פיצהבורגר של דומינו'ס: אפילו הצ'יפס נבוך

מפלצת המשלוחים מנסה להסוות את הטעם הלא מוצלח של הפיצות שלה עם פירורי המבורגר ומלפפון חמוץ. התוצאה היא הומאז' לטעם הרע של שנות התשעים

פיצהבורגר של דומינוס (צילום: דן פרץ)
פיצהבורגר של דומינוס (צילום: דן פרץ)

המקרה היחיד שבו עדיין מותר לכתוב "זהירות: דעה לא פופולארית" הוא אם אתם בצד של הנאצים בדיון על השואה. ובכל זאת, הנה דעה לא פופולארית: דומינו׳ס היא פיצה לא טובה. הרוטב שלה חמוץ, הגבינה שלה לא נמתחת ולבצק שלה יש מרקם של מגבת. ובתור מפלצת משלוחים – מדובר בפיצה שלא עוברת טוב משלוח. אני יודע שאני נשמע כמו פרובוקטור, אבל אני מעדיף לא לאכול דומינו׳ס מאשר כן לאכול. עד כדי כך.

אני חושב שבדומינו׳ס יודעים את זה. זו הסיבה, כנראה, שהתפריט שלהם מלא בהכל חוץ מסתם פיצה. אם זה פיצה צ׳יזי קראסט (עם גבינה ב-קָשֶׁה), פיצה שף אסף גרניט (עם אסף גרניט ב-קָשֶׁה) ואפילו פיצה PRO, שהיא פיצה ״לספורטאים״ (עם קָשֶׁה ב-קָשֶׁה). ועכשיו, החידוש המשוגע של דומינוס – פיצה בורגר. מה, גם פיצה וגם המבורגר? כזה עוד לא שמענו. כלומר, שמענו על אחת ב-2018 במסעדת פפריקה בפתח תקווה וב-2017 במסעדת גורדוס בחולון וב-2016 בפיצריית אלכסנדר בקריית מוצקין ולמעשה בכל שנה עיר פריפריאלית אחרת נופלת חלל לפיצה בורגר. הפעם בדומינו׳ס החליטו להפוך את זה למכת מדינה.

פיצהבורגר של דומינוס (צילום: דן פרץ)
פיצהבורגר של דומינוס (צילום: דן פרץ)

לאחר גלישה מסורבלת באתר ביצענו הזמנה של ארוחת פיצהבורגר עם צ׳יפס ושתיה. לחצנו על הזמן רק כדי שיקפוץ חלון שיציע לנו לרכוש מיני פנקייקס. ואז פונדנט שוקולד. ואז פיינט של בן אנד ג׳ריז. ואז שטח חקלאי בהליכי הפשרה בקריית אונו. הזמנו, וכעבור כחצי שעה הגיעה הפיצה-בורגר. אה, ואני בעלים של חלקה מס׳ 4297 גוש ד עכשיו.

הפיצה-בורגר של דומינוס היא למעשה פיצה רגילה עם פירורי המבורגר. כן, אין שום הגיון לקחת המבורגר ולפורר אותו על פיצה, במקום לקחת פשוט בשר טחון, כמו שכבר עושים בדומינוס. להמבורגר עצמו היה טעם של המבורגר באיכות נמוכה, עם טעם לוואי תעשייתי חזק. תעשייתי ברמה של סטף ורטהיימר יענו. אממה, מלבד פירורי ההמבורגר, שאר המרכיבים בפיצה בגרסה הבורגרית הן כולן הומאז׳ להמבורגר פאסט-פוד משנות התשעים א-לה-בורגר ראנץ׳, ופה הדבר דווקא הופכים להיות מעניינים.

בגזרת התוספות הפיצה מעוטרת בבצל סגול, עגבניה, וחמוצים. חמוצים? עם פיצה? כן. זה חדש, וזה דווקא עובד-סוג-של. על הפיצה כולה מושפרץ רוטב ״המבורגר״ שטעמו, מרקמו וצבעו נראים כאלף האיים. הקשה עצמו מעוטר בשומשום. פיצה עם שומשום ורוטב אלף האיים זה רעיון לא חדש אם כבר אכלתם פיצות ביפו, ירושלים וצ׳רנוביל בימים שאחרי הפיצוץ. ואם אכלתם – אתם כנראה יודעים שזה עובד. כל בליל הטעמים הזה יחד, דווקא משחק נחמד בפה, ובה בעת מטשטש לחלוטין את טעמו של רוטב הפיצה, שבמקרה של דומינוס זה דבר טוב.

הצ׳יפס לעומת זאת לא שרד את המשלוח. צ׳יפס לצד פיצה זה רעיון רע, ובמקרה הזה הוא גם היה נבוך. הסמירטוט שנבע מהאריזה גרם לו להרגיש כמו צ׳יפס שנאפה בתנור בבית.

בדרך כלל כשפיצרייה יוצאת עם ״פיצה בורגר״ מדובר בפיצה שמתפקדת כלחמניה לקציצה. במקרה הזה, הפיצה-בורגר של דומינוס היא לא באמת פיצה-בורגר, אלא הומאז׳ להמבורגרי שנות התשעים. ולכן הפיצה הזאת היא כמו שנות התשעים – שמח שיצא לי להתנסות, אבל לא הייתי עושה את זה שוב.

כוכבים: 2.5

וייב: פיצה בתחנה מרכזית ירושלים שנפל עליה זוגלובק

טעים: כמו ראנץ' ספרדי בשנות התשעים

טבעוני? יש גרסה צמחונית

מחיר: 99.90 ש"ח לארוחת פיצה-בורגר משפחתית עם צ'יפס ובקבוק שתיה