סקס עם החבר של הבת: התל אביבים חושפים כאן הכל. גם את חדר המיטות

אילוסטרציה של שלישייה, הבנתם?? צילום: shutterstock.
אילוסטרציה של שלישייה, הבנתם?? צילום: shutterstock.

מסודות מלוכלכים ודייטים מהגיהנום ועד פגיעות מיניות וקשיים כלכליים, קבוצת הפייסבוק TLV confessions הפכה באחרונה לפסיכולוגית, החבר, וגם קיר השיימינג של כל מי שחפץ לפרוק עול בעילום שם. צללנו לתוכה וניסינו להבין - מה גורם לנו לחשוף את המחשכים שלנו בחוצות הפיד?

היקום הביזארי של TLV confessions התחיל בתור עמוד שאפשר היה לחלוף על פניו ללא תשומת לב מיוחדת בגלילה בפיד. בתוך בום עמודי הווידויים שהתחיל כבר בעשור הקודם  – וידויי אוניברסיטאות, וידויים של חיילים, וידויי דייטינג – גם עמוד הווידויים של תל אביב התקיים באין מפריע בלי למשוך הרבה תשומת לב. הוא עסק בעיקר בתלונות הדדיות על נשים וגברים, פריקות בנושא שותפים מרגיזים, והגיגים בסגנון ׳נגה או נוגה זה שם של סמולנית תגידו מה שתגידו׳.

מתוך הקבוצה TLV confessions
מתוך הקבוצה TLV confessions

לפני שנה, המיר מנהל ה׳קהילה׳ כפי שהיא נקראת עכשיו, את העמוד לקבוצת פייסבוק ציבורית שמונה היום כ-60,000 חברים. את המיתוג שינה ל-׳הקהילה הגדולה ביותר בארץ לווידויים אנונימיים׳. בתיאור הקבוצה נכתב: ״בעולם בו הכל חשוף והמידע נגיש, ת״א קונפשנס היא קהילה המאפשרת לפרוק, להתייעץ ולהיתמך באנונימיות מוחלטת״.

>>ביס של תשוקה: 7 המנות הכי סקסיות בעיר
>>סצינת הכמסקס (סמים+מין) מבעבעת יותר מתמיד. יצאנו לבדוק אותה

גלילה מהירה בקבוצה חושפת תמונה קצת אחרת. עדיין אפשר להיתקל מדי פעם בהתייעצויות בנושא טיפול, מערכות יחסים שנויות במחלוקת, וסטיגמות דייטינג על נמוכים, גבוהות ותשלום החשבון – אבל 80 אחוז מהסיפורים שעולים בקבוצה הם מהאינטימיים, ואפילו המשונים, שאפשר למצוא גם בעיר מכילה כמו שלנו. ״אני מקבל מאות וידויים ביום ובוחר מתוכם אולי עשרה אחוז שיתפרסמו״, מספר מנהל הקהילה, שכמו משתתפיה מקפיד להישאר בעילום שם, ״כל הקטע של הקבוצה זה שזה אנונימי, כדי שאנשים ירגישו בנוח לפרוק ולהתוודות, אבל אני שם את הגבול בווידויים שאני לא חושב שצריכים לקבל במה, גם כשהם יכולים להביא מלא טראפיק״. ומה כן עובר את הסינון?

כשבת הזוג חודרת 

אישה אנונימית שהזדהתה כגרושה בת 42 סיפרה שבזמן שהבת שלה התקלחה לקראת יציאה עם בן הזוג שלה, היא שכבה איתו באחד החדרים בבית. התגובות –  כמעט 700, מאשימות את כותב.ת הווידוי בהמצאה, וחלקן אפילו משייכות אותו למנהל הקבוצה. בתחתית הפוסט נכתב – ׳בואו לאינסטגרם, שם אין צנזורה׳ עם קישור לעמוד האינסטגרם של הקבוצה.

