פי אלף יותר טיים אאוט: ביקורת ברים שיכורה על הטוטו קארה

בטוטו קארה הקוקטיילים צוננים, האווירה פמיליארית ורצפת השירותים נקייה מספיק כדי שלא תשנאו את עצמכם. תאמינו למי שנאלצה לשכב עליה ברגע נדיר של חולשה

טוטו קארה. צילום: דנה כספ לביא
טוטו קארה. צילום: דנה כספ לביא
9 באוגוסט 2016

אמצעי טשטוש:

לכבוד חזרתה של חברתי אמבר מניו יורק, נפרדתי משליש משכורת לטובת בקבוק ג'ין טנקירי (אמבר התרגלה לגבוה). הכנתי לנו ג'ין וטוניק שברובו היה ג'ין והתחלנו לדדות לכיוון הטוטו קארה. האלכוהול מיהר לתת את אותותיו, ובדרך כמעט הקאתי מאחורי פח בקרבת הסנטר, בזמן שאמבר חסרת הרגישות קיפצה כפארקוריסטית תוך כדי שירת הלהיט "סלסולים".

חזרה לשורותינו. צילום: דנה כספ לביא
חזרה לשורותינו. צילום: דנה כספ לביא

מוזיקה:

הטוטו הוא בר נטול ליינים, אם כי הנטייה הכללית היא למוזיקה אוריינטלית וביטים מעולם ההיפ הופ. בערב שהגענו ניגן עטר מיינר, מפיק ויוצר מוכר בסצנה שרץ במיומנות על אותו קו מוזיקלי. הדבר היחיד שביאס אותי הייתה רחבת הריקודים הריקה מאדם, להוציא שני שיכורים גמורים שהתחרמנו בפינה.

הימרחות:

אם אתם עומדים בחוץ עם הפנים לבר, ישנה פינת חמד להמרחות חשאית מצד שמאל בחוץ (בתכלס היא לא כזאת סודית, פשוט רוב יושבי המקום לא עומדים על פוטנצטיאל ההמרחות הגלום בה). מדובר בספה היחידה במקום, ולכן נאלצתי לדחוק ממנה בחורה חסרת ישע בטענה שאני זקוקה למקום הזה יותר. אמבר נחלצה לעזרתי עם מונולוג שקרי שפירט על הניתוח שבדיוק עברתי, לכאורה.

עוד ביקורות ברים שיכורות:
שברנו כוס בספוטניק בר והכל היה בסדר
שלחנו את בוני ורוזין לשתות אצל הברמן הטוב בישראל
רקדנו באוצר עד אובדן חושים

שירות:

סטטוס השירות בטוטו מתחלק לשניים – לפני שמתמלא ואחרי שמתמלא. לפני שהמקום מתמלא מדובר בשירות אדיב, סבלני וסובלני (כי אין הרבה מקומות שאתה צועק על מלצר "ילד!!! ילד בוא הנה!!! תביא לי את הקמפרי הכי יקר שלך!!" והוא מגיב לזה ממש סבבה). אך כשהמקום התמלא והעבודה התחילה להיות בביט גבוה האדיבות, הסבלנות והסובלנות נשארה – אבל לשתייה לקח הרבה זמן להגיע. מה שמפצה על כך הוא יחס חם ממנהלי המקום שלוקחים ברצינות את עניין האירוח וגם כשהשתייה התעכבה – היינו עם חיוך על הפנים.

דרינקים:

אחרי פינג פונג של "לא לא לא אני לא שותה עוד" הזמנו ברד פסיפלורה וברד תפוח המורכבים מסירופ, מידורי והרבה וודקה – שהיו מתוקים אך לא בצורה מעצבנת. לאחר מכן הזמנו ג'ינגר למון האני (המכיל ג'ק דניאלס דבש, בחורבקה, מיץ לימון וסירופ ג'ינג'ר) שלמרות צורתו המושכת, פחות עשה לי את זה. אמבר לעומתי השתמשה בקולות עונג מוזרים המזכירים גור כלב-ים והזמינה עוד שניים כאלה. ככה היא – חיה בגבוה.
המנצח הגדול בגזרת הקוקטיילים היה פרנץ' 75 (המכיל ג'ין בומביי, קאווה, סירופ דובדבנים, מיץ לימון, דובדבן אמרנה וקליפת לימון) שהיה מפוצץ באלכוהול ולמרות זאת מתוק במידה.

מימין. פרנץ' 75 וג'ינג'ר למון האני. צילום: דנה כספ לביא
מימין. פרנץ' 75 וג'ינג'ר למון האני. צילום: דנה כספ לביא

אווירה:

הטוטו קארה הוא בר שכונתי עם דגש עיצובי ואווירה משפחתית. עובדים ויושבים פה תל אביבים בנשמתם וברוחם (למרות שיש שמועות על רוחות חוץ תל אביביות בימי שישי). הרבה מהם לקוחות קבועים שהפכו לחברים של הצוות ובעלי המקום. הטוטו כולו מרושת בשולחנות ישיבה, כך שאם אינכם רוצים להיות חלק מהמשפחה – ישיבה בשולחנות יותר רחוקים יותר ממרכז העניינים יבטיחו לכם פרטיות.

טוטו קארה. צילום: דנה כספ לביא
טוטו קארה. צילום: דנה כספ לביא

עישון:

אסור לעשן בפנים ומותר לעשן בחוץ. ישיבה בפנים היא ברירת מחדל כי בחצר תמיד מעניין יותר.

טוטו קארה. צילום: דנה כספ לביא
טוטו קארה. צילום: דנה כספ לביא

מדד הקיא:

כאשר הגיע הרגע שבו לא יכולתי להחזיק את מיצי הקיבה בפנים רצתי לשירותים אחוזת דיבוק, מטיחה בברמן צרור של קללות ("הכל באשמתך זבל!"). התיישבתי על הרצפה הקרירה והוקסמתי מצבעם הורוד של קירות התא בזמן שהקאתי את נשמתי חזרה לבורא עולם. השירותים היו נקיים, מה שגרם לי להרגיש טוב יותר עם העובדה שאני שוכבת פרוסת איברים על הרצפה. אחרי שזמן מה לא חזרתי לשולחן, סימסתי לאמבר שתבוא לראות כמה אנשים יכולים להיכנס בתא ביחד (הממצאים: שלושה אנשים). מה לא עושים בשביל המקצוע.

עדיין לומדת לשתות. צילום: דנה כספ לביא
עדיין לומדת לשתות. צילום: דנה כספ לביא

 

חברות אמת מה היא. צילום: דנה כספ לביא
חברות אמת מה היא. צילום: דנה כספ לביא

מדד המאנצ':

צ'יפס עם צ'דר עליו אומייגאד כן. ושוב: כן.

צ'יפס אלוהי. צילום: דנה כספ לביא
צ'יפס אלוהי. צילום: דנה כספ לביא

ולסיכום:

חרף יחסי האהבה-שנאה שלי למינגלינג ויכולתי המופלאה להביך את עצמי בכל מצב צבירה, אני מודה שכיף להיות מוקפת באנשים בבר חי ודינאמי. אנשי הפיק-אפ פחות ימצאו כאן את עצמם, אך מי שחפץ בבילוי עם חברים בלוקיישן מגניב ימצא את מקומו בטוטו.

בר הטוטו קארה נסגר. במקומו נפתח בר הוודו