נטפליקס בוחנת צפייה במהירות מוגברת, ובהוליווד זועמים

ענקית הסטרימינג הוסיפה אפשרות צפייה במהירות של 1.5 מהרגיל, וספגה ביקורות חריפות. ג'אד אפטאו: "מפיצים לא יכולים לשנות את האופן שבו תוכן מוצג"

פיצ'ר הצפייה המהירה בנטפליקס
פיצ'ר הצפייה המהירה בנטפליקס
30 באוקטובר 2019

נטפליקס בוחנת בימים אלה פיצ'ר שיאפשר צפייה בתכנים במהירות של פי 1.5 מהרגיל. בשלב זה הניסוי מצומצם ונערך בקרב קבוצת משתמשי אנדרואיד בלבד, אבל כמה מהשמות הגדולים בהוליווד כבר העבירו ביקורת חריפה על הפיצ'ר בניסיון לבטלו.

הבמאים ג'אד אפטאו, בראד בירד ופייטון ריד מחו נגד נטפליקס בטוויטר כדי שלא תקדם את פיתוח הכלי. "לא. זה לא עובד ככה. מפיצים לא יכולים לשנות את האופן שבו תוכן מוצג", צייץ אפטאו. "למה לתמוך ולממן וחזון של יוצרי קולנוע מצד אחד ואז להרוס אותם מצד שני?", כתב בירד. השחקן ארון פול קרא לזה "החלטה רעה".

בתגובה לבאקלאש אמר דובר נטפליקס למגזין The Verge כי החברה ממשיכה להתנסות בדרכים לשיפור חוויית המשתמש של הצופים, וכי כרגע אין לה כוונה להרחיב את הפיצ'ר למסכי הטלוויזיה. הדובר הוסיף כי בעוד נטפליקס מבינה את חששם של היוצרים, אין הדבר שונה מהכפתור בנגני DVD שעושה בדיוק את אותה הפעולה.

לא כל התגובות לפיצ'ר החדש היו שליליות. היו גם כאלה שטענו כי מדובר באופציה שכיחה ומוכרת בפודקאסטים וביוטיוב, וכי היא תהיה תוספת מבורכת לנטפליקס.