"אני יוצא בסופי שבוע עד לפחות 3 לפנות בוקר, אני אומר שאני הזקן הכי צעיר בשוק"

קלמן שפיגל, 64, סיטונאי משקאות אלכוהוליים, בזוגיות + 1. הכירו את האיש שמספק את המשקאות החריפים לכמעט כל הברים שאתם מבלים בהם

קלמן שפיגל (צילום: איליה מלניקוב)
קלמן שפיגל (צילום: איליה מלניקוב)
28 בפברואר 2018

 

קלמן שפיגל

גיל: 64

תעסוקה: סיטונאי משקאות אלכוהוליים

סטטוס: בזוגיות +1

מאיפה אתה במקור ומתי הגעת לתל אביב?
"נולדתי בתל אביב, עברתי עם המשפחה שלי לתקופה לרמת גן ובגיל 19 חזרתי לכאן. זו הייתה תל אביב של אמצע שנות ה־70. היינו מבלים באזור רחוב ירמיהו, איפה שהיום סופר יודה ולפני זה סופר באבא, הייתה שם מסעדה שפעלה 24 שעות ביממה, אולי המקום היחיד בתל אביב אז שעבד מסביב לשעון. גרתי אז בדירת שותפים שפעלה כמו קומונה קטנה, לא ממש עבדנו. היינו אומרים 'כמה טוב לא לעשות שום דבר ואחר כך לנוח', היינו צעירים ונהנינו מהחיים".

>> מנהל חנות התחפושות ברוריה
>> האיש שעומד מאחורי ליין המיסשייפס 

אתה אחד הסוחרים הכי כבדים היום של אלכוהול בעיר. איך הגעת לזה?
"בשנת 1981 הגעתי לזה דרך המשקה הברזילאי גוארנה. הייתה משפחה חרדית באותן שנים שניסתה להביא את זה לארץ ושם התחלתי. בהתחלה עבדתי כעצמאי בתוך חברה ולאט לאט התחלתי לעבוד לבד".

איך השתנתה סצנת האלכוהול כאן לאורך השנים?
"הסצנה התל אביבית הכי יפה שיש, יש המון חבר'ה איכותיים שמבלים וכיף לראות את זה. אני יכול להגיד לך שאחד הדברים שהשתנו באופן מובהק דווקא לא קשורים לאלכוהול – אז, לפני 50 שנה, אם היו תופסים אותך עם ג'וינט היית מגיע למעצר של שבוע באבו כביר, היום זה ממש השתנה. אנשים מגיעים לכאן מכל העולם ונגנבים מזה שכולם מעשנים ג'וינטים בברים בלי לפחד. אז המשקאות שהכי עבדו היו ג'וני ווקר, ג'יי אנד בי וליקרים שהיום בקושי מבוקשים".

איזה אלכוהול הכי עובד היום?

"וודקה עובדת חזק מאוד וגם הוויסקי ממשיך בקו שלו, היום אנשים אוהבים דברים קלאסיים".

מה המשקה האהוב עליך?
"פרנטברנקה האיטלקי שעשוי מתערובת עשבי תיבול וקיים מאז המאה ה־19. זה המשקה שלי".

יוצא לך לחוות את סצנת חיי הלילה של תל אביב גם היום?
"ברור. אני יוצא בעיקר בסופי שבוע עד לפחות 3 לפנות בוקר, אני אומר שאני הזקן הכי צעיר בשוק. אני מבלה בעיקר במנזר, בלוציפר ובבסטה".

מה הדבר הכי תל אביבי בעיניך?
"העובדה שיש פה אנשים מדהימים, שמחים ופתוחים ללא דעות קדומות".