במקום הטיסה לפריז: קינוחי הכריסמס הכי טובים בעיר

בוטיק סנטרל. צילום: טל ציפורין
בוטיק סנטרל. צילום: טל ציפורין

אנחנו מודים, ציפינו מהשנה הזו להרבה יותר ממה שהיא נתנה, אבל לפחות נותרנו עם מקומות פתוחים (עדיין) וקינוחים שמתאימים בול לאווירת חו"ל. קבלו את הקינוחים הכי טובים לעונה השמחה

26 בדצמבר 2021

שנת 2021 שהתחילה בהבטחת החיסונים – מסתיימת בתקוות שווא לחגוג את הכריסמס בפריז. למזלנו (או שלא) היא הולכת מאיתנו עוד כמה ימים. ואם אין עוגות בפריז או ברומא, תאכלו אותן כאן בתל אביב. בינינו: יכול להיות גרוע יותר. חיפשנו ואספנו עבורכם את קינוחי הכריסמס, סילבסטר ונובי גוד שיש לתל אביב להציע. משהו שימתיק לכולנו את הגלולה המרה.

1. בוש דה נואל | עמיתה 

המשמעות של שם העוגה בצרפתית היא גזע של עץ – הקדשה כמובן לעץ האשוח המזוהה יותר מכל עם חג המולד. מדובר בעוגת רולדת ספוג קלאסית המגולגלת כהלכתה, ממולאת בקרם שוקולד פרלינה ומצופה בגנאש שוקולד מלכותי ונהדר עם אגוזי לוז נחוצים. על ציפוי העוגה מעוטרים סימני גזע עץ, ואגוזי לוז קלויים שמוסיפים למראה החגיגי ולחגיגה כולה.
60 ש״ח, דרך שלמה 10, 03-760-0880

בוש דה נואל בעמיתה. צילום: עמיתה
בוש דה נואל בעמיתה. צילום: עמיתה

2. גאלט דה רואה | בוטיק סנטרל

הפירוש המילולי מצרפתית הוא עוגת המלך, ולמי שלא מכיר את העוגה האייקונית הזו, נספר שהיא מורכבת משתי שכבות של בצק עלים, ביניהן קרם פרנז'יפאן שהוא קרם שקדים עשיר וערב לחיך. בתוך העוגה מסתתרת גם הפתעה למסובין לשולחן החג. בכל עוגה מתחבא שקד אחד מצופה בשוקולד לבן. פורסים את העוגה בין האורחים, ומי שזוכה לקבל את פרוסת העוגה עם התוספת המיוחדת, מוכתר להיות המלך של אותו הערב, וכל משאלותיו יתגשמו. אמן לזה! (בתמונה הראשית)
120 ש"ח, לאתר 

3. פנטונה | דליקטסן

מי שהסתובב באירופה הקלאסית בכריסמס בוודאי ראה את עוגת הפנטונה האיטלקית מחכה לו מכל עבר ועבר. מדובר בעוגה שהיא ללא ספק אחד מסימני החג הקלאסיים, והיא עשויה מבצק עשיר ונדיב בחמאה עליו משובצים צימוקים וגרידות הדרים ריחניות. הבצק כה רך ומבורך שקשה להפסיק לזלול ממנה. בדליקטסן מציעים את העוגה בגרסה נהדרת ומנחמת מאוד. מומלץ.
48 ליחידה, לאתר

פנטונה בדליקטסן. צילום: עידית בן עוליאל
פנטונה בדליקטסן. צילום: עידית בן עוליאל

4. ונילה קיפרל | שטפן ג׳לטו

אפשר לסמוך על שטפן שיביא לנו ניחוח אמיתי ואותנטי של חג. ואכן הוא מגיש עוגיות וניל אוסטריות היסטריות, כאלה שרואים בכל שוק ויריד כריסמס. מדובר בעוגיות וניל לפי מיטב המסורת, שטעם הווניל דומיננטי בהן ואליו נוספת תמצית שקדים עוצמתית שמיטיבה עם הטעמים. הן אפויות בצורת חצי סהר ובוזקים עליהן תועפות אבקת סוכר למען שנה מתוקה במיוחד.
מארז של חמישה ב-10 ש"ח, טשרניחובסקי 21, 03-679-9788

עוגיות חצי הסהר של שטפן. צילום: קרן אלון
עוגיות חצי הסהר של שטפן. צילום: קרן אלון

5. קולקציית כריסמס | דה שואו רום בייקהאוס

השואורום בייקהאוס השיקו קולקציית כריסמס מרהיבה וחגיגית במיוחד ברוח החג, הכוללת לא פחות משלושה קינוחים: 1. The Holly Jolly – קרונאט במילוי קרם שוקולד לבן וקוקוס, מצופה גלייז של שוקולד לבן עם קוקוס טחון ומעליו קרמבו של עץ אשוח. טעים ברמות ללא הגזמות; 2. The Santa Belly – דונאט ברלינר במילוי קרם שוקולד, מצופה גלייז אדום ומעליו קישוט חגורת סנטה; 3. The GingerBread – עוגיית ה-"ג'ינג'רברד" הנצחית, שמעליה גלייז לבן ומשולבים בה שוקולד לבן ותבלינים חמים מסוג קינמון, ציפורן וג'ינג'ר. קולקציית כריסמס המיוחדת תימכר בכל סניפי השואורום בייקהאוס ובמשלוחים החל מה-20.12.21 ועד ה-1.1.22. עלות יחידה – 17-22 ש״ח.
לאתר

שואו רום. צילום: תמוז הדר
שואו רום. צילום: תמוז הדר