קשירה נבונה: "שוד נעלי הוואנס" הגדול

הנעליים של ואנס הן שידוך מושלם ללוק העונתי. ויש גם טוויסט מהאגדות

נעלי ואנס X Liberty. קלאסי למסיבת תה.
נעלי ואנס X Liberty. קלאסי למסיבת תה.
15 בפברואר 2015

בקיץ שעבר החל ״שוד נעלי הוואנס״ הגדול. מותגי אופנה יוקרתיים החלו לייצר גרסאות אקסקלוסיביות מחומרים יוקרתיים של דגם נעלי הסקייטרים של החברה האמריקאית – אלו שננעלים בפשטות על כף הרגל כגרב בסיוע רצועת הגומי שנשתלה בצדם.

נעלי הסקייטרים של סלין, בציפוי משבצות גומי כשל תיקי שוק, הפכו לנעל מאסט של נשות אופנה קוליות, כמו מנהלת בית האופנה פיבי פיילו, כשהן מצוותות ללבוש מחויט ואפילו לבגדי ערב. ואנס כמובן גם הרוויחו מהתופעה, שהתיישבה על הדגם הפופולרי שלהם וזכתה לשלל העתקות מצד הרשתות המהירות, ואפילו קיבלה גושפנקה לשלב את אופנת הספורט שלהם עם מוטיבים של אופנה מתקדמת יותר.

לקראת האביב המתקרב הם לוקחים עוד צעד אחד קדימה ומשתפים פעולה עם ליברטי – בית הכלבו הלונדוני האגדי המתמחה בדפוסים אייקוניים מעולם הטבע ותקופת הארט נבו שבה נבנה הבניין המאכלס את המוסד, שנראה כמו טירת פלאים עתיקה בלב לבה של הבירה האנגלית. השילוב בין הקוליות והעכשוויות המוכחת של הדגם לבין הנוסטלגיה המתוקה והפרחונית של ליברטי (ההשראה הספציפית לבחירת הדפוסים לאוסף הייתה עולמה הקסום של אליסה בארץ הפלאות) עושה טוב לשני הצדדים ומייצר נעלי קז׳ואל מעולות לחילופי העונות, בעשירית מהמחיר מדגמי הסקייטרים של סלין (350־450 ש״ח).

VANS, להשיג במהדורה מוגבלת בחנויות המותג