פרסי רוזנבלום 2020: פרס מפעל חיים ליורם לוינשטיין ורנה שיינפלד

בין הזוכים בפרס לאמנויות הבמה: האמנים המצטיינים אלי ביז'אווי ותמר רבן והאמנים המבטיחים זואי פולונסקי, מאיה בואנוס ורוני ברודצקי. כספי הזכייה יועברו בחודש הקרוב כדי להקל על האמנים את ההתמודדות עם משבר הקורונה

לחיי שכונת התקווה. יורם לוינשטיין
לחיי שכונת התקווה. יורם לוינשטיין

ועדת השופטים של פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה מטעם עיריית תל-אביב-יפו, הכריזה על האמנים להם יוענקו הפרסים לשנת 2020: פרס מפעל החיים היוקרתי יוענק לרנה שיינפלד ויורם לוינשטיין (25 אלף שקלים כל אחד); שיינפלד נחשבת לגברת הראשונה של המחול הישראלי וזוכה בפרס "על תרומתה רבת השנים לתחום המחול בארץ כרקדנית, כוריאוגרפית ומחנכת"; ללוינשטיין יוענק הפרס על "תרומתו רבת השנים בתחום הוראת התיאטרון ועל הקמת הסטודיו למשחק בשכונת התקווה וגיבוש מסלול לימודים ייחודי, תוך כדי אינטראקציה קהילתית ומודעות חברתית".

הגברת הראשונה של המחול הישראלי. רנה שיינפלד (צילום: רוני דדון)
הגברת הראשונה של המחול הישראלי. רנה שיינפלד (צילום: רוני דדון)

פרסי האמנים המצטיינים (18 אלף שקלים כל אחד) לשנת 2020 יוענקו למחזאי והבמאי אלי ביז'אווי, לזמר-מנצח-מלחין האופראי דוד זבה, למלכה האם של הפרינג' הישראלי תמר רבן, וליוצרת והכוריאוגרפית רונית זיו.

פרסים יוענקו גם לאמנים הצעירים והמבטיחים של 2020 (12 אלף שקלים לכל אחד), והזוכים הם יקירת מערכת טיים אאוט זואי פולונסקי ("מלחינה צעירה בעלת דמיון מעודן, מרענן ומגוון המשלבת את נגינתה עם כל האמצעים האלקטרוניים העומדים לרשותה ברגישות ובכישרון רב"), יוצרת התיאטרון הדוקומנטרי מאיה בואנוס, הכוריאוגרף אופיר יודלביץ', הבמאית-מחזאית רוני ברודצקי, היוצרת והכוריאוגרפית שירה אביתר, והמלחינה הקלאסית נעמה תמיר-קפלן.

אנחנו קראנו לה "מבטיחה" לפני שזה היה טרנדי. זואי פולונסקי (צילום: אורי קרול)
אנחנו קראנו לה "מבטיחה" לפני שזה היה טרנדי. זואי פולונסקי (צילום: אורי קרול)

בעיריית תל אביב-יפו מדגישים כי בצל הקורונה, הוחלט להעניק את כספי הזכייה בסמוך למועד ההכרזה, קרי במהלך החודש הקרוב ולא במועד הטקס עצמו, על מנת לסייע לאמנים הזוכים דווקא בתקופה זו.  הפרסים יוענקו לזוכים בטקס חגיגי שייערך ב-14 בנובמבר 2020 במרכז ענב לתרבות בהשתתפות חבר השופטים, חתני הפרס וזוכי הפרס משנים קודמות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הפרס מנציח את זכרם של בני הזוג גוטליב וחנה רוזנבלום ז"ל, תושבי העיר שאהבת התאטרון מילאה את חייהם, ובלכתם הורישו לעיר את "קרן רוזנבלום לאמנויות הבמה" המכוונת למצוינות בתחום אמנויות הבמה.