פסטיבל צלילי שאנן הוא מסיבת מחווה למוזיקת הקסטות של שנות ה-80

לירון עמרם. צילום: שי פרנקו
לירון עמרם. צילום: שי פרנקו

רחוב הגר"א בשכונה יהפוך למדרחוב ללילה אחד ויארח הופעות של לירון עמרם והפנתרים (שיארחו בתורם את ישי לוי ואבנר גדסי), ריף כהן, צליל דנין ועוד. זוהי השנה השניה של הפסטיבל

28 בנובמבר 2022

אם הייתם באים לאנשי דוכני הקסטות של נווה שאנן בשנות ה-80 ואומרים להם שיום אחד, כעבור 40 שנה, הרבה אחרי שקסטות יפנו את מקומן ליוטיוב ולספוטיפיי, עיריית תל אביב-יפו תרים פסטיבל רחוב רשמי שכל כולו מחווה למוזיקה שלהם, הם היו אומרים ודאי "מה? איזה יוטיוב? מה זה? לך מפה, ילד, אתה מפריע ללקוחות". אבל ביום חמישי (1.12), החל מ-19:00, העירייה תעשה בדיוק את זה (לא את החלק של המסע בזמן): תהפוך את רחוב הגר"א למדרחוב ותקיים בו מסיבת רחוב שכל כולו מחווה למוזיקה המזרחית של פעם – והמוזיקה המזרחית של היום שפועלת רחוק מאוד מקיסריה.

בראש ההופעות החיות בפסטיבל צריך לציין קודם כל את לירון עמרם והפנתרים שיארחו את ישי לוי ואבנר גדסי ל"חגיגה של פאנק-רוקנרול-מזרחית" חוצת דורות ואת צליל דנין, שהאלבום החדש שלה "רעבה ועצבנית" מתקיים איפשהו על התפר בין היפ הופ לבלדות מזרחיות אפלות. גם ריף כהן תגיע עם המופע החדש שלה "חור בלב", שמערבב כהרגלה השפעות מכל הצדדים של הים התיכון – תורכי, מרוקאי, אלג'יראי, ישראלי ועוד ועוד. חוץ מזה יופיעו גם אודי צברי, עם "חאפלת מחווה לשנות ה-80" והרכב המוזיקה היוונית אותנטיקיס. לאורך כל הערב יתקלט בפסטיבל, כמובן, יבגני צ'רטקוב.

וכך זה נראה בפעם שעברה, כשלירון עמרם והפנתרים זכו לארח על הבמה את מרגול:

כל ההופעות, כאמור, יתקיימו על שתי במות לאורך רחוב הגר"א, שיהיה סגור לתנועה.
פסטיבל צלילי שאנן, רחוב הגר"א, חמישי (1.12) 19:00-23:55, כניסה חופשית