ברחובות שלנו: קבוצות הריצה משתלטות על תל אביב

זה מתחיל בקפה ונגמר בזיעה: קבוצות הריצה הן הטרנד החם של המתאמנים התל אביביים. כתבתנו יצאה לבדוק על מה כל המהומה וחזרה כדי לספר

קבוצת הריצה "ריאקשן" בפעולה. צילום: יח"צ
קבוצת הריצה "ריאקשן" בפעולה. צילום: יח"צ
1 בינואר 2018

עם העלייה במודעות לחשיבות הכושר הגופני, מתרבות גם הדרכים היצירתיות להפוך אותו למגניב וכיפי ולדבר שאשכרה יעשה חשק לצאת מהבית ולעוף עליו. אחת מהדרכים האלה היא "ריאקשן" – קבוצת ריצה שנחושה להפוך את הפעילות הגופנית לחוויה תל אביבית מהנה.

קבוצת הריצה "ריאקשן" בפעולה. צילום: יח"צ
קבוצת הריצה "ריאקשן" בפעולה. צילום: יח"צ

באימון שהצטרפתי אליו, נקודת המפגש הייתה במתחם התחנה. כמו בכל סטודיו עם מערכת שעות, חלק מ-15 המתאמנים שבאו לרוץ הכירו אחד את השני, חלק באו לנסות את השיעור הספציפי הזה וחלק היו חדשים ורכים כמוני. המאמן ואחד המייסדים, יונתן מלכא, ליווה אותי במשך כל האימון כדי להבין את היכולות הגופניות שלי (ספויילר: כל שניה עברנו מריצה להליכה כי הדם עלה לי לאוזניים)לדבריו, מדובר בהליך שגרתי עם מתאמנים חדשים על מנת להתאים את האימון למידותיהם. בינתיים, ששאר הקבוצה הובלה על-ידי מתאמנת בשם עדי, שהחזיקה רמקולים עם שירי פופ מקפיצים.

התחלנו בריצה קלה לתוך נווה צדק עד שהגענו למתחם רוטשילד 1 (דאדא&דא, סוסו אנד סאנס, ברקפסט), שם התחלנו בחימום שכלל תחנות (צעדי רדיפה, ריצה בסקוואט, ריצה עם ברכיים לגובה, כוח מתפרץ) באמצע הרחבה. משם חזרנו לנווה צדק והמשכנו לרוץ בתוך השכונה.

"אחוז ההתמדה בריאקשן עומד על 91%", מספרת לי המאמנת אפרת כהן, גם היא ממייסדי ריאקשן, שהצטרפה לאימון סתם לכיף. "הרעיון העיקרי הוא למצוא מסגרת שהיא פאן. זה לא מסתכם רק במסגרת של אימון. יש לנו הרצאות, אירועים וקבוצות ריצה שאנחנו מטיסים לחו"ל. השת"פים עם בתי העסק נותנים נופח חברתי לכל העניין. יש את הקפה שלפני או את הדרינק שאחרי עם החבר'ה".

קבוצת הריצה "ריאקשן" בפעולה. צילום: יח"צ
קבוצת הריצה "ריאקשן" בפעולה. צילום: יח"צ

המתאמנים הוותיקים שלטו בתמרון בין מכוניות, רחובות צרים ויצורים אנושיים בזמן שאני השתרכתי מאחור באמרות "סליחה", "אממ… אפשר לעבור?" ו-"אומייגאד אני נדרסת!". כך המשכנו בחזרה למתחם התחנה, מדי פעם עוצרים בסמטאות ועליות עבור תרגילי כוח (פלנקים, סמוך-קום, כפיפות בטן) וריצות קצרות.

לטענתם של מלכא וכהן, לא צריך להיות אתלטיים או בכושר שיא על מנת להצטרף לאחת הקבוצות של ריאקשן. "רק התמדה וסבלנות. תוצאות לא קורות ביום אחד", הוא אמר ואז ציין בפניי שרצתי 6 קילומטר – עובדה שאני מנסה לעכל עד עצם היום הזה.

בשורה התחתונה: מעולה לחובבי ספורט אירוני, במיוחד לכאלה שאוהבים להכיר אנשים חדשים, להתאמן בקבוצות ולסחוב מלא אנשים מהעבודה לכושר. למיזנטרופים מומלץ להמשיך להתאמן לבד בחושך.

***

ריאקשן, קבוצות ריצה, הצטרפות לאימון בודד: 20 ש"ח. מנוי חופשי חודשי: 270 ש"ח