יש פסטיבל אחר: קוויר מג'יק מקרב את הקהילה לטבע

מתחמי ארוטיקה, ליינאפ מקפיץ וחיבור עמוק לטבע: פסטיבל קוויר מג'יק מציע אלטרנטיבה מסקרנת לקהילה הלהט"בקית

פסטיבל קוויר מג'יק (צילום: אור קפלן)
פסטיבל קוויר מג'יק (צילום: אור קפלן)
10 ביוני 2019

הסטריאוטיפ הקווירי ההדוניסטי חוטף השנה משני כיוונים: אחרי שמצעד הגאווה בתל אביב חזר לקווים האקטיביסטיים, בסוף החודש יתקיים פסטיבל קוויר מג'יק – שלא דומה לשום מסיבה להט"בקית בעיר.

את הפסטיבל יזמו חמישה חברים שראו את הקונספט בחו"ל – בגרמניה, אנגליה וחלקים מארה"ב – והחליטו להביא אותו לארץ. אז על מה בעצם מדובר? "העתקנו את המרחב האלטרנטיבי הזה, שהוא בעצם היכולת לחוות סביבה קווירית קרובה לטבע, מעצימה וחיובית", אומר ארז ביאלר, אחד המארגנים. "ללהט"בים יש היום כמה אופציות להכיר חברים מהקהילה: מועדונים וחיי לילה, אקטיביזם וקבוצות כמו הומואים דתיים. לא קיימת מסגרת אקולוגית כמו שלנו".

View this post on Instagram

~•QueeNina????

A post shared by Queer Magic✨ (@queer.magic) on

 

הפסטיבל מתקיים בפעם השנייה ללא מטרות רווח ומציע סדנאות יוגה, מתחמי ארוטיקה, יצירה ותקשורת, לצד ליינאפ מפתיע ביחס לגודלו של הפסטיבל (השנה הם מצפים לכ־350 איש): אמן הטראנס הבינלאומי די.ג'יי דרוויש, מלכת הדראג גלוריה ויאגרה מברלין, עסיס ד'אורנג הישראלית, די.ג'יי נרקיס טפלר ועוד. הפסטיבל מציע גם מתחם אוכל טבעוני ומתחם קמפינג.

View this post on Instagram

~JJ~just jump????

A post shared by Queer Magic✨ (@queer.magic) on

 

איך העולם הרוחני מתחבר לתדמית של הקהילה הגאה?
"יש סדנאות שעוסקות במיניות הקווירית, סדנאות הסכמה המנכיחות חשיבותה ועוד. אנחנו נכנסים למרחב מאפשר אבל לא רוצים שיקרו מצבים לא נעימים. השיח בנושא הזה הוא נורא ממגדר וממסגר, אין פנייה לקהל להט"בי".

בשנה שעברה הגיעו בעיקר גברים. זה ישתנה הפעם?
"זה קרה פשוט כי הרבה מאד אנשים שעובדים בדבר הזה (בפסטיבל מתנדבים כ־80 אנשים, כולל המופיעים והמנחים – נ"ו) מגדירים את עצמם גברים והומואים. היה מיעוט של נשים וקוויריות, אבל השנה זה ישתנה – גם מבחינת הרכב המנחים והמופיעים וגם מבחינת הרכב הקהל".

 

את הטאץ' האחרון נתנו המארגנים בשתי סדנאות מקדימות למנחים, שתורגלו בפנייה מגדרית רחבה. ביאלר מסביר: "חלקם אינם קווירים, וחשוב שיבינו שהם מגיעים לקהל שדורש מחשבה לפני הדיבור".

← פסטיבל קוויר מג'יק, על גדות הירדן, רביעי־שבת (26.6־29.6), 420 ש"ח ברכישה מוקדמת או 480 ש"ח בכניסה. לאתר הפסטיבל