עשרות סרטי דוקו מישראל והעולם ישודרו בפסטיבל דוקוסטרים

אנשי דוקאביב הרימו את כפפת הלטקס וארגנו אירוע אונליין ברוח הזמנים, שיימשך עשרה ימים ובתשלום סמלי. כל הפרטים

מתוך "קינגמייקר"
מתוך "קינגמייקר"

בעולם זה כבר הפך לנורמה: משבר הקורונה הביא עשרות פסטיבלים מרחבי העולם להקים זרוע דיגיטלית ולהתקיים במרחב הקיברנטי, בזמן שהתקהלות אמיתית פשוט בלתי אפשרית. כעת גם פסטיבל דוקאביב מצטרף לחגיגה עם דוקוסטרים, אירוע דוקו שיקרין עשרות סרטים מישראל והעולם במשך עשרה ימים, בין ה-13.5 ל-23.5.

דוקוסטרים, שהוא סוג של תוכנית אוצרותית ולא יחליף את דוקאביב שמתוכנן לספטמבר, יציג מגוון סרטי דוקו בינלאומיים בולטים מהשנים האחרונות לצד יצירה דוקומנטרית מקומית, הכוללת סרטי ביכורים מהשנה החולפת. בנוסף, יתקיימו גם אירועי אונליין ובהם שיחות עם יוצרים ואורחים.

מתוך "קינגמייקר"
מתוך "קינגמייקר"

אחד הסרטים שיוצגו בבכורה הוא "קינגמייקר" של הבמאית לורן גרינפלד, המספר את סיפורה המדהים של הרודנית הפיליפינית אימלדה מרכוס וניסיונה לחזור לעמדת כוח אחרי הדחתה. הסרט ישודר גם בהוט8 ב-16.6.

בין הסרטים שיהיו זמינים לצפייה אפשר למצוא גם את "מאורת הזאבים" זוכה פרס השופטים בסאנדנס, של הבמאית קריסטל מוסל שתקיים שיחה אונליין בפסטיבל; סרטם של ג'והן מאלוף וצ'רלי סיסקל "לגלות את ויויאן מאייר"; סרט הפולחן "פאלפ: סרט על אהבה, מוות וסופרמרקטים"; ועוד.

מתוך "אהובי אל תחצה את הנהר"
מתוך "אהובי אל תחצה את הנהר"

בגזרת סרטי הביכורים הישראלייים ניתן למצוא את "אנג'ליקה" של דן פאר; הסרט המדובר "גולדה" של שגיא בורנשטיין, אודי ניר ושני רוזנס; "הדברים הקטנים" של הבמאית מיכל אהרונסון; "זונה כמוני", על סחר בנשים בישראל, של יעל שחר ושרון יעיש; "ילדי האשראם" של יהונתן אופק; "לבנטינית", הסרט של רפאל בלולו על המשוררת ז'קלין כהנוב; "לתפוס את יהושע" של שי פוגלמן; "מחר כבר עבר" של בועז גולדברג, על חייו ומותו של המוזיקאי צ'רלי מגירה; "פתח את הפה" של הבמאית תמרה ממון; והסרט "האחות של מוסוליני" של ג'ונה סולימן, שזכה בפרס לסרט הביכורים בדוקאביב.

עלות הצפייה היא עשרה שקלים לסרט בודד או 80 ש"ח לכל הסרטים באירוע, וההכנסות מצפיות בסרטים הישראליים יועברו ישירות ליוצרים. כל הסרטים יוקרנו באתר פסטיבל דוקאביב. דוקוסטרים מתקיים בשיתוף יס דוקו ו-HOT8.