טיגון עמוק: הצ'ורוסיה העברית הראשונה נפתחת בתל אביב

ניב פורמן ועמית חי מגיעים לעיר עם בשורה לאנשי המאנצ': מזללה שמתמחה בצ'ורוס, בצק הפחזניה הספרדי המטוגן, ועוד לא דיברנו על שלל הרטבים. תתחילו לשנן: יש צ'ורוס בתל אביב ואתם הולכים לעוף על זה

הצ'ורוסיה העברית הראשונה, הללויה.  צילום: shutterstock
הצ'ורוסיה העברית הראשונה, הללויה. צילום: shutterstock
7 ביוני 2017

בכל שנה לקראת חנוכה, נזכר מחדש מישהו מאנשי האוכל בעיר להכין צ'ורוס במסעדה/בית קפה שלו. בספרד ובדרום אמריקה, הנשנוש הזה, העשוי בצק רבוך של פחזניה, ומטוגן, הפך לקינוח המסורתי חביב הקהל בכל חודשי השנה. בשבוע הבא תפתח באבן גבירול הצ'ורוסיה העברית הראשונה. מקדש להתייחדות עם המעדן השמנוני הזה בלבד. מי שאחראי לפרויקט הזה הוא ניב פורמן ושותפו עמית חי. פורמן למד בתדמור והקים כיזם צעיר את קולרדה, מפעל להכנת פסטות טריות ורטבים בנתניה. הפסטות של קולרדה נמכרו חלקן ישירות למסעדות והשאר לבישול בייתי דרך שווקי אוכל בקניונים.

בעל בר בנתניה, שהיה מרוצה מהפסטה, ביקש מפורמן שיבנה עבורו את כל התפריט של המקום. מכיוון שבאופן אישי פורמן אוהב צ'ורוס הוא החליט לנסות להכין קינוח צ'ורוס עבור הבר. התוצאה של האקספירמנט הזה מצאה חן בעיני פורמן, והוא החליט לנסות למכור את הצ'ורוסים שהוא מכין בדוכן קטן צמוד לדוכן הפסטה, בעיקר על תקן של גימיק. עוצמת ההתלהבות וההתנפלות של הקונים היתה הרבה מעבר למצופה. פורמן המופתע הבין שיש לו ביד מוצר שישראלים אוהבים. אז הוא יצא למחקר צ'ורוס בספרד, ובהמשך גם באמסטרדם, שם הם נפוצים כמוצר משלים לקופישופס.

גם לעם ישראל מגיע צ'ורוס. צילום: shutterstock
גם לעם ישראל מגיע צ'ורוס. צילום: shutterstock

התוצאה של כל ההתרחשויות האלה נמצאת עכשיו באבן גבירול, פורמן משיק פה מזללה המתמחה בצ'ורוס בלבד. שבעה עשר סוגי רטבים הגה פורמן שיתאימו לצ'ורוס ובניהם ריבת חלב, נוטלה, חלבה, שוקולד לבן, קרם לואקר ואפילו קרם מלבי שנותן ביטוי לטעמים מקומיים. לרטבים מתווספים שלושה עשר סוגי טופינגס לבחירה ובניהם סוגים שונים של אגוזים ושל קרמבל שאפשר לפזר על הצ'ורוס (21 ש"ח לכל מנות הצ'ורוס), ואם המאנצ' עדיין לא נרגע, תוכלו להוסיף למנה גם גלידה המיוצרת במקום (26 ש"ח לצ'ורוס עם גלידה). אגב תוכלו גם למצוא במקום צ'ורוס טבעוני בצד רטבים טבעונים. יש יותר מושלם מזה?

הצ'ורוסים נמכרים כאצבעות שמנמנות ושמנוניות בקונוס קרטון מיוחד ובו מקום לנעיצת קופסית הרוטב, כך שניתן להחזיק את המנה כולה ביד אחת, וביד השניה לאחוז בצ'ורוס לטבילה ברטבים בדרך אל הפה. הדרך לאי הפללה רצופה בבצקים מטוגנים באופן פלילי. ההסתערות ודאית.

הצ'ורוסיה