"פרחים בבוץ" הוא דרמה תקופתית הופכת קרביים

הסרט החדש של נטפליקס, שמדובר בארה"ב כמועמד לסרט הטוב ביותר באוסקר כבר עכשיו, עוסק במתחים הבין-גזעיים בדרום ארה"ב שלאחר מלחמת העולם השנייה, עם קאסט חזק ומשחק נהדר

פרחים בבוץ
פרחים בבוץ

"פרחים בבוץ" ("Mudbound") עוסק בדינמיקה הבין-גזעית בדרום העמוק של ארה"ב שלאחר מלחמת העולם השנייה, ומוצג על ידי הבמאית די ריס כדרמה תקופתית בהירה והופכת קרביים. בסרט אנחנו פוגשים את משפחת מק'אלן בממפיס, שבראשה עומד אב המשפחה הנרי (ג'ייסון קלארק). התסכול שלו כשהמעבר לדלתה של המיסיסיפי לא עולה יפה מחוויר ליד הכעס של אשתו לורה (קארי מאליגן), שמדוכדכת ומתוסכלת על כך שנאלצה לעזוב את קסמי העיר.

הסיפור מתעצם כשמשפחת מק'אלן פוגשת את השכנים החדשים, הג'קסונים, משפחה אפריקאית-אמריקאית. מזג האוויר, הבידוד, הדאגות מהיבול ובעיות הבריאות מכריחות את המשפחות לפתח ביניהן תלות מתוחה. מארי ג'יי בלייג' נהדרת בתפקיד פלורנס, האם שנאלצת לעזוב מאחור את ילדיה כדי לטפל באלה של אישה אחרת, והיא ומאליגן חולקות כמה סצנות חזקות ומאירות עיניים.

פאפי מק'אלן, אביו של הנרי וגזען שפל שמגולם על ידי ג'ונתן באנקס, מביא למסך אלמנט הפתעה גולמי, אבל זה בעיקר ג'ייסון מיטשל הכריזמטי ("Straight Outta Compton") שמגלה עומק כבנה של פלורנס, רונזל. כמי שחזר מהמלחמה, החוויות שלו עם אויביו כביכול בגרמניה עושות רושם טוב לעומת הטיפול שהוא מקבל בבית. זה מספיק כדי לגרום לו לתהות מיהם אויביו האמיתיים – פרדוקס שהוא משחק ברגישות אמיתית.

התסריט שמבוסס על הרומן מאת הילרי ג'ורדן, ושנכתב יחד עם ריס, רגשני אבל לא סנטימנטלי. הוא מעט ארוך מדי – 134 דקות – אבל הכוח של הקאסט והעומק של הסיפור הופכים את הצפייה בסרט למאתגרת ומספקת.

"פרחים בבוץ" זמין לצפייה בנטפליקס