תשכחו מהשניצל: הקריספי צ'יקן כובש את תל אביב

הקריספי צ'יקן, אוכל המהגרים הסקוטי, שהפך להיות אזרח מן המניין באמריקה, מגיע גם לישראל. 5 מקומות לאכול בהם את המנה הכי חמה בעיר

קריספי צ'יקן בפונדק דה לוקס. צילום: ירון ברנר
קריספי צ'יקן בפונדק דה לוקס. צילום: ירון ברנר
3 בינואר 2017

הכרוניקה של הקריספי צ'יקן נפתחת במהגרים הסקוטים לארצות הברית, שהביאו איתם מתכון לעוף מטוגן. נתחי עוף מהחלקים העסיסיים של הכרעיים, ללא עצמות, הושרו במרינדות, בדרך כלל של ריוון, שהפכו אותם לנימוחים. בשלב הבא העוף עבר טבילה בקמחים וטיגון עמוק. התוצאה קריספית מבחוץ ועסיסית מבפנים. המתכון הזה הפך לחביב במיוחד על העבדים האפרו־אמריקאים בדרום ארצות הברית, שאימצו אותו לימי חג. הוא סומן כאוכל נשמה של הדרום, לא משהו שהקהל האמריקאי הרחב מתעניין בו. כך היה עד שהרשת האמריקאית Chick-fil-A התחילה להגיש אותו בשנות ה־60 של המאה הקודמת. כמה רשתות אמריקאיות ניסו להחדיר את המוצר, בהן מקדונלד'ס שעשתה ניסיון ראשון ב־1980 אך נחל כישלון עד הפעם הבאה, שמונה שנים מאוחר יותר, כשהמנה חזרה לתפריט ונקלטה בהצלחה. אחרי כן מסעדות אמריקאיות הכניסו את הקריספי צ'יקן לקונצנזוס. מי שפרץ את דרכה של המנה לתהילה הוא השף דיוויד צ'אנג בפוקו, שכריך הקריספי צ'יקן שלו גורם לתורים להשתרך בחזית המסעדה ולמנה להפוך למנת הקרייב הכי מדוברת בתפוח הגדול. עכשיו היא כובשת גם את תל אביב – ובצדק. 5 מקומות לאכול בהם את המנה הלוהטת:

סוסו אנד סאנס

הכוכב הבולט של סוסו אנד סאנס, ההמבורגרייה החדשה של עומר מילר, הוא לא בהכרח ההמבורגר אלא קריספי צ'יקן המכונה סוסו פוקו (בהשראת צ'אנג כמובן). מדובר בלחמניית כוכב רכה ואלגנטית, שלא ממש מצליחה להכיל פרגית גדולה של עוף בבלילה קריספית. בלחמנייה גם עגבניות, חסה, חמוצים אסייתיים ורוטב מיונז (42 ש"ח). זו מנה ענקית עסיסית ומשביעה במיוחד.

הרצל 6 פינת שד' רוטשילד תל אביב, כל יום 12:00־אחרון הלקוחות

בהשראת צ'אנג. קריספי צ'יקן בסוסו אנד סאנס. צילום: יולי גורודינסקי
בהשראת צ'אנג. קריספי צ'יקן בסוסו אנד סאנס. צילום: יולי גורודינסקי