פלאן בי

גלעד אדמוני, שעומד מאחורי אותם סטיקרים מסתוריים שצצו בעיר ("אני נמשך גם לגברים"), מארגן בסוף השבוע מסיבה ראשונה בארץ שמיועדת לביסקסואלים. המטרה: "שאנשים יבינו שיש דבר כזה"

5 בפברואר 2014

בחודשיים האחרונים צצה ברחבי העיר סדרה של סטיקרים בנושא נטייה מינית. "אני נמשך גם לגברים", נכתב באחד מהם, וכמוהו היו עוד שלוש גרסאות שנתנו מקום לכל הנטיות המיניות השונות. על הקמפיין הזה חתום גלעד אדמוני (27), יזם ומפיק ביסקסואל מתל אביב, שהרגיש צורך להעלות את המודעות לביסקסואליות – נטייה מינית שלדבריו נופלת בין הכיסאות, ולא זוכה להכרה.

 "אני רוצה שאנשים יבינו שיש דבר כזה וישאלו את עצמם שאלות. כמו שהיום יודעים מה זה הומו, אני רוצה שידעו גם מה זה ביסקסואל", מסביר אדמוני. "אנשים אף פעם לא מאמינים לי שאני נמשך גם לבנים וגם לבנות. הם לא תופסים את זה, וההרגשה היא של בדידות. הומואים בטוחים שאני הומו, ולפני שנה יצאתי עם בחורה, וזה היה ממש כמו לצאת מהארון, רק הפוך. ההומואים בסביבה שלי הסתכלו עליי כמו שכדורגלנים יסתכלו על כדורגלן שיוצא עם בחור".

אדמוני לא מסתפק בסטיקרים. עכשיו הוא מארגן את המסיבה הראשונה בעיר שמגדירה את עצמה כמסיבה לביסקסואלים, שתתקיים ביום שישי הקרוב בחלל החשמלית שבמתחם גן החשמל. ליינים לגייז וללסביות יש בשפע, אבל עד היום לא פעל בתל אביב אף ליין על טהרת הביז. המסיבה של אדמוני נקראת פשוט Gum  (לאנשים שאוהבים גם וגם).

בשונה מהקהילתיות שמאפיינת הומואים ולסביות, אדמוני כמעט ולא מכיר עוד ביסקסואלים. "אני מניח שיש סביבי אנשים שגם אני חוטא ומתייחס אליהם כהומואים או כלסביות, אבל הם פשוט מבולבלים ולא מבינים שאפשר לומר פשוט ביסקסואל", הוא אומר, ומוסיף כי המאבק הארוך והממושך של הקהילה ההומו־לסבית על מעמדה בחברה, לא סחף אחריו לצערו גם את הביסקסואלים: "המאבק של הקהילה ההומו־לסבית נמשך הרבה מאוד שנים והוא המאבק שעומד בפרונט. אנשים נחשפו להומואים וללסביות הרבה יותר מלכל דבר אחר, ואנחנו בכלל לא זכינו לבמה. מה שנוצר בסופו של דבר הוא מצב שבו על החברה לקבל הומואים, במקום פשוט לקבל את השונה".

אדמוני לא פוסל אפשרות להפוך את המסיבה החד פעמית הזו שתתקיים בשישי הקרוב לליין: "אני מקווה שהמסיבה תהיה מוצלחת, ואם כן אולי אפילו נעשה מסיבה כזו אחת לחודש. הייתי רוצה שאנשים יהיו באמת פתוחים למשהו שונה. שהומו ירגיש נוח להתנסות איזה ערב עם בחורה, שגבר לא יפחד לנשק את אחד החברים שלו. זה בסדר לנוע בתוך הזהויות והמגדרים ולהבין שיש גם אמצע".

 שישי, 7.2, 22:00, חשמלית, החשמל 33