קימצ'י'ז: את המטבח האסייתי הזה אולי עוד לא ניסיתם. ואתם חייבים

סוני קים עלתה לפני 4 שנים לישראל וגילתה שאין פה מסעדות קוריאניות - אבל ביקוש יש. היא פתחה פופ-אפ (בשמנמונת) ובהמשך חושבת לפתוח מסעדה. זהירות: זה חריף

קוריאה בתל אביב (צילום: Kimchi*s)
קוריאה בתל אביב (צילום: Kimchi*s)
7 באפריל 2021

מתי בפעם האחרונה אכלתם אוכל קוריאני אמיתי? לא כזה שמותאם לחך המקומי, כפי ששפים נוהגים לומר. מי שטעם יודע שמדובר במטבח בוער ותקיף בטעמי אוממי ממכרים. מעכשיו אפשר למצוא בתל אביב את מנות הדגל של המטבח הקוריאני בביצוע אותנטי וכן, גם קימצ'י.

Kimchi*s שייך לסוני קים, ילידת יפן ובת להורים קוריאנים שעלתה לישראל לפני ארבע שנים. היא הגיעה להשתתף במרתון ירושלים, התאהבה במדינה, נרשמה ללימודים ועברה לגור בתל אביב. עד לקורונה היא בישלה בעיקר לעצמה, אך חברים קוריאנים שלא יכלו לנסוע הביתה ביקשו שתבשל גם בשבילם.

ככה עושים קימצ'י (צילום: Kimchi*s)
ככה עושים קימצ'י (צילום: Kimchi*s)

"הבנתי שבתל אביב אין מסעדות קוריאניות והתגעגעתי לאוכל של הבית. מאוד הופתעתי מהביקוש כי בעיר אין קהילה קוריאנית אבל אנשים מכירים ואוהבים את האוכל". התפריט התחיל במנת הדגל של המטבח הקוריאני, בביבימבאפ – תבשיל ירקות ובשר טחון עם ביצת עין מעל (60 ש"ח).

ביבי? לא, ביבימבאפ (צילום: Kimchi*s)
ביבי? לא, ביבימבאפ (צילום: Kimchi*s)

לאור הביקוש נוספו קימצ'י במשקל (30-90 ש"ח), בולגוגי – בקר ברוטב ברביקיו (80 ש"ח) שהולך טוב עם קימצ'י, עוף פריך ברוטב מיונז ופלפלים ירוקים חריפים ועוד. לטבעונים יש מבחר נאה, מביבימבאפ וקימצ'י טבעוניים ועד פנקייק קוריאני (45 ש"ח), שורש לוטוס פרוס ברוטב קוריאני (28 ש"ח) ומלפפונים מוחמצים ברוטב סויה (17 ש"ח). לאור הגידול בהזמנות עבר הבישול מהמטבח הפרטי של קים לשמנמונת ביהודה הלוי, ומכיוון שמדובר בכמעט וואן וומן שואו מספר הזמנות מוגבל. בשלב זה Kimchi*s פועל כפופ אפ דו־שבועי (המועד הקרוב 16.4 וכדאי להזדרז), אך יש תקווה: "אני חושבת לפתוח מסעדה אבל כולם אומרים לי שזו העבודה הקשה ביותר. אני כבר מחפשת מקום אחר לבשל בו".
להזמנות