"חלה עלייה בביקוש לקעקועים אנרכיסיטיים": מקעקעי העיר מספרים מה חדש מתחת למחט

הסתיו כבר פה מה שאומר שהגיע הזמן לחשוב על קעקוע חדש. מה הכי לוהט במכוני הקעקועים וממה צריך להיזהר? דיברנו עם מקעקעים וותיקים שהסבירו לנו מה חם וממה צריך להתרחק

קעקועים. צילום: Shutterstock
קעקועים. צילום: Shutterstock
17 בספטמבר 2017

חסל סדר לוכד חלומות על העורף ונשבר הזין ממפתח סול על הקרסול. עד מתי ניאלץ לצפות בקעקועים נדושים על חלקי גוף גנריים של אנשים ולמה בעצם חשוב לכם לקעקע כנפיים של מלאך בחלק התחתון של הגב?

ובכן, הסתיו כבר פה – ומכוני הקעקועים משחיזים את המחטים. בוא הסתיו הוא התקופה הכי טובה בשנה להיסגר על הדוגמה הבאה שאתם רוצים לחרוט על הגוף לתמיד. הבגדים מתחילים לעטוף, השרוולים מתחילים להתארך, וכשתיגמר עונת הים – אז בכלל תוכלו להגיד הללויה כי השוטטות בחוף הקופים היא כבר לא פקטור ושום שמש לא תגיע לכם לשום איזור מוצנע.

כך או כך, עם שפע הרעיונות ההולך וגדל והקעקועים היצירתיים שנצפים על אנשי העיר, מעניין לבדוק איך חווים את זה האנשים שמאחורי המחט – המקעקעים עצמם. דיברנו עם שלושה מקעקעים ושאלנו אותם במה הם נתקלו במהלך העבודה, מה בם באופן אישי אוהבים לקעקע ולמה קעקועים לא אמורים להיות טרנדיים, אלא יצירת אמנות לכל החיים.

שנה הלכה: הכישלונות הצפויים לשנה הקרובה
עדויות מצמררות מהטינדר
הדוש הגנרי: קווים לדמותו

[tmwdfpad]

"קעקועים לא אמורים להיות טרנדיים, זה לא בגד"

קטיה בריודין, מקעקעת בסטודיו פרטי, מתמחה בעבודה בשחור ובסגנון רישומי

"אני מבצעת רק עבודות מקוריות שלי, ועיצובים שאני יוצרת מאפס. לכן קשה לי לדבר במושגים של טרנדים – קעקועים לא אמורים להיות טרנדיים, הם לא בגד. קעקוע הוא יצירת אמנות שתישאר עליך לכל החיים ויש להתייחס אליו ככזה".

עיצוב וביצוע של קטיה בריודין
עיצוב וביצוע של קטיה בריודין

"אני כן יכולה להגיד שלדור הזה חשובה המקוריות והם רוצים לבטא את עצמם. הרבה פעמים הדגש אצלם הוא נקודת המבט הפרטית, כלומר, המשמעות של הקעקוע עבור הלקוח ומה שהקעקוע מסמל עבורו (ואולי זה לא מפתיע בהתחשב בעובדה שזהו הדור הכי אנוכי שהיה מאז ומעולם, שתצלום סלפי והאדרה עצמית הם הלחם והחמאה שלו, ט"א).

מצד אחד זה נהדר, כי יש הזדמנות ליצור עיצובים מקוריים עבור אנשים. מצד שני, לפעמים אנשים מתפשרים על איכות הקעקוע ועל איכות העבודה לטובת המסר. חבל, כי אפשר לעשות קעקוע שיהיה גם יפה וגם משמעותי".

עיצוב וביצוע של קטיה בריודין
עיצוב וביצוע של קטיה בריודין

דור הפינטרסט

פים איגנטייב, מקעקע פרטי, מתמחה בבלאקוורק

"בתקופה האחרונה יש טרנד של קעקועים שעשויים מקווים דקים מאוד. לקעקועים כאלה יש סיכוי לא קטן לדהות אחרי כמה שנים ואפילו להיעלם לגמרי, כך שהייתי מציע למתקעקעים לקחת בחשבון את ההשלכות.

