פודינג אורז טורקי עם קרמבל חלווה ובננות בטופי – 22 ש״ח).

באגף האלכוהולי השקיעו השניים מחשבה מיוחדת והביאו הברקה של ממש – שמונה סוגים של קוקטיילים מבוקבקים של המיקסולוג ארד עוזרד, מבוססי ג׳ין טוניק מג׳ינים שעברו השרייה בתבלינים שונים וטוניק משובח. ובשביל שהחוויה תהיה מושלמת, המזמינים מקבלים לינק לפלייליסט תואם בספוטיפיי.

איקאה ופיצה באותו הסיבוב. פופי פיצה (צילום: לירן מיימון)
איקאה ופיצה באותו הסיבוב. פופי פיצה (צילום: לירן מיימון)

כל הטוב הזה זמין לעת עתה רק לתושבי נתניה והסביבה, אך במקביל ממשיכים השניים לבשל אוכל ביתי לימי שישי תחת המותג ״ידיים של אבא״. כאן אפשר למצוא תבשילים ותוספות שיגיעו לשולחן בדיוק לערב שבת.

פופי פיצה, ראשון-שישי 23:00-11:00, שבת 23:00-12:00.

להזמנות: דרך האתר