הסו שף והקונדיטורית ששולחים פסטה בעבודת יד עד הבית

הוא סו שף מטוטו, היא קונדיטורית מאלנה - ועד שהמסעדות שבהן הם עובדים ישובו לפעול מייצרים בני הזוג נועה חיים ודניאל צור פסטות ורטבים מושקעים שכדאי להצטייד בהם לסגר הבא

נועה חיים ודניאל צור (צילום: יחצ)
נועה חיים ודניאל צור (צילום: יחצ)
26 ביולי 2020

בין הנזקים שהקורונה זרעה בענף הקולינריה בולטת תופעה חיובית שנוגעת לגילוי כישרונות צעירים. טבחים וטבחיות, קונדיטורים וקונדיטוריות שעבדו על הפס נותרו בימי הסגר חסרי מעש. במקום להתעפץ על הספה הם החלו לאפות, לבשל ולמכור מהבית תבשילים וקינוחים שמציירים תמונת מצב מעודדת של הדור הבא.

נועה חיים ודניאל צור שייכים בדיוק למשבצת הזו: קונדיטורית במסעדת אלנה במלון נורמן וסו שף במסעדת טוטו ששילבו כוחות והקימו את פסטה פיצ'י – פופ אפ פסטות טריות ורטבים מתוצרת בית. "הקורונה הכניסה אותנו לשוק ו'תרדמת יצירתית'. אבדה לנו המוזה והרצון להיכנס למטבח הלך ופחת", הם מספרים. "לאחרונה, משהו בנו התעורר חזרה. הרצון לעסוק באהבה הכי גדולה שלנו – האוכל – חי וקיים, וחיפשנו עשייה שתספק אותנו ברמה האישית וגם תעזור לנו להתפרנס".

חיים וצור (31) הם בני זוג שלראשונה עובדים יחד, מעין סינרגיה מקצועית מסקרנת שכן כל אחד מהם מחזיק ברזומה מרשים. צור עבד כסו שף במסעדת Barbary הלונדונית של קבוצת מחנה יהודה, ניהל בשנתיים האחרונות את המטבח של קפה איטליה וממש לפני פרוץ הקורונה התארח במסעדת הפופ אפ קרוסל בלונדון. חמישה ימים לפני סגירת המסעדות בארץ הוא החל לעבוד כסו שף במסעדת טוטו.

פסטה פיצי (צילום: נועה חיים)
פסטה פיצי (צילום: נועה חיים)

נועה חיים החלה את דרכה כקונדיטורית במול ים המיתולוגית. דרך צור היא הכירה את שולי וימר, השפית הראשונה ב־L28, והתמסרה להקמת הקונדיטוריה במסעדה. כשוימר עזבה המשיכה חיים לעבוד עם השפים ניר מסיקה וגבריאל ישראל ומשם עברה לנהל את הקונדיטוריה של מסעדת אלנה. עד שהמסעדות שבהן הם עובדים ישובו לפעול נפגשים בני הזוג באמצע, בפסטה. "כקונדיטורית הייתי אחראית על הכנת בצק לפסטה ולכן העולם הזה אינו זר לי", אומרת חיים. "רצינו לפנות לאנשים בגובה העיניים ומכאן החלטנו שאנחנו הולכים על תפריט פשוט, נטול מניירות, שלדעתנו כל אחד יכול למצוא בו את עצמו".

פעמיים בשבוע הם מרדדים בצק מביצי חופש, קמחים ייעודיים מאיטליה וירקות טריים מהשוק, ומייצרים טורטליני בטטה, פטוצ'יני, רביולי עדינים ואלגנטיים במילוי גבינות ופיצ'י – פסטה טבעונית בעבודת יד שמקורה בטוסקנה ונראית כמו אטרייה שמנמנה במרקם נגיס. בתפריט הרטבים תמצאו רוטב עגבניות קלאסי או חריף, רוטב שמנת פטריות תרד, פסטו עז טעם וראגו בארומת בשר עשירה, שפונה בהחלט לא רק לילדים.

בשבועיים שהפופ אפ פועל אוספים צור וחיים משוב מהלקוחות וכבר חושבים להיענות לבקשות הקהל ולהרחיב את המגוון במנות ספיישל. למשלוח מצורפת הודעת ווטסאפ עם הוראות הכנה, ואם לא מכינים את הפסטה באותו יום היא נשמרת במקפיא עד שלושה חודשים. לאור איומי הסגר שהממשלה מפזרת מדי פעם כדי למשמע את הציבור, מלאי פסטה לשע"ח הוא שקל לבן ליום שחור.

פסטה פיצ׳י (צילום: נועה חיים)
פסטה פיצ׳י (צילום: נועה חיים)

מחיר: 35 ש"ח למנת פסטה + רוטב (פסטה ללא רוטב 25 ש"ח).
הזמנות בווטסאפ 054-8166710 בימים שני וחמישי עד 18:00, דמי משלוח בתל אביב 10 ש"ח, משלוחים חינם בגבעתיים בקניה מעל 70 ש"ח