לילה גדול של פופ: הנשים לקחו את כל הקופה בטקס פרסי הגראמי

טיילור סוויפט על השטיח האדום, טקס פרסי הגראמי (צילום: ניילסון ברנרד/גטי אימג'ס)
טיילור סוויפט על השטיח האדום, טקס פרסי הגראמי (צילום: ניילסון ברנרד/גטי אימג'ס)

טיילור סוויפט, מיילי סיירוס, בילי אייליש, פיבי ברידג'רס ו-SZA חלקו ביניהן את מרבית הפרסים החשובים בטקס הגראמי שנערך הלילה באל.איי // הראפר קילר מייק זכה בשלושה פרסים ונעצר מאחורי הקלעים לאחר קטטה // בילי ג'ואל, סטיבי וונדר ומיילי סיירוס הבעירו את הבמה בהופעות חיות

5 בפברואר 2024

הלילה הגדול של תעשיית המוזיקה בארצות הברית מאחורינו: טקס פרסי הגראמי הסתיים לפני שעה קלה בלוס אנג'לס, כשבניגוד לציפיות המוקדמות אף אחת מהמועמדות לפרסים לא לקחה את כל הקופה, בלילה שבו התבררה הדומיננטיות של זמרות הפופ והאר'אנ'בי שסחפו כמעט את כל הפרסים המשמעותיים בכל הקטגוריות המרכזיות.

במירב הפרסים – ארבעה במספר – זכו פיבי ברידג'רס וההרכב בוי ג'ניוס בקטגוריות הרוק האלטרנטיבי, כשבשאר הפרסים הגדולים חולקות טיילור סווייפט, בילי אייליש, מיילי סיירוס ו-SZA שהשלימו הרכב נשי מנצח. סוויפט, שניצלה את ההזדמנות כדי להכריז על אלבומה הבא שבדרך, זכתה בפעם הרביעית בפרס אלבום השנה וניפצה את השיא הקודם שהוחזק על ידי סטיבי וונדר, פול סיימון ופרנק סינטרה.

שיא עולמי חדש. טיילור סוויפט, טקס פרסי הגראמי (צילום: קווין ווינטר/גטי אימג'ס)
שיא עולמי חדש. טיילור סוויפט, טקס פרסי הגראמי (צילום: קווין ווינטר/גטי אימג'ס)

מי שבהחלט גנבה מסוויפט את ההצגה הייתה מיילי סיירוס, שזכתה סופסוף בגראמי הראשון (והשני) שלה על השיר "Flowers" – אותם קיבלה ממריל סטריפ ומריה קארי – וגם החליפה ארבע תלבושות פרובוקטיביות לאורך הערב והעיפה את הגג של האולם בהופעה חיה שבה העלתה באוב את דמותה של טינה טרנר. SZA, פצצת האר'אנ'בי הלוהטת שהייתה מועמדת לתשעה פרסים וזכתה בשניים בלבד בקטגוריות הפחות חשובות, יכולה להרגיש מקופחת.

הו מאמא. מיילי סיירוס, טקס פרסי הגראמי (צילום: איימי סוסמן/גטי אימג'ס)
הו מאמא. מיילי סיירוס, טקס פרסי הגראמי (צילום: איימי סוסמן/גטי אימג'ס)

רגשות קיפוח נוספים צצו על הבמה כשג'יי זי עלה על הבמה כדי לקבל את פרס ד"ר דרה לאימפקט גלובלי, פרס הגראמי ה-24 שלו במצטבר, והתלונן בנאומו על כך שאשתו, ביונסה, מעולם לא זכתה בפרס אלבום השנה. תכלס צודק.

דרמה מאחורי הקלעים הייתה גם הייתה: רגע לא פשוט בתולדות הטקס נרשם כשהראפר בן ה-48 קילר מייק, איש ראן דה ג'ולס, זכה בשלושה פרסי גראמי ונשא נאום מרגש על ההצלחה הפתאומית בגיל מבוגר, אך נעצר מאחורי הקלעים לאחר קטטה ונלקח מהמקום כשהוא אזוק בידי שוטרים. העיקר שלא היה משעמם. לרשימת הזוכים המלאה.

רגעי השיא המרגשים ביותר של הערב נרשמו, כצפוי, עם הופעותיהם האייקוניות של ענקי המוזיקה האמריקאית, ג'וני מיטשל בהופעה חיה ראשונה בגראמיז בגיל 80, סטיבי וונדר, טרייסי צ'פמן ובילי ג'ואל, כמו גם בהגעת המפתיעה לטקס של סלין דיון המתמודדת עם מחלה קשה ועלתה לבמה כדי להעניק לסוויפט את הפרס על אלבום השנה, בהופעתה הראשונה בציבור מזה כחצי שנה. רק בריאות שתהיה.
>> טקס פרסי הגראמי® ה-66 שודר בשידור ישיר ב-yes. הגרסה הערוכה והמתורגמת תשודר היום (שני) בשעה 21:00 ב-yes VOD  וב-+STING.