פיט דוהרטי יופיע בישראל

הילד הרע של הרוק הבריטי, לשעבר חברת להקת הליברטינז, יגיע להופעת סולו במועדון הבארבי בתל אביב ב-30 באפריל

פיט דוהרטי (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
פיט דוהרטי (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
28 בינואר 2014

פיט דוהרטי, חבר הליברטינז בעבר ואחד ממלכי השערוריות הבריטיים של העשור האחרון, יופיע בישראל ב-30 באפריל. ההופעה תתקיים במועדון הבארבי בתל אביב וכרטיסים במכירה מוקדמת יעלו 195 ש"ח. על הבאתו לישראל אחראית חברת נרנג'ה, שמפיקה גם את ההופעות הקרובות של ג'וניפ, קאלטס ואוף מונטריאול.

דוהרטי החל את דרכו המוזיקלית בסוף שנות ה-90, אז הקים יחד עם קארל ברט את הליברטינז. הלהקה הוציאה רק שני אלבומים כשהבולט מביניהם הוא "The Libertines" משנת 2004. האלבום כבש את מצעד המכירות הבריטי, הפך במהירות לאייקוני והשתחל לרשימת האלבומים הבריטיים הטובים ביותר אי פעם של ה-NME שנתיים בלבד אחרי יציאתו. יחסי האהבה-שנאה של ברט ודוהרטי חרצו לבסוף את גורלה של הלהקה והיא התפרקה מעט אחרי שהתחילה להצליח בגדול. בעשור שחלף מאז הספיק דוהרטי להקים את להקת בייבישמבלז ולהקליט איתה שלושה אלבומים, כולל "Sequel to the Prequel" שיצא בספטמבר האחרון, נוסף לאלבום סולו בשנת 2009 ומספר הופעות איחוד עם הליברטינז ב-2010.

עם כל הכבוד למוזיקה, מה שהשאיר את דוהרטי מדובר ומסוקר בשנים האחרונות היו המוני הסתבכויות ושערוריות: הוא נכנס ויצא ממכוני גמילה מסמים, נכנס לכלא, הפך לאב לשני ילדים, ניהל מערכת יחסים הרסנית עם הדוגמנית קייט מוס, וסיפר שהרוח של איימי ווינהאוס רודפת אותו ובדרך נס נשאר בחיים.