תחת כנאפך: פופ אפ כנאפה חורפי בשכונת התקווה

כנאפה אסאדו, כנאפה קבב וכנאפה פטריות טבעונית: מסעדת הקובייה חוגגת פסטיבל שכולו מוקדש למנה שאנחנו לא יכולים להפסיק לאכול

להתראות כנאפה פרגית. הקובייה נסגרת (צילום: שי אלפסי)
להתראות כנאפה פרגית. הקובייה נסגרת (צילום: שי אלפסי)
19 בינואר 2020

הבר-מסעדה הקובייה בשוק התקווה פועל כמעט מתחת לרדאר. עם זאת, המוח היצירתי של הבעלים שי אלפסי לא נח לרגע. אחרי בוריקה איקונית, מלבי טבעוני שווה וסנדביץ' מעקודה (שבינתיים התחלף בכריך חביתה וייטנאמית) בדוכן הצמוד, הוא נכנס ראש בראש בכנאפה.

"במקום להמציא מנות ספיישל חדשות החלטתי לקחת כמה מנות מהתפריט ולהריץ כל חודש טייק אופים על אחת מהן. המנות בתפריט מיוחדות וכיפיות גם ככה ולא צריך להשתגע. אפשר פשוט לעשות להן הומאז'ים אחרים ולתת ערך מוסף מדליק".

כל אבות המזון. ועוד. כנאפה הקובייה (צילום: שי אלפסי)
כל אבות המזון. ועוד. כנאפה הקובייה (צילום: שי אלפסי)

הכנאפה, שבתפריט הקבוע מוגשת במילוי פרגיות, נבחרה לפתוח את הפסטיבל ומוגשת בשלוש גרסאות מלוחות: אסאדו בבישול ארוך עם תאנים ומשמשים, דבש, סילאן ואגוזי מלך (76 ש"ח), קבב טלה ועשבי תיבול, צנוברים, דבש וטחינה (72 ש"ח), והטעימה מכולן כנאפה טבעונית עם פטריות פורטובלו וארטישוק ירושלמי קונפי, בוטנים, מייפל וטחינה (56 ש"ח). בדוכן תמצאו כנאפה מתוקה במילוי ריקוטה פרסקה ומוצרלה בופאלו. הגבינה לא נמתחת כמו ג'יבנה במקור, אבל המרקם הקרמי שנמס לתוך שערות קדאיף פריכות יוצר ביס משגע.

תפריט הכנאפה יוגש עד סוף ינואר. בהמשך מתוכננים תפריטי עראייס, סיגרים וסינייה, כולל גרסאות טבעוניות. אם אתם מבני המזל שיש להם הפי האואר במשרד, אפשר להזמין את אלפסי שיפתח לכם שולחן.

הקובייה – כל הפרטים