לטייל בצינור: היכרות עם שכונת Pijp

עם מהגרים בני 150 לאומים שונים, שכונת פייפ מזכירה כפר גלובלי תוסס ומציעה טעמים אקזוטיים במיוחד

Albert Cuypmark (צילום: טיים אאוט)
Albert Cuypmark (צילום: טיים אאוט)
23 באוקטובר 2013

נכון שהיא אינה יכולה להתגאות בשפע של אתרים היסטוריים, אבל שכונת פייפ חיה בהווה, לא בעבר. חיים בה מהגרים בני 150 לאומים שונים לפחות, והיא מזכירה כפר גלובלי תוסס ומגוון. בשנים האחרונות מגלים בה האמסטרדמים עניין רב, והיא נהנית מפתיחתם של מסעדות ובתי עסק. בראש השינויים עומד קו המטרו שעובר מתחת לרחוב Ferrdinand Bolstraat.

שכונת פייפ היא הידועה ביותר מבין הרבעים שנבנו עבור מעמד הפועלים בסוף המאה ה-19. התנאים הכלכליים חייבו סלילת רחובות צרים וארוכים, והם שנתנו לרובע את כינויו Pijp – צינור. שכר הדירה הגבוה אילץ רבים מהסדיירים להשכיר חדרים לסטודנטים ולאמנים, ואלה מצידם העניקו לרובע את אופיו הבוהמי.

היום המגוון האתני-תרבותי של תושבי השכונה מתבטא בין השאר בשפע האפשרויות הקולינריות, שכוללות את המטבח הסורינמי, הספרדי, ההודי, הטורקי, הסורי, המרוקאי, התאילנדי, הפסקיסטני והסיני. רב-תרבותיות כבר אמרנו? הודות להיצע האקזוטי והלא יקר הזה, זוהי השכונה הכי טובה בעיר לחטוף משהו טעים, משביע, זול ואיכותי.

תוכלו לרכוש את המצרכים לזלילה אקזוטית שלכם בשוק Albert Cuypmarkt – השוק הגדול ביותר בהולנד והגרעין שסביבו סובבים חיי השכונה. אלפי קונים מגיעים לכאן מדי יום, ומרכזו הוא בצומת הרחובות Sweelinckstraat, Ferrdinand Bolstraat ו-1e Van der Helstraat. משם הוא נמשך צפונה אל Gerard Douplein התוסס, ודרומה לכיוון Sarphatipark. עוד רחוב חמוד המשובץ בבתי קפה ובברים הוא Frans Halstraat.

 אתרים מומלצים

 Albert Cuypmarkt

השוק הכללי הגדול ביותר באמסטרדם, שבו מוכרים במחירים נהדרים ממש הכל – החל בכריות, דרך מאכלי ים וכלה בבגדים בזיל הזול.

כתובת: Albert Cuypmarkt

איך להגיע: חשמלית 4, 16, 24, 25

פתוח: שני-שבת 17:00-9:30

Heineken Experience

חובבי שתייה ירצו בוודאי לבקר במבשלת הייניקן לשעבר, שהפכה למעין מוזיאון המציג את תהליכי הייצור של הבירה. אולי לא תזכו כאן לחוויה אינטלקטואלית רבת ערך, אבל בסיום הסיור המודרך תזכו לקבל בירה חינם.

כתובת: Stadhouderskade 78

טלפון: 523-9666

אתר: www.heinekenexperience.com

מסעדות מומלצות

Bazar

אם אתם מתקשים למצוא את המקום, הרימו מבט וחפשו מלאך. זוהי כנסייה לשעבר שהפכה למסעדה מעוטרת בסגנון בית קפה ערבי קיטשי. זה אחד המקומות שעושים את רחוב Albert Cuypstraat התוסס למה שהוא. התפריט המנצח מטייל סביב העולם, אבל מתעכב במיוחד בצפון אפריקה, ומציע מבחר מגוון של מנות טעימות לארוחת בוקר, צהריים וערב.

כתובת: Albert Cuypstraat 182

אתר: www.bazaramsterdam.com

איך להגיע: חשמלית 16, 24, 25

מסעדת בזאר (צילום: טיים אאוט)
מסעדת בזאר (צילום: טיים אאוט)

Burgermeester

בוטיק בורגרים לאניני טעם. אחרי שתבחרו בין קציצת בקר לטלה, טונה או פלאפל, תצטרכו לבחור תוספות: פטריות יער, ווסאבי או פלפלים קלויים. לכל זה מתווספים גם תפוח אדמה אפוי וסלט טרי ורענן.

כתובת: Albert Cuypstraat 48

אתר: www.burgermeester.eu

איך להגיע: חשמלית 16, 24, 25