הפיצה של טאיזו היא חלום שהתגשם. אז תמשיכו לחלום

עדי ראייה המומים דיווחו אמש על פיצות שיוצאות מהמטבח של טאיזו ומחולקות לעוברים ושבים (הציון: "טעים אש"). שף יובל בן נריה בתגובה: "אני משחק עם זה רק בשביל הילדים והצוות"

יובל בן נריה תעשה לנו פיצה (צילום: רמי זרנגר)
יובל בן נריה תעשה לנו פיצה (צילום: רמי זרנגר)
1 בדצמבר 2020

באדיבות משבר הקורונה כבר הספקנו לראות במסעדות שלל המצאות משונות, ואם הסיפור הזה הוא אינדיקציה עוד לא ראינו כלום. קבלו את החלום הרטוב של כל פודי בעיר: פיצה בטאיזו.

השילוב האולטימטיבי בין המסעדה האסייתית האהובה והפחמימה המושלמת נצפה אמש (שני) בערב בלובי של מגדל לוינשטיין, כשעובדי המסעדה שלפו מהתנור פיצות לוהטות וחילקו טעימות חינמיות לעוברים ושבים בני מזל. עובד חברת הייטק שממוקמת בבניין נקלע למקום במקרה ומיהר לחלוק את הבשורה.

"טעים אש", הוא מעיד. "טעמתי פיצה באטר, כנראה על בסיס המנה שמוגשת במסעדה. הבצק דק יחסית עם תחתית מתפצחת כמו פיצה בתנור אבן, ואני די בטוח שהרוטב הוא כמו במנה המקורית". את מקום העוף מחליפה גבינה מומסת־נמתחת שרק מוסיפה צ'יז-אפיל למאפה ההיברידי.

פיצה בטאיזו, ההיית או חלמנו חלום?
פיצה בטאיזו, ההיית או חלמנו חלום?

למי ששכח, טאיזו מחזיקה בתואר המסעדה הטובה ביותר מטעם טקס פרסי האוכל של טיים אאוט זו השנה השישית ברציפות. עם הסגר הראשון נסגרה המסעדה, אך בן נריה לא הפסיק לעבוד: הוא הקים קרן לגיוס כספים לטובת עובדים שיצאו לחל"ת, פתח מרכולית ונכנס לעסקי הסופרפודס. כיום טאיזו פועלת במתכונת לייט באמצעות קפה טאיזו. מאחורי הקלעים תומך בן נריה בנדב ודניאל, בוגרי MKR המטבח המנצח, המפעילים פופ אפ תאילנדי מצליח בחלל סמוך.

תביאו ביס. משחקי פיצה בטאיזו
תביאו ביס. משחקי פיצה בטאיזו

לשאלה אם טעימות הפיצה מסמנות תחילתה של ידידות מופלאה השיב צוות המסעדה ש"אנחנו משתעשעים". השף יובל בן נריה מוסר בתגובה רשמית שהוא "משחק עם זה בשביל הילדים והצוות. לא צפוי משהו לקהל". ואנחנו שואלים" מההההה? למה רק לעובדים ולילדים? לסתם אנשים שאוהבים את טאיזו ומכורים לפיצה לא מגיע?