אמג! יש קיורטוש גלידה בשוק הכרמל

סניף מלכודת חדש של הרשת נפתח במקום מאפיית לחמים בכרמל ומציע את הפיתוי האולטימטיבי לחלשי אופי: ארובת בצק פריכה וחלולה ממולאת בגלידה, פירות והפתעות נוספות

קיורטוש גלידה. צילום: ניב רגב
קיורטוש גלידה. צילום: ניב רגב
28 בדצמבר 2017

הקריוטוש, יודע כל מי שחי בעיר הזאת בעשורים האחרונים, הוא מאפה שמרים חלול מסחרר בניחוחו, שפותח בארץ על בסיס המאפה הצ'כי טרנדלינק. בפראג תוכלו להזמין אותו אפוי על גחלים, בארץ הצליה הסופית מתבצעת בסיבוב על עמוד בתנור יעודי ללא טעמי עשן. מקור המאפה בטרנסילבניה, משם סחף אחריו בעלי חולשה למתוק בהונגריה, שבה הוא מעט שונה ונקרא קורטוש קולאצ' שזה עוגת ארובה בהונגרית שוטפת. (ארובה, מכיוון שהוא חלול).

מחכים למילוי. צילום: בן קלמר
מחכים למילוי. צילום: בן קלמר

אם עד עכשיו הצלחתם להתעלם מהקיורטוש ולא להבלע בסניפיו בעקבות הריח הממסטל, עכשיו נפתח סניף מלכודת במרכז שוק הכרמל (היכן ששכן עד לא מזמן סניף של מאפיית לחמים) ממנו לא תוכלו לחמוק. הבעיה המרכזית היא השכלול היחודי לסניף. מציעים פה שליש גליל קריוטוש שממולא בגלידת וניל אמריקאית וזוכה למקלחת של שוקולד חם. בהמשך צפויות תוספות נוספות שיפוזרו למעלה (למשל חתיכות פרי ושוקולד), אבל גם ככה מדובר באזור אסון לשומרי גזרה. (25 ש"ח למנה ענקית).

עוד יציעו לכם בסניף הכרמל קיורטושים הביתה (29 ש"ח לגליל), פלרינה איטלקית שסוקרה בטיים אאוט בהרחבה, ועוגות שמרים עם שוקולד בלגי, שמרים חלבה או שמרים גבינת ריקוטה (45 ש"ח). קחו אתכם כוס הפוך (10 ש"ח) לדרך וותרו על הסוכר בכוס, זה הולך להיות מאוד מתוק. היי, לפי הריח זה בטוח שוק הקרמל!  

קיורטוש שוק הכרמל. צילום: בן קלמר
קיורטוש שוק הכרמל. צילום: בן קלמר

קיורטוש