"תל אביבים מתייחסים לחיית מחמד כמו לעוד ילד"

קארין מורג, 38, וטרינרית, חושבת שהחיות התל אביביות אהובות מאוד גם על בעליהן וגם על העיר עצמה

קארין מורג (צילום: איליה מלניקוב)
קארין מורג (צילום: איליה מלניקוב)
2 בפברואר 2017

 

שם: קארין מורג

גיל: 38

סטטוס: בזוגיות + 1

תעסוקה: וטרינרית

מאיפה את במקור ומתי הגעת לתל אביב?
"אני במקור מהרצליה, שם גרתי מרבית חיי. עברתי לכפר סבא לרגל עבודה בבית חולים לחיות ומשם הגעתי לתל אביב לפני ארבע שנים".

ספרי על הדירה הראשונה שלך בעיר. 
"אין לי חיבה יתרה אליה. עברתי לעבוד בתל אביב והיה סיוט למצוא אותה. היא הייתה דירת ברירת מחדל, באזור של הסנטר, כי הייתי צריכה לעבור במהירות ומצאתי את עצמי עוזבת אותה לאחר כמה חודשים. היא לא הייתה פריצת דרך אבל משם עברתי לדירה שאהבתי מאוד".

למה וטרינריה?
"זה די הסיפור הקלאסי של ילדה בת 5 שידעה שהיא הולכת להיות וטרינרית. בעלי חיים והטיפול בהם משכו אותי תמיד, הייתי אוספת חיות ומטפלת בהן. הבנתי בגיל צעיר את הקשר בין הבשר שמוגש לי לבין החיות, בגיל 8 הפסקתי ללבוש עור ובגיל 12 השתתפתי בהפגנות נגד שימוש בפרווה ולא קניתי שמפו שנוסה על בעלי חיים. כך הבנתי שזה הייעוד שלי, שזה התפקיד שלי בעולם הזה, לא משנה באיזו קונסטלציה. היה לי תמיד עניין גם ברפואה, אני אדם מדעי מאוד, והיה לי ברור שזה הכיוון".

מה מייחד את החיות התל אביביות?
"השוני בין תל אביב לערם אחרות בארץ מובהק מאוד, והוא בעיקר בבעלים: בתל אביב מתייחסים לחיית מחמד כמו לעוד ילד, אולי זה חלק מהעניין שיש יותר רווקים ופחות משפחות, אבל ההתייחסות לחיות המחמד היא מאדירה. עברתי לתל אביב אחרי שעבדתי בבית חולים יוקרתי ופחדתי שישעמם לי. התבדיתי. אנשים כאן בעיר דורשים טיפול נכון ונאות ובעלי החיים מטופלים באופן יומיומי. לפעמים אנשים באים על שטויות ואני צריכה להרגיע אותם ולשלוח אותם הביתה, אבל באיזשהו מקום זה נורא כיף כי אני מבינה כמה החיות פה אהובות וכמה אני והלקוחות באותו צד. בעלי חים הם חלק מהתרבות העירונית שלנו. יש לי שתי כלבות משלי וזה מאוד כיף שאני יכולה לשבת איתן בכל מקום, להיכנס איתן לחנויות ושאנשים עוצרים אותי כדי ללטף אותן".

יש לך טיפ לגידול חיה במרחב העירוני?
"חשוב מאוד לתת אהבה ושהחיה תהיה בעלת קשר הדוק עם הבעלים שלה, שהם בעצם כמו ההורים שלה. מענה על הצורך הרגשי של החיה היא הבסיס לכל. בית חם הוא לא פחות חשוב ממשחקים, טיולים ואוכל".

ספרי לנו סוד תל אביבי.
"יש בית טבע קטן ברחוב קינג ג'ורג' שאוהב מאוד כלבים, ומרשה לי תמיד להיכנס עם הכלבות שלי. אני מעריכה מאוד מקומות כאלה, שהם קשובים לקהל שלהם ואוהבים חיות".