צרכים מיוחדים

על פינת גאולה ואלנבי מצאנו את אחד הפאבים השכונתיים הטובים שנתקלנו בהם. למה? תשאלו את ג'וב. ביקורת פאב

גאולה, צילום: יפעת יוגב
גאולה, צילום: יפעת יוגב

איפה היינו? גאולה, גאולה 51 פינת אלנבי

תשע וחצי בערב כזה שלא סגור אם חם או קר לו. איה ואני מהלכות מכיכר ביאליק לפאב בשכונה. על המפיות של 'גאולה' כתוב: "ילדה יפה עם צרכים מיוחדים". אני לא בטוחה אם הכוונה לגאולה שעל שמה קרוי הרחוב, או לקהל הנשים הפוקד את הבר ואולי את העיר כולה. זה לא באמת משנה. ברגע שאנו מתיישבות ומוציאות את הטבק והאייפונים על השולחן, מתחיל להתנגן שיר של הארקטיק מאנקיז. שתינו מחייכות.

שירות: הברמנית גילי הייתה סופר חביבה, המליצה על הספיישלים של הערב והתפנתה בכל עת שקראנו לה.

אווירה: החושך לא שחור מדי בבר. מנורות כתומות מעלינו משרות אור קלוש וסקסי. יש וייב נינוח, נעים ולא מתאמץ. על הקירות תלויים אייקוני תרבות של המזרח והמערב: זוהר ארגוב, פרידה קאלו, הסופרנוס בתא השירותים. אפשר גם לשבת בחוץ, אבל תפספסו את החוויה בשלמותה.

מוזיקה: כל ערב עומל על העמדה די ג'יי אחר. אנחנו ספגנו בכיף אקלקטיקה של בריט-פופ, אלקטרוני, קצת רגאיי וRNB-. לקראת 23:00 המוזיקה הפכה רגועה יותר, לכיוון הסול.

אוכלים שותים: שתינו ג'ין בומביי אנד טוניק ודי נדהמנו שהדרינק הפשוט הזה עולה 50 ש"ח. לא קול לכיס הסטודנטיאלי בכלל. טעמנו מנת מחלוטה עם חלה וחלפיניו ולא עפנו, אבל הפיצות הום-מייד הריחו מדהים. יש 'האפי-אוור' כל יום מארבע עד שמונה: 1+1 על האלכוהול ומנות קטנות וביניים ב-15 ש"ח. שווה. האלכוהול החזק מגוון, היינות קצת פחות. אטרקציה חמודה היא 'המשקאות של ג'וב' (שמכין גראפה), ובשישי בצהריים – קבלת שבת. מדד טובורג-גולדסטאר: חצי ג' ב-27 ש"ח.

קהל: ברנז'ת שוליים תל אביבית מבוגרת וחבורות קטנות של צעירים. ניכר כי ה'גאולה' מתחזקת יפה לקוחות קבועים מזוהים. לא הבחנו בזוגות מזווית עינינו, למרות שזה אחלה מקום לדייט ראשון – רק הקפידו להגיע מוקדם יחסית. כפכפים או מוקסינים: כפכפים.

עישון: כן. גם בחוץ וגם על הבר. סרטן ריאת? יש.

פיק-אפ: גילי הברמנית ספרה שהיא מזהה פלרטוטים כבדים על הבר לתוך הלילה. אז יש מצב בהחלט. מונית לכמה? לכו שניכם (או שלושתיכם?) ברגל, נעים בחוץ.

נקיון: פיקס. השירותים המוארים אדום מריחים מסבון ויש נייר טואלט. מראות המעוינים תורמות לאסתטיקה הכללית הגרובית של המקום. למקלחת או למיטה? למיטה.

סיכום: הפאב השכונתי הכמעט מושלם – מוזיקה נהדרת ולא חזקה מדי, אנשים מעניינים ועיצוב מגניב. האלכוהול האיכותי יקר מדי ובאסה שלא מקבלים אשראי מתחת ל-50 ש"ח.

ציון: 4 (מתוך 5)