קפה קנטינה: הבייבי החדש של המסעדה האהובה על הסלבז

הקנטינה. צילום: יח"צ
הקנטינה. צילום: יח"צ

מסעדת הקנטינה המיתולוגית משדרות רוטשילד עומדת להתחדש בבית קפה משל עצמה מרחק צעד מהמסעדה המקורית (שתמשיך לפעול כרגיל). אם הם לא היו רוצים שנציק להם כל הזמן על תאריך הפתיחה, הם לא היו תולים שלט

23 באוקטובר 2022

כבר מספר חודשים השלט "קפה קנטינה" מוצב בפינת הרחובות מאז"ה ורוטשילד, מרחק של צעד אחד מהמסעדה המיתולוגית (18 שנה בתל אביב זה לגמרי מספיק בשביל להפוך למיתוס). פעם בשבוע אנחנו מבקרים שם כדי לבדוק אם הוא כבר נפתח, כי מבעד לויטרינות אפשר לראות שהכל כבר מוצב במקומו: הכוסות על המדפים, הקלושים המבריקים מונחים כבר על השיש, הכיסאות מסודרים בערמה בפינה. מועד הפתיחה אמנם כבר ידע כמה דחיות אבל הפעם נראה קרוב מתמיד וכרגע תאריך היעד הוא בשבוע הבא (בלי להתחייב, וזה). אנחנו, מצידנו, חושבים שאם הם לא היו רוצים שנשאל שוב ושוב "נו, מתי כבר פותחים?", הם היו מחכים עם השלב של השלט לסוף.

אז איך הגענו לכאן? בשנת 2004 סגר ג'ו מרסיאנו את מסעדת איל פאצו, מעוז הברנז'אות, ומשך את קליקת הסלבס שצבר שם אחריו לשדרה הראשית של העיר. כמעט בכל צהריים תוכלו לתפוס ידוען אחר יושב במרפסת, לוגם קיאנטי ואוכל פטוצ'יני, כשג'ו משוטט בין השולחנות ומפיץ את הקסם שמצמיד אליו לקוחות שחוזרים לקנטינה שוב ושוב במשך שנים – והוא כבר הוכיח לכולנו שהוא לגמרי יודע מה הוא עושה.

הבאתם את השאלות על עצמכם. השלט של קפה קנטינה (צילום: נועם רון)
הבאתם את השאלות על עצמכם. השלט של קפה קנטינה (צילום: נועם רון)

הקנטינה היא קלאסיקה בפני עצמה, שביססה את מעמדה מספיק בשביל להרשות לעצמה לא להשתנות (ולכן החידוש שבבית קפה מאותו מותג הוא כל כך מסעיר). התפריטים עדיין באותו הפונט, המפות הלבנות עדיין לבנות, כסאות העץ הכבדים עדיין כבדים, צלחות הפורצלן עדיין פורצלניות והדג החריף והנהדר שמגיע במחבת הברזל עדיין נהדר. כמו לידוענית אמיתית, אין לקנטינה נוכחות ברשתות וגם לא כותבים עליה כזה הרבה, כנראה שפשוט לא צריך: כולם יודעים שהיא קיימת, יפה, יקרה, ומקצועית. אבל כמו שאפילו ג'ניפר אניסטון נשברה בסוף ופתחה אינסטגרם, כך גם הקנטינה החליטה להתחדש בקפה שנראה שעתיד להיות מלא בסטייל. אם זה לא היה ברור עד עכשיו, אנחנו ממש ממש ממש מחכים לזה. יש כבר כתובת, ומקווים שנספר לכם על שעות הפתיחה והבריוש ממש בקרוב.

קפה קנטינה, רוטשילד 73, תל אביב