האם לטרנד הפירסינג בשיער יש זכות קיום מחוץ לאינסטגרם?

הוא לא דורש מחויבות, לא מסובך לביצוע ומתאים כמעט לכל תסרוקת: הסלבס נוהרות בהמוניהן אל טרנד הפירסינג בשיער. לא נותר אלא לתהות האם ניתן לתרגם את האקססורי השנוי במחלוקת אל העולם האמיתי מבלי להיות קורבן אופנה

מימין לשמאל: קים קרדשיאן, קארדי בי ואריאנה גראנדה מדגימות פירסינג לשיער. צילום: גטי אימג'ס ואינסטגרם
מימין לשמאל: קים קרדשיאן, קארדי בי ואריאנה גראנדה מדגימות פירסינג לשיער. צילום: גטי אימג'ס ואינסטגרם
5 בנובמבר 2018

מה הופך טרנד לטרנד? העובדה שהוא מתפשט מהר, בר חלוף ונוכח מאוד בפיד שלכם באינסטוש או פינטרסט. כזה בדיוק הוא טרנד הפירסינג בשיער. הוא לא כואב, לא קבוע ולא דורש יותר מידי מאמץ – והתוצאה הסופית סוחטת לייקים משל היתה קעקוע חדש של טווס על הגב. בין חובבות הז'אנר אפשר למצוא את אריאנה גראנדה, קים קרדשיאן, בלוגריות של ביוטי ועוד כהנה וכהנה פרסונות שמבינות איך מייצרים עניין ויזואלי חדש באינסטגרם.

למען האמת, אם נרד עוד יותר לשורשי התנועה, נוכל לאתר את מלכת הוואו סולאנג' שהתחילה את היסטריית קישוטי השיער (תולדה של אסטתיקה אפריקאית אמריקאית פר סה) עוד ב-2016 עם ויזואליה היסטרית לאלבום שלה "A Seat at the Table" שהעלה על נס את קישוטי השיער (וגם על העטיפה) והיה השראה לכל הווריאציות שבאו אחריו, עד לעצם היום הזה למעשה.

מי שהעלתה את הטרנד לדרגת "חובה" בימים אלה (למרות שהוא נחרש כבר שנה לפחות) היא ככל הנראה קארדי בי, שלא רק פירסנגה את שיערה, אלא גם הידרה במצווה וצבעה את כל השיער לכתום. אין ספק – מדובר בטרנד קל ליישום שמושך במיוחד נשים שלא אוהבות להתחייב לאקססורי נצחי – ומצד שני, מדובר בקישוט שעלול להפוך אותך לקורבן הקורבנות מארץ האופנה.

קים קרדשיאן, צילום מסך
קים קרדשיאן, צילום מסך

https://www.instagram.com/p/BVAX9GiAbdT/

"כל פעם מנסים להמציא משהו מחדש וכאן זה לא שונה: הסלבס מנסות להמציא את עצמן ואת הסטייל שלהן מחדש, להראות כמה שהן עם היד על הדופק, והפעם זה הפירסינג בשיער שגם ככה לא דורש מהן יותר מידי מאמץ אלא יותר היערכות של מעצב השיער או הפאות שלהן", אומרת אביב וינברגר, עיתונאית מגזין "את", קולגה שהיא אוטוריטה לענייני סטייל ובלוגרית האופנה החביבה על המדור.

קארדי בי. צילום: גטי אימג'ס
קארדי בי. צילום: גטי אימג'ס
קארדי בי. צילום: גטי אימג'ס
קארדי בי. צילום: גטי אימג'ס

"סלבס יכולות להרשות לעצמן להתנסות ולעשות משהו מוגזם. זה לא באמת על סקאלת הנועזות של פירסינג, כי זה לא באמת פירסינג. זה לא אמיתי וזה רק על השיער. זה בעצם מאפשר לך להתנסות בעוד סגנונות של פירסינג, באופן לא מחייב".

https://www.instagram.com/p/-L8K0Cg671/

https://www.instagram.com/p/BHozBk2j2aE/

לגבי עניין קורבנות האופנה, וינברגר אומרת כי "השאלה היא אם מישהי עשתה את זה מחוץ לאינסטגרם ומחוץ לשטיחים אדומים, כי ברחוב התל אביבי אני לא רואה את זה. האם מישהי אשכרה הולכת עם זה ברחוב? לא נראה לי. זה טרנד בגבולות האינסטגרם ותו לא. מסתכלים על זה שניה וממשיכים בחיים".