לא תאמינו איפה הספוט החדש של ההיפסטרים

פלורנטין מתייבשת: אחרי שנים עם הפנים לכיוון דרום, התל אביבים הצעירים סוף סוף עושים אחורה פנה לאזור מרכז העיר אל הבר קטמון בחשמונאים

בר קטמון
בר קטמון
10 באוקטובר 2019

אם יישאלו תושבי שכונת לב תל אביב מה הדבר שחסר להם במיוחד באזור, לא בטוח ש"בר" תהיה התשובה הראשונה שתינתן. הברים הפועלים בשכונה שוקקים, עמוסים ויציבים. אבל אולי לאוכלוסייה הצעירה יותר שגרה באזור דווקא המשאלה לבר חדש ומדליק תהיה רלוונטית. על זה, פחות או יותר, מנסה לענות ה"קטמון", בר חדש שפתח באחרונה אחד מבעלי "האוגנדה" האגדי.

הקטמון נמצא ברחוב חשמונאים, במעין סמטה אחת לפני הקאנטרי של טי אל וי. "לכי בעקבות הגרילנדות", היתה אחת מהוראות ההגעה לאזור. הגרילנדות אכן היו שם, וכך בהחלט זיהינו את המקום. הקטמון ממוקם מול חניון ענק (או אתר בנייה, לא לגמרי הבנו), שבשעה מסוימת אורותיו כבים והמבלים במקום נותרים עם אור הגרילנדות המצומצם בלבד. לקראת השעה 23:00 המקום די מלא והאוכלוסייה מגוונת ונעה בין תושבי השכונה הצעירים לאושיות תל אביביות מהעשורים הקודמים.

בר קטמון
בר קטמון

אנחנו מקבלות תפריט די מהר, ומזמינות נגרוני (42 ש"ח) שהגיע בכוס שגרמה למשקה להיראות צנוע מדי. אנחנו מזמינות בנוסף קערת גאודה וענבים (28 ש״ח), שמגיעה עם שש חתיכות גבינה ואשכול ענבים טריים. אחלה מנה. השירות טוב. מדי פעם ניגשים לבדוק מה שלומנו, ואף מציעים לנו צ׳ייסרים על חשבון הבית – קריטריון משמעותי לאווירה.

זאת הפעם השנייה שלנו במקום. הפעם הראשונה היתה לפני כחודשיים, אז רק נפתח, ואנחנו היינו הלקוחות היחידים. אך נראה שעם הזמן צבר המקום תאוצה, כנראה מפה לאוזן, וכעת רק נותר לשער אם יתפוס הקטמון את מקומו של הבר השכונתי האופנתי או שימיו ספורים. רק הזמן יספר.

הווייב: בר שכונתי ומגניב בלב העיר

מרים: מיקום פצצה

מוריד: הנוף לחניון

מתנגן: תלוי בשעה. בין להיטים לאלקטרוני

מה חוגגים: את זה שהסכמת לצאת מהבית

קטמון, חשמונאים 90, אין מספר טלפון