בהיילייט ה-׳וידויים המובחרים׳ של עמוד האינסטגרם, שלו 20,000 עוקבים, תמצאו את הווידויים האינטימיים יותר שהובטחו בקבוצת הפייסבוק: ״דברים שגברים אומרים לי כדי לא לשים קונדום״, ״כנגד 4 בנים דיברה התורה (וסוגי הגמירות שלהם)״, מלקקי אוזניים ועוד. בעמוד האינסטגרם התגובות מסוננות, ותגובות נבחרות לווידויים מתפרסמות בעילום שם. ״זה לא סוד שיש רוב של רווקים בתל אביב והמון מנסים באמת למצוא אהבה. בדרך לשם נתקלים בהמון דייטים וחוויות הזויות מהעיר. המטרה שלי היא ליצור מרחב בטוח לכל זה״, מדגיש המנהל, ״אני רוצה לתת לאנשים את הבמה להוציא את מה שעל ליבם בלי לחשוש משיפוטיות. רוב התגובות הן תגובות אוהדות, בין אם מייעצות או תומכות במי שמתוודה, אנשים אצלנו מקבלים המון המון תמיכה וכל אחד נותן את העצה שלו מהניסיון האישי שלו״.

אנונימי אומרים לכם. צילום: shutterstock.
אנונימי אומרים לכם. צילום: shutterstock.

עוד פוסט שזכה לפופולריות בקבוצה, הוא וידוי של גבר שגילה לאחרונה שהוא נהנה כשבת זוגו חודרת אליו במהלך יחסי מין. הבחור, שחשף את גילו, משך הזמן שבו הוא מתגורר בעיר והמצב המשפחתי שלו, אכן זכה דווקא להרגעה מקרב כ-500 מחברי הקהילה, שפרגנו לו על הפאן והרימו להרפתקנות. עוד טרנדינג: רווק תל אביבי מתוסכל שנשים פוסלות בגלל ׳איבר המין הגדול באופן חריג שלו׳, אישה שמתלבטת האם לשתף את בעלה לעתיד ששכבה עם 400 גברים, מישהי שמנהלת מערכת יחסים מינית עם שני חברים ולא יודעת אם לספר להם, וגבר שפשוט לא מעוניין שבת הזוג שלו תשכב איתו על הבוקר.

נ׳ (26), אחת המתוודות בקבוצה, מרגישה בנוח כשהיא רואה את הווידויים שדומים לתחושות שלה. ״אני מזדהה הרבה עם וידויים של נשים בקבוצה, גם בנושאים יותר מורכבים כמו מיניות״, היא משתפת, ״זה גורם לי לא לחשוש לשתף גם, גם בוידוי אנונימי יש תחושת חשיפה״. לדבריה, ״יש הרבה וידויים בקבוצה, למשל, של נשים ששכבו עם מישהו למרות שהן לא רצו, ולהפך – וידויים של נשים שלקחו את העניינים לידיים ו׳הראו להם מה זה׳. הרבה שיט צף. זה משחרר״.

״אני לא צריך להתערב אחרי הפרסום, התגובות עושות את שלהן״, מסביר המנהל, ״כשיש פוסט של גבר שמתגאה בזה שהוא דוש, הרוב המוחלט של התגובות מסבירות למה הוא דוש וכמה כמה ההתנהגות שלו היא לא בסדר. רוב האנשים מבינים כמה זה לא תקין וזה שמישהו מציג את עצמו באור שלילי זה עושה את העבודה. אם הסיפור ראוי לתשומת לב, הוא יקבל אותה״.

40,000 שקלים מתוך הקהילה

האינטימיות המשונה שנוצרה בקבוצת הפייסבוק הענקית פתחה פתח גם לקריאות אמיתיות לעזרה – שנענו על ידי החברים.ות. אחת מחברות הקהילה חשפה שהיא בת להורים אלכוהוליסטים, ולאחר שאבא שלה נפטר והמשפחה נקלעה לחובות של עשרות אלפי שקלים. היא אף שיתפה שהיא שוקלת לעבוד בזנות על מנת להרוויח כסף מהיר. ״משתתפי הקבוצה הציעו בהמוניהם לתרום כסף. אני אישית פניתי אל אותה בחורה בפרטי, הצעתי לה את העזרה ולאחר יומיים, כשעיכלה את התמיכה שכולם רצו להעניק לה, פתחתי תיבת פייבוקס שהייתה זמינה לחברי הקבוצה״, משתף המנהל, ״הקבוצה מאוד מאוד תומכת. גייסנו 40,000 שקל רק מתוך הקהילה עצמה״.

