למען היוצרות: קולנוע יפו עם טעימה מהקרנות האקדמיה לקהל הרחב

קולנוע יפו. צילום: קולנוע יפו
קולנוע יפו. צילום: קולנוע יפו

עונת הקרנות האקדמיה החלה, אבל לא רק חבריה יכולים ליהנות מעתה מלצפות בסרטים המועמדים לראשונה: הקולנוע הדרומי והחדש מציע גם לכם להצטרף למבחר קטן מההקרנות, כשהרווחים עוברים ישירות ליוצרים המקומיים. כולם מרוויחים? כולם מרוויחים

27 ביולי 2021

למי שלא מעורה בביצה הקולנועית המקומית – עונת הקרנות האקדמיה נפתחה, בה הסרטים המועמדים לפרס "אופיר" הנחשק מוצגים בפני חברי האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה במספר לוקיישנים. לרוב ההקרנות סגורות לחברים אלו בלבד, אך ב"קולנוע יפו" חלק קטן מהן נפתחות השנה לקהל הרחב למען מטרה ראויה בהחלט. מהרו להזמין.

קולנוע יפו. מתוך פייסבוק
קולנוע יפו. מתוך פייסבוק

כבר סיפרנו לכם על "'קולנוע יפו" החדש, יצור הכלאיים הנפלא בין אולם הקרנות, בר ומזנון השוכן ברחוב מרזוק ועזר. בעודו מתהווה ומקבל צורה, ממשיך המקום לשים במרכז פעילותו את היוצרים והיוצרות – בין אם בהקרנות בשיתוף איגוד הבמאים שהכנסותיהן הועברו ליוצרי הסרט, או באפשרות שניתנה לאלו להקרין בו בחינם.

בהמשך לקו זה, ובפתחה של עונת הקרנות האקדמיה (בה ינקדו חברי האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה את הסרטים המועמדים לפרס אופיר), פותח "קולנוע יפו" מבחר קטן מההקרנות, חלילה לא את כולן, ממש קמצוץ שלא נאמר פרו-מיל מהן – לקהל הרחב. המטרה? לאפשר ליוצרים וליוצרות לקבל את הרווחים ממכירת הכרטיסים, שיהיו בתשלום לאלו שאינם חברי אקדמיה.

במסגרת ההקרנות יוצגו בקולנוע שני סרטים עלילתיים ושני סרטי דוקו – כולם מתחרים לפרסי האקדמיה. העלילתיים: "מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם" של דני רוזנברג, ו-"פיל בסנטר" הקצר של זיו ממון, והדוקומנטריים: "לילות קיץ", של אוהד מילשטיין, ו-"המשימה:חברון" הקצר של רונה סגל.

כרטיס לסרט עולה 40 שקלים. בנוסף, הבר והמזנון יהיו פתוחים לפני ולאורך ההקרנות. אתם רואים סיבה לוותר על הקרנה של סרט שכבר הוכר כמצוין במועמדותו ל"אופיר", לצד נגרוני לבן ונשנושים כמו טוסט שינקן צ'דר או תירס בתנור עם איולי מעושן? יופי, לא חשבנו שכן.
ללוח ההקרנות המלא