קפצנו לשוק התקווה כדי לנסות את דוכן הפריקסה החדש. היה שווה?

על אף הכוונות הטובות, הפריקסה של הדוכן החדש בשוק התקווה קצת כבדה מדי. אבל רוצו לקנות שם דירה לפני שהנדל"ן משלש את שוויו

פריקסה תוניסאית של "הדוכן" בשוק התקווה
פריקסה תוניסאית של "הדוכן" בשוק התקווה
5 ביוני 2019

שוק התקווה הוא עדיין שוק אמיתי. זה בעיקר אומר שאי אפשר לשכור שם דירות ללילה, המסעדות שם הן מסעדות ולא "מסעדות שוק", ואם יש שם קבוצה של תגלית זה רק כי המדריך באמת היה צריך לקנות מלפפון. בשנה האחרונה נפתחו בשוק שני בתי אוכל חדשים: קפה הודיה, שהוא בית קפה, והקובייה שהיא "מסעדת שוק", זאת בשונה משאר המסעדות בשוק, שהן מסעדות ב־שוק איך אינן מסעדות שוק. וברגע שמסעדת שוק נפתחת בשוק אתם יודעים מה זה אומר – לקנות דירה, ומהר.

עכשיו האנשים שהביאו לכם את שני בתי העסק הנ"ל מכריזים על עוד דוכן ושמו "הדוכן". כפי שאי אפשר להבין משמו הוא מכין שתי מנות בלבד: פריקסה תוניסאית ומעקודה בלחם.

ועכשיו לגילוי נאות: זו הפריקסה הראשונה שלי. לא יצא לי. נכון, היה ראוי ש־Time Out ישלחו למשימה מבקר שטעם פריקסה מימיו, אבל אני ממש זול.

בדוכן ויטרינה יפהפייה עם פרודוקטים טריים ובוהקים. המיקסולוג המאוד (מאוד) אדיב מאחורי הוויטרינה מרכיב את הכריך: פריקסה – לחמנייה מטוגנת – ובתוכה לימון כבוש, מעט טחינה, זיתים, טונה וביצה קשה. אני מודה, יש סיבה שמעולם לא אכלתי סנדוויץ' תוניסאי. בעוד העיקרון של לחם מטוגן נשמע לי אלוהי, הקונספט של ביצה וטונה נשמע לי כמו סלט ארומה. ואכן, משהו לא התחבר. אף שהפרודוקטים מרגישים איכותיים הכמויות שלהם אדירות ויחד הם יוצרים ביס כבד. השומניות של הלחם רק פוגעת בביס הכללי. חסר לי משהו מרענן בסנדוויץ' כזה, או קראנצ'י. לא הבנתי.

מעקודה בתוך לחמנייה אני כבר יכול להבין. מדובר במאכל תוניסאי נפוץ. זאת אני יודע מיוטיוב של אבי לוי מ"מאסטר שף" שראיתי. המיקסולוג לקח נתח מן המעקודה – פשטידת תפוחי אדמה – היפהפייה אשר ניצבה בוויטרינה, ותחב ללחמנייה רגילה וטעימה עם מטבוחה, חצילים ולא זוכר מה עוד. ואם פשטידה בלחם נשמע לכם כל כך מופרך שזה מבריק, זה אכן קצת מופרך. שוב ביסים כבדים עם חצילים מעט מרירים מדי.

בדוכן יש שפע כוונות טובות שמורגשות בכל חוויית ההזמנה והישיבה שם. אני בטוח שעם קצת כיול יהיה שם נהדר, ואשמח לקפוץ לשם מהדירה הקרובה שאין לי איך לקנות ועוד עשור תעלה פי שלושה.

חשבון: 25 לכל כריך
מדד הטראש: לחמנייה מטוגנת ובתוכה רק בריאות
אופציה טבעונית: אין. המעקודה צמחונית
וייב: אנחנו לא דוכן אנחנו "הדוכן"
טעים: נחמד. 3 כוכבים

הודיה 24 תל אביב, ראשון־חמישי 11:30־18:00, שישי 10:00־שעה לפני כניסת השבת