זה מה יש ועם זה נפסיד. צילום: shutterstock.
זה מה יש ועם זה נפסיד. צילום: shutterstock.

גם כאן עולה שוב שאלת סינון הווידויים בקבוצה הפתוחה. ״יומיים-שלושה לאחר מבצע ההתרמה מישהי אחרת שלחה וידוי בו היא סיפרה על העבודה שלה בזנות. ׳אני הזונה שכולכם אוהבים לשנוא, בחרתי בזה, זה מקצוע מכובד שאני עושה בו המון כסף׳״, אומר מנהל הקהילה, ״לא יכולתי לפרסם את הפוסט הזה. הוא כנראה היה מביא אלפי תגובות וטראפיק מטורף, אבל רק מעצם הסכנה שהוא יעודד חברות קהילה לעבוד בשירותי מין – בחרתי לא לאשר אותו״.

יש לציין שרק בשבוע שעבר אושר בקבוצה פוסט של חשפנית בו העלתה טענות דומות על היתרונות שבמקצוע, ועורר תגובות נגד מצד חברות וחברי הקבוצה שדרשו להוריד אותו. ״אין לי מילה על אותה בחורה״, כתבה אחת מהן, ״יש לי מילה על לפרסם פוסטים כאלו בקבוצות בהן חברים נערות ונערים צעירים״.

״בעלי חודר אליי תוך כדי שאני ישנה״

בדומה לסיפור על הבחורה במצוקה ופוסט החשפנית, התגובות שעולות מהקבוצה מסייעות להעלות מודעות לתופעות מטלטלות אפילו יותר. ״גיליתי שבעלי חודר לתוכי ללא ידיעתי כשאני ישנה״, כתבה מתוודה בקבוצה, ״(…) בבוקר התאפסתי והתעמתתי איתו, והוא בכלל לא התרגש ולא הבין מה הבעיה עם זה, אמר שהרבה פעמים הוא מתעורר חרמן באמצע הלילה ושאני שם וכזאת סקסית, אז הוא נעזר בי, אמר שלא חשב שיפריע לי כי הוא בעלי (…) לא חשב שצריך להעיר אותי בשביל זה אם אני כבר ישנה״.

הפוסט הגיע ל-2,000 תגובות, והסיפור פורסם באתר ׳וואלה׳ ובאתרים נוספים. ״זה גרם להמון שיח, רוב התגובות עסקו בשאלה האם זה אונס או לא, וצצו גם פוסטים שביקשו להגיב על זה בצורה יותר רחבה״, מספר המנהל. ״גם הפוסטים האלו הציפו עוד ועוד חלקים מהדיון, הקבוצה העלתה מאוד את המודעות לתופעה הזו שלצערי מסתבר שהיא די רחבה״.

״אם משהו כזה קורה צריך לשתף, לדבר עליו, ולא לקחת את זה כעניין מובן מאליו״, הוא מוסיף, ״הרבה נשים שפגשתי סיפרו שזה קרה להן והן לא חשבו שזה עניין פסול עד הפוסט, גם גברים הבינו שההתנהגות הזו היא לא תקינה. זה אולי וידוי אינטימי מאוד – אבל עשינו משהו טוב״.

״כל הפוסטים האנונימיים יצרו משהו שונה מאוד מפייסבוק שאנחנו מכירים״, מספר ש׳ (31) חבר בקבוצה, ״זה בעצם סיפור שאין לו אבא ואמא. בהתחלה זה נראה כמו כלי שעוזר לך לתקשר בצורה חשופה, אבל מהר מאוד הוא נהיה חשוף להשתלטות של ׳טרולים׳״. למרות זאת, ש׳ הוא משתתף פעיל בקבוצה ומתעדכן בווידויים חדשים שעולים. ״אני קצת נמשך למוזרות הזו. זה מרחב יצירתי וחדש בנוף, זה אחלה תוכן – עד שזה נהיה טו מאצ׳. האנונימיות מאפשרת לאנשים חשיפה, ובו בזמן להרגיש שהם לא לבד״, הוא מוסיף, ״אני רוצה שנמשיך להיות מקום שנותן במה לכולם – התגובות הן לא אנונימיות וזה לא מונע מאנשים להגיב ולהיות שם אחד בשביל השני. זה מה שהופך אותנו לקהילה״.