טיהור אולמות ומרווח של כסא: בתי הקולנוע נערכים לקורונה

הירידה בקהל הצופים כבר מורגשת: מה עושים בתי הקולנוע בתל אביב כדי למנוע את התפשטות הקורונה, ולמי מהם מגיעה מדליה מהנשיא?

ריק בגלל הקורונה או החדש של רנה זלווגר? (צילום: שאטרסטוק)
ריק בגלל הקורונה או החדש של רנה זלווגר? (צילום: שאטרסטוק)
12 במרץ 2020

אפקט הקורונה לא פסח על ענף הקולנוע, שסופג בשבועות האחרונים מכה קשה: בארה"ב הוחלט לדחות את הפצת ג'יימס בונד החדש, "לא זמן למות", אחרי שכבר הוצאו סכומים רבים על יחסי הציבור ודחיפתו עם הסינגל של בילי אייליש. גם "פיטר ראביט 2" נדחה, והוא בטח לא האחרון. כעת מגיעים הביטולים גם לישראל – לא פחות משלושה סרטים נדחו עד כה: "רפסודה", "קולות רקע" ו"שעתו האחרונה של מר קול".

בינתיים, אולמות הקולנוע בישראל מתחילים להתרוקן, אבל יש מי שמנסים לשלוח מסר מרגיע. בסינמטק תל אביב, לדוגמא, הודיעו על שלושה צעדי מניעה רציניים: חיטוי האולמות בין ההקרנות, החלת מדיניות הכסא הריק (רווח של כסא בין צופה לצופה) והתקנת מיכלי נוזל חיטוי לידיים ברחבי הסינמטק. "שמחים להיות חלוצים בנושא", אמרו שם. בהתאם להוראות החדשות של משרד הבריאות, יפעלו רק שני אולמות שמתאימים לעד 100 איש.

סינמטק תל אביב (צילום: ד"ר אבישי טייכר)
סינמטק תל אביב (צילום: ד"ר אבישי טייכר)

שאר בתי הקולנוע בתל אביב נערכים בצורה מתונה יותר. בקולנוע רב חן "עוקבים אחר הנחיות משרד הבריאות ונערכים לכל תרחיש". מה זה אומר בפועל? עובדי הקולנוע מקפידים בתשומת לב יתרה על ניקיון ושמירה על הגיינה, ותודרכו על נהלי עבודה, שטיפת ידיים וחיטוי משטחים. על הדרך שמחו לעדכן אותנו שם כי פעילויות הפורים וסוף השבוע יתקיימו שם כמתוכנן בכל רחבי הארץ. בהתאם להנחיות החדשות, הוגבלה תפוסת האולמות למקסימום 100 איש בכל הצגה.

בקולנוע לב מדגישים כי גם הם פועלים לפי הוראות משרד הבריאות, הכוללות ניקיון וחיטוי קפדני שמתבצע באופן שוטף. גם שם מוצבים מיכלי נוזל חיטוי לידיים ותתאפשר ישיבה בריווח למי שירצה בכך. מספר הצופים בכל הקרנה יוגבל ל-100 איש.