פרויקט מסלול

שבוע האופנה של גינדי יתקיים במרץ 2014. הנה התצוגות שכדאי לצפות להן

12 בפברואר 2014

שבוע האופנה של גינדי יתקיים באמצע מרץ בפעם השנייה, ולמרות אופרת הסבון שסיפקו צמד שבועות האופנה של השנה שעברה מדובר במאורע משמח ומסקרן לכל הדעות. עדיין לא ברור מי ממעצבי האופנה המקומיים ישתמש במסלול כפלטפורמה להצגת קולקציית חורף, כפי שמחייב הטיימינג הבינלאומי, ומי יבחר להתייחס למה שקורה בפועל בשוק בישראל ויעלה אוסף קיצי. למרות זאת, לוח התצוגות שנחשף השבוע מסמן שהאירוע יהיה גדוש בריגושים. בין המצטרפים החדשים ללו״ז אנחנו מצפים במיוחד לתצוגה של קום איל פו שיודעות להעלות שואו שיש בו אופנה משובחת לצד ביקורת חברתית, שהפעם תתבטא גם באסטרטגיית ליהוק הדוגמניות.

מותג האקססוריז בפנים. מתוך קולקציית חורף 2014 של דניאלה להבי
מותג האקססוריז בפנים. מתוך קולקציית חורף 2014 של דניאלה להבי

בית דניאלה להבי ישתתף גם הוא לראשונה והוא גם יהיה מותג האביזרים הראשון שלוקח חלק בשבוע האופנה. העובדה שהבית איבד בחודש דצמבר את המייסדת שלו, שנפטרה לאחר מאבק במחלת הסרטן, תעניק בוודאי ממד רגשי אחר לתצוגה בנוסף למופע אופנה סטנדרטי. עוד שם חדש ומסקרן מאוד הוא בית משכית המתחדש שבונה המעצבת שרון טל.

הנה טעימה ממה שהתרחש מאחורי הקלעים של שבוע האופנה 2013 (בתצוגה של גדעון אוברזון):

מלבד אלה אנחנו כמובן מצפים לראות כמה מהמעצבות שכבר הספיקו להפוך לעוגנים של המסורת הקצרה, כמו בנות סמפל ודורית בר אור, היחידות עד כה שהצליחו לנצל את במת האירוע כמקפצה אמיתית להעלאת המודעות למותגים שלהן ובמידה רבה גם לסגנון יצירתן; ששון קדם שיודע לייצר לא רק בגדים מופלאים אלא גם מיצג שחודר עמוק מתחת לבגדים הנלבשים; ודורין פרנקפורט שיצירתה מבוססת בקיום הישראלי. בשני האירועים הקודמים הצליחה התצוגה שלה ללכוד בצורה כנה ואמיתית את תמצית ואת מהות האירוע, או לפחות את אותם אלמנטים שאפשר לקוות שהאירוע ינכס לעצמו במשך השנים, כאשר יהפוך למסורת עקבית.

מחכים לבואה. לי גרנבאו מציגה בשבוע האופנה של תל אביב 2013 (צילום: אבי ולדמן)
מחכים לבואה. לי גרנבאו מציגה בשבוע האופנה של תל אביב 2013 (צילום: אבי ולדמן)

9.3־12.3, מתחם הקניון TLV FASHION MALL(שייפתח לציבור הרחב ב־2015)