הסנדוויצ'ייה שחיכינו לה נפתחה בלוינסקי

צ'נטרו היא המקום לקפוץ אליו בכפכפים אחרי העבודה ולנשנש גבינות, נקניקים וכריכים במחירים הוגנים

צ'נטרו. צילום: רן בירן
צ'נטרו. צילום: רן בירן
17 באוקטובר 2019

מה סך הכל רוצה בנאדם שסיים יום ארוך של עבודה במקצוע האחרון שרובוטים טרם השתלטו עליו, עיצוב חווית משתמש? הוא רוצה לשבת עם חבר, או חברה, או רובוטים מהעבודה שלו, ולשתות כוס יין. ולאכול גבינה. ונקניק. הוא לא רוצה מארח/ת, הוא לא רוצה תקלוט, הוא לא רוצה שישאלו אותו איך קוראים לו היום. הוא רוצה חוויה בלתי אמצעית, בלתי יומרנית. הוא גם לא רוצה שיקראו לו בגוף שלישי. כי אולי אלה דברים שרק אני רוצה.

אבל אני רוצה. מאז שהייתי ברומא, שם גיליתי את הפרושטריות – אותן מעדניות עתירות נקניקים וגבינות שאפשר לשבת בהן בזול על יין וגבינות – אני רוצה שזה יהיה גם בארץ בזול ולא ביומרה. והנה בפלורנטין, על חורבותיה של הסנדוויצ'ייה של יום טוב השם יקום דמה, צצה לה "צ׳נטרו", מיני מעדניה איטלקית של אלון ליסי, שברזומה שלו עבודה בכתית, מחניודה, מלגו ומלבר ועוד. ליסי מציע במקום חמישה סוגי כריכים, מגשי גבינות ונקניקים, וכוסות יין ונגרוני במחיר סביר. בדיוק מה שהרופא הרובוט רשם.

צ'נטרו. צילום: רן בירן
צ'נטרו. צילום: רן בירן

הכריכים בצ'נטרו מגיעים בפוקצ'ה שטוחה. הזמנו את ה"פאברוטי" – ברזאולה, פקורינו, קרם כמהין, ממרח ארטישוק, פסטו, עגבניה ורוקט. מדובר בסנדביץ' הגון, עשוי טוב, עדין, וסוגר פינה. בלי רעש וצלצולים, פשוט ונחמד. הגבינה החמיאה לפרשוטו, הארטישוק דיבר יפה לעגבניה, וכולם עשו את עבודתם. הפאק היחיד הוא "קרם הכמהין" שהתברר כגבינת שמנת עם כמהין. אני אמנם חריג ושונא גבינת שמנת באופן יוצא דופן, אבל אני חושב שעדיף לקרוא לגבינה בשמה, מה גם שהיא לא הייתה דרושה לכריך.

לצד הכריך הזמנו מגש מעורב של גבינות ונקניקים (ניתן לערבב שלושה סוגים, או חמישה, תלוי במחיר): "נקניק פיקנטי", גאודה עם כמהין (כן, שוב כמהין) וגורגונזולה. שלושת המרכיבים הונחו בנדיבות הולמת למחיר, יחד עם קרם רוזמרין טעים, כמה פרוסות פו׳קצ'ה ומעט עלעלי רוקט. שוב, בלי רעש וצלצולים. סולידי, נחמד, משהו שהיה מאוד כיף לנשנש לצד היין והנגרוני שהזמנו.

צ'נטרו רק נפתחה. בכניסה החברים של ליסי גודשים את השולחנות ומפרגנים. הוא נרגש, חביב, מסביר בסבלנות הראויה למי שהרגע פתח עסק עצמאי והעמיד את כל עתידו הכלכלי בסיכון. אני מקווה שבהמשך ההיצע קצת יגדל והכריכים מעט יתהדקו, אבל כבר עכשיו צ'נטרו מציעה את מה שכל כך חסר בתל אביב – פשטות וחביבות. מקום שבו רובוטים ובני אדם בכפכפים יכולים לשבת אחרי יום עבודה על כוס יין.

צ'נטרו. צילום: רן בירן
צ'נטרו. צילום: רן בירן

כוכבים: 3.5

טעים? אחלה

מחיר: 37 לכריך בשרי, 32 לטבעוני, 55 למגש נקניקים וגבינות קטן, 30 לכוס נגרוני

טבעוני: יש

וייב: נשנושים וחביבות

פרטים: לוינסקי 30, שעות פתיחה א-ה 11:00-23:00, ימי ו׳ 11:00-16:00