תעביר את השלט: כך תתכוננו למונדיאל 2018

שרדתם את הסופרבול? תתכוננו לאירועי הספורט הגדולים של השנה ובראשם המונדיאל 2018. איך צופים, מה אוכלים ואת מי מזמינים? כל התשובות בפנים

הכינו עצמכם למונדיאל! צילום: שאטרסטוק
הכינו עצמכם למונדיאל! צילום: שאטרסטוק
12 בפברואר 2018

תוכן שיווקי | Yellow

ביום ראשון, 4.2, שודר משחק ההכרעה של אליפות ליגת הפוטבול האמריקנית NFL, שמוכר יותר בשם "סופרבול". תשדירי פרסומת של 30 שניות במהלך המשחק נמכרו במחיר של 5 מיליון דולר בממוצע, חברת ההפקה והשידור NBC תכננה להרוויח מהאירוע לא פחות מ-500 מיליון דולר, וכעת הם בתהליך הספירה שלהם.

סופרבול 2018 מאחורינו. צילום: pexels
סופרבול 2018 מאחורינו. צילום: pexels

הפוקוס עובר כעת למונדיאל 2018 שיתחיל ב-14.6, והוא המונדיאל הראשון שיערך ברוסיה בפרט ובמזרח אירופה בכלל. 11 ערים ברוסיה יארחו את המונדיאל באצטדיונים שונים, וכעת לנו כצופים נותר לשאול את השאלות הבאות:

איך צופים?

שאלת מיליון הדולר היא איך הכי כדאי לצפות במשחקים. בהתחשב בעובדה שהשידורים יהיו בשעות שונות שלהם כולל אמצע הלילה, האופציה הטריוויאלית של ארוחת ערב קלילה ומיד אחריה צפייה עם החברים לא ממש על הפרק. המשחקים הללו מיועדים למביני עניין בלבד ורק מי שיכול להרשות לעצמו להישאר ער במהלך הלילה יראה אותם בשידור חי.

מצד שני, מדובר בהזדמנות מצוינת לעשות לילות לבנים מדי פעם. אפשר להתחיל את הערב עם בילוי בבר, להמשיך לפאב שבו משדרים את המשחק על מסכי ענק ולראות את בעיטת הפתיחה בעת ובעונה אחת עם מיליוני אנשים מכל רחבי העולם. אפשרות אחרת היא לכוון שעון מעורר ולראות את המשחק בסלון. מה שצריך בשביל זה היא טלוויזיה חדשה עם מסך גדול, מערכת הגברה ובני משפחה שישנים היטב ולא מפריעים.

מה אוכלים, איך צופים ועם מי? צילום: שאטרסטוק
מה אוכלים, איך צופים ועם מי? צילום: שאטרסטוק

מה אוכלים?

האתגר של צפייה במשחק כדורגל באמצע הלילה מחייבת התאמה מסוימת מבחינת מוצרי מזון. כדאי לאכול טוב בערב שלפני ולשמור את שעות הלילה לנשנושים קלים בלבד, כמו למשל צלחת פירות וירקות, חטיפי אנרגיה, שקדים ופיצוחים לא קלויים.

מי שמחליט לראות את המשחק מחוץ לבית כמובן פותח לעצמו עוד המון אפשרויות חדשות. הבילוי בבר או בפאב מלווה ממילא בתפריט עשיר שאמור לספוג את האלכוהול והבירה, אז לא כדאי לוותר על צ'יפס, טבעות בצל ואולי אפילו איזה המבורגר קטן.

את מי מארחים?

ההחלטה עם מי לראות את המשחק חשובה לא פחות מהשאלה איפה לעשות את זה. מצד אחד, כולם רוצים פרטנר שמכיר את חוקי המשחק ובקיא בהרכבי הקבוצות ונקודות החוזק והחולשה. מצד שני, כדורגל הוא ממש לא זמן מתאים לדסקס על עניינים שלא קשורים לכדורגל ודווקא החברים הקרובים עלולים להפוך למעמסה.

צופי כדורגל אדוקים רואים את המשחק לבד בביתם או עם קבוצת חברים מצומצמת בלבד. לעומתם, מי שמחפש פעילות חברתית לא יוותר על היציאה לפאב או בר. גם כאן קשה למצוא מתכון שמתאים לכולם והכי טוב לבחור פתרון שמתאים לטעם האישי.