כרמל שאמה הכהן צודק: זה המבורגר רמת גני להתפאר בו

המבורגר מיט צ'יז בצ'אפו (צילום: יחסי ציבור)
המבורגר מיט צ'יז בצ'אפו (צילום: יחסי ציבור)

בסיומו של היום שבו נפלו טילים על רמת גן, מישהו הצית את צ'אפו וראש העיר קרא לתושביו לבוא ולתמוך בעסק. לתמוך באדם בעזרת אכילת המבורגר? יש לנו בדיוק את מבקר אוכל הרחוב שמתאים למשימה

23 במאי 2021

לשמועות לוקח לרוב יותר זמן לחצות את חומות העיר. צריך להודות, הבועה התל אביבית הנודעת לשמצה אך כל כך אהובה עלינו מונעת מאיתנו לפעמים להביט החוצה, אפילו כשמדובר בשכנים שלנו. נסו להגיד לשותף שלכם שאתם רוצים להזמין המבורגר מרמת גן ותקבלו עיקום אף והנה, שוב אתם מזמינים מאותו המקום שתמיד שוכח לכם את הרטבים. ההיצע אמנם מסחרר, אבל אנחנו לקוחות שבויים של תל אביב. ובכל זאת השמועה על צ'אפו, המבורגריה גאה ומפתיעה על גבול רמת גן גבעתיים, הצליחה לחצות גם את הגבעות תל אביבה ולהגיע עד אלינו.

על צ'אפו שמעתי ישר כשנפתח בשלהי 2020 הנוראית, אבל כדי להזיז תל אביבי כמותי מהספה צריך אירוע קצת יותר משמעותי, ובשבוע שעבר האירוע הגיע לצד פניה אישית נרגשת מראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן. אוקיי, אולי אני מגזים עם האישית, אבל הרגשתי שהפוסט שפרסם ביום שני האחרון יועד במיוחד עבורי. בפוסט כתב שאמה שבסיומו של היום בו נפלו טילים על רמת גן, מישהו הצית את צ'אפו ואף אחד לא יודע למה. בעלי המקום מיהרו לתקן את הנזקים ולפתוח מחדש על אפם וחמתם של המציתים, וראש העיר קרא לתושביו לבוא ולתמוך בעסק. לתמוך באדם בעזרת אכילת המבורגר? לא פלא שהרגשתי שהוא פונה ישר אלי.

יסלחו לי חברי הצמחונים ויסלח לי חג הגבינות אבל היום כולנו צ'אפו בורגר ותומכים בו כעסק חדש ומצליח שיש מי שמנסה לייאש אותו…

Posted by ‎כרמל שאמה הכהן‎ on Monday, May 17, 2021

מיהרתי לקו 63 ויצאתי מזרחה, רק כדי לגלות שאני שהנסיעה לצ'אפו מהירה לי יותר מלצפון תל אביב. צ'אפו ממוקמת ממש על קודקוד הגבולות בין רמת גן, גבעתיים ובני ברק – מרחק קילומטר קצר מהסביח של עובד, עבור הקלישאות שבינינו – וקלה לזיהוי בעזרת החזית השחורה הממותגת שלה (זה לא מהשריפה, בדקתי).  כנראה שנעניתי לקריאתו של שאמה הכהן מוקדם מדי, כי בכניסה ישב הבעלים בחוסר מעש וסיפר שהוא נאלץ לסגור שוב לכמה שעות כי בדיוק הגיעו חוקרי מז"פ לחפש רמזים. למרות שתמיד חלמתי להיות שרלוק הולמס נתתי למשטרה לעשות את עבודתה.

למחרת חזרתי עם תיאבון כפול להמבורגר, וכפי שגיליתי במהרה, טוב שכך. תשעה המבורגרים בתפריט של צ'אפו, מגוונים אחד מהשני בעיקר באמצעות התוספות (למעט הצ'אפו ביג שמכיל מנה כפולה והטבעוני שמבוסס על הסנסשיונל), מוגשים כולם עם צ'יפס תמיד, וזה הגיוני כי מי בכלל מזמין בלי. הקציצות, 220 גרם, בנויות היטב, עשויות למדיום אדמדם נפלא וכפי שכבר ידעתי מהפוסט של ראש העיר, מצטלמות מדהים. הזמנתי שני בורגרים, כי הייתי רעב לשני בורגרים. הצ'אפו מיט צ'יז (עם צ'דר, קורנביף ואיולי חרדל, 72 ש"ח) ואת הצ'אפו קממבר (עם איולי כמהין, שום קונפי, בצל מקורמל וכמובן קממבר, 69 ש"ח) והמתנתי כלום זמן עד שמגש כסף יצא עם בורגרים שכולם ניצחון על המציתים.

תכשיט מוזיאוני נוצץ. המבורגר קממבר של צ'אפו (צילום: יחסי ציבור)
תכשיט מוזיאוני נוצץ. המבורגר קממבר של צ'אפו (צילום: יחסי ציבור)

מעבר לנראות הנהדרת שלהם (ולחמניה ללא התחכמות, תודה לאל), הביס תגמל את המעשה הטוב שלי. כן, אני טופח לעצמי על הגב, אבל בעיקר נהנה מבשר צרוב במדויק מבחוץ ועסיסי מבפנים. כן, זה המבורגר נוטף, כמה כיף. המיט צ'יז, שהרגיש יותר קלאסי, הפתיע עם הקורנביף שאמנם לא נותן את הקראנץ' האהוב של הבייקון, אבל הוסיף הרבה יותר ממה שחשבתי. טרפתי את הבורגר הראשון מהר משהייתם משערים, ואת השני לקחתי באריזת טייקאווי מצוינת שאוטמת את הבורגר בקופסה שקופה, מה שגורם לו עוד יותר להיראות כפריט מוזיאוני נוצץ.

הקממבר כבר היה ייחודי יותר, ובו זמנית הצליח לשמור על הבסיס הבשרי הנהדר של הקודם, הפעם עם טעם מתקתק ושמנוני באווירת האוממי של הכמהין והבצל. הוא גם זכה בפוש נוסף בדמות שיני שום מקונפנות (זה פועל? יאללה שיהיה פועל) שמוקמו אסטרטגית. הצ'יפס השמנמן אמנם לא היה שיא הארוחה, אבל בהחלט סיפק את הריפוד שכל בורגר צריך.

אנחנו מגש הכסף. צ'אפו (צילום: מתן שרון)
אנחנו מגש הכסף. צ'אפו (צילום: מתן שרון)

בהשוואה הלא הוגנת לבורגרים של תל אביב, צ'אפו לא מגיע לדרג הבכיר אבל בהחלט עומד ברף העירוני המחמיר של התל אביבים, ואפילו מצליח לחדש מעט עבור מי שרוצה לגוון. בתכלס, הוא מגיע בוולט לרוב אזורי מזרח עד מרכז תל אביב, אז רובכם יכולים לחסוך את הנסיעה (הקלה, בואו נודה באמת) ולהזמין לכם איזה בורגר שיעשה לכם טוב בפה ובלב, ואז תוכלו לטפוח לעצמכם על הגב כמוני. שזו, כידוע, ההרגשה הכי טובה אחרי המבורגר טוב.
צ'אפו, עוזיאל 55 רמת גן, א'-ש', 11:00-01:00, 050-3435383, גם בוולט