קווים דקים במיוחד
קווים דקים במיוחד

"מעבר לזה, אנשים שואבים היום השראה לאו דווקא מסגנון מסוים, אלא מקעקועים קיימים שראו תצלומים שלהם ברשת. זה קורה כי אנשים אוהבים ללכת על משהו בטוח, שאפשר לראות אותו באופן מוחשי על גוף של מישהו אחר.

מה שכן, אנשים בארץ הולכים ונפתחים לסגנונות מגוונים, ואפשר לראות שהם סומכים על המקעקע כשהם מגיעים אליו".

עיצוב וביצוע של פים
עיצוב וביצוע של פים

עיצוב וביצוע של פיםעיצוב וביצוע של פים

האנרכיזם שלך חזר

קוקי אריאל, מקעקעת בסטודיו פרטי, מתמחה בסגנון "קומיקס על אסיד", פוסט יפני, מצויירים ועבודת השטן

"בשנים האחרונות אנשים מזהים את הפוטנציאל היצירתי בקעקועים וחוגגים על זה. לאנשים נמאס לזרום עם אקסיומות באמנות והמגמה הזאת מורגשת גם בקעקועים. בשביל האמן זה הדבר הכי כיפי בעולם וכן ירבו לאללה.

גם הכניסה של אמנים יצירתיים לתחום העשירה את הסגנון המסורתיבשלל אלטרנטיבות והיום הלקוחות כבר מגיעים עם רעיונות ונותנים למקעקע לזרום ולהתפרע. מעבר לזה, חלה עליה בביקוש לקעקועים אנרכיסטיים ואנטי ממסדיים וזה ממלא לי את הנפש ברמה של קוקטייל מולטוב קטן בלב".

קעקוע מאת קוקי מבוסס על סרטו של מיאזאקי "הנסיכה מונונוקי"
קעקוע מאת קוקי מבוסס על סרטו של מיאזאקי "הנסיכה מונונוקי"
עיצוב וביצוע של קוקי אריאל
עיצוב וביצוע של קוקי אריאל

אזהרת טרנד מאוס

אביב רוטשס, מקעקע ב"ספרינג טאטו", מתמחה בסגנון יפני, ריאליסטי ואולד סקול

 "בכל תקופה יש אנשים שהולכים אחרי טרנד ואין להם מספיק ידע או יכולת להבין שזה הולך להיגמר. לרוב האנשים אין באמת רעיונות לקעקועים ובא להם פשוט להתעטר במשהו חדש. הייתי מציע למי שרוצה להתקעקע לשאול את עצמו למה הוא מתחבר באמת ולא מה מגניב לו כרגע.

עיצוב וביצוע של אביב רוטשס
עיצוב וביצוע של אביב רוטשס

"יש טרנד של מינימליזם שאני קורא לו 'קעקועי אינסטרגרם'. אלה קעקועים שנראו פצצה בזמן אמת, אבל עשר שנים אחר לא נשאר מהם כלום. כנ"ל לגבי האופנה של צבעי מים בהירים, שנראים אחרי כמה שנים כמו קיא על היד של הבן אדם.

עיצוב וביצוע של אביב רוטשס
עיצוב וביצוע של אביב רוטשס

"בכל מקרה, אל תשכחו שהשמש בארץ שלנו גורמת לקעקועים לדהות מהר במיוחד. גם הלחות והזיעה לא תורמים לשימור הקעקוע. שימו לב למי מקעקע אתכם – אם הוא לא מקצועי, ציור שכולל קווים צפופים וקטנים עלול בהחלט להיראות כמו כתם. לצערי יש הרבה מקעקעים שלא עברו הכשרה מקובלת ולכן הם מעיזים יותר אבל גם טועים יותר".

[interaction id="59ba6e85e2f851000156d539"]