"יש לי יותר מ-20 קעקועים. מבחינתי זה איסוף אמנות"

קטיה בריודין, 33, רווקה, מקעקעת. אחרי שאינספור תל אביבים נסעו להתקעקע אצלה בירושלים, היא החליטה להעביר את עסקי אמנות הקעקועים שלה לכאן

קטיה בריודין (צילום: איליה מלניקוב)
קטיה בריודין (צילום: איליה מלניקוב)
8 במרץ 2018

 

שם: קטיה בריודין

גיל: 33

סטטוס: רווקה

תעסוקה: מקעקעת

מאיפה את במקור ומתי הגעת לתל אביב?

"עליתי לארץ ב־1991 ממוסקבה וגרתי בירושלים עד יוני האחרון, אז הגעתי לתל אביב. עברתי לכאן כי הרגשתי שמיציתי את העיר שם, ראיתי שיש פה הרבה יותר הזדמנויות להיפתח לקהל אחר, מגוון יותר, שלוקח סיכונים. הרבה יותר כיף ורגוע לי ללכת ברחוב בתל אביב. הייתי הרבה יותר בולטת בנוף הירושלמי עם כל הקעקועים שלי והייתי מקבלת הרבה הערות ומבטים. פה לאף לא אכפת".

>> מכוני הקעקועים הכי טובים בתל אביב 

איך הגעת לתחום הקעקועים?
"מגיל 16 רציתי להתעסק בזה. בהתחלה ציירתי לאיזו מקעקעת בסטודיו ירושלמי שהבטיחה שאם אני וחברה נצייר לה היא תכניס את הסקיצה שלנו לאלבומי הקעקועים שהיו אז. חברה שלי ניסתה ללמוד וראיתי מהצד שזה לא כזה הולך. כולם נראו מגניבים ומפחידים, אז באותה תקופה זנחתי את זה. כשלמדתי תקשורת חזותית בבצלאל התחלתי להתקעקע בעצמי ונהיה לי דיבור עם הבוס במכון הקעקועים. בסופו של דבר קיבלתי ביטחון וביקשתי ממנו ללמוד וראיתי שזה אפשרי. מאז עבדתי אצלו עד שעברתי לתל אביב ופתחתי סטודיו משלי".

כמה קעקועים יש לך?
"אין לי מושג, אני לא יודעת לספור אבל בואי נגיד שיותר מ־20. מבחינתי זה כמו לאסוף אמנות, זה פחות מעניין אותי לקעקע את עצמי. אני בוחרת אמן שאני אוהבת את הדברים שלו ושיעשה את זה טוב. אני נותנת למי שמקעקע אותי את החופש שלו".

יש דברים שאת לא מסכימה לקעקע על אחרים?
"יש הרבה דברים שאני לא מסכימה לקעקע – אם זה לא הסגנון שלי, אם זה משהו שאני חושבת שלא ייראה טוב על הגוף או אם אלה דברים קטנים ועמוסי פרטים שעלולים בסופו של דבר להימרח. אני לא רוצה שאף אחד יסתובב עם כתם שאני עשיתי. יש סקיצות שאני מציירת ואנשים יכולים לבחור מהן ואפשר גם בהזמנה – מישהו נותן לי נושא, מיקום, גודל שהוא רוצה ואני מציירת את זה".

לאילו נושאים את מתחברת?
"לרוב לא משנה מה אני אצייר, זה ייראה קצת דארק. זה נע בין חיות, נשים, גולגולות. בעיקר דברים אפלים".

איך מקעקע מפסיק לפחד לעשות טעויות? זאת בכל זאת אחריות גדולה מאוד.
"בהתחלה זה היה ממש מפחיד. הייתי מזיעה בכל קעקוע שהייתי עושה. היה עולה לי הדופק ומתתי מבפנים, אבל לא הייתי מראה את זה. היום זה ממש לא ככה – אין סיבה לטעות אם אתה מרוכז ויודע מה אתה עושה".

מה הדבר הכי תל אביבי בעינייך?
"לא לצאת ביום שישי".