ראף גבוה: מלון נורדאו יפתח מחדש כמלון בוטיק

הוא נוהל בידי משפחה אחת במשך ארבעה דורות, אירח קצינים בריטים ותרמילאים דלי תקציב והיה סובלני לרעש של ההיספטרים מהריף ראף הסמוך. רגע לפני סיום השיפוץ נמכר מלון נורדאו ליזמים שמתכוונים להקים בו מלון בוטיק ומסעדה

מלון נורדאו
מלון נורדאו
16 בנובמבר 2015

הרבה לפני שהמונח "מלון בוטיק" נכנס ללקסיקון התל-אביבי, מלון נורדאו שהוקם ב־1925 היה בדיוק זה: הוא תוכנן על ידי האדריכל יהודה מגידוביץ', שהיה גם מהנדס העיר הראשון של תל אביב, והפך ליעד מועדף בעבור חברי קיבוצים שבאו לעיר הגדולה ולקצינים בריטים. אחרי שבשנים האחרונות אכלס בעיקר תרמילאים דלי תקציב וחיילים בודדים, יחזור בקרוב המלון בנחלת בנימין פינת גרוזנברג ליעדו המקורי, אחרי שנמכר לשני יזמי נדל"ן.

את המלון הקימו מוריס (משה) וסופיה גרינברג. קומת הכניסה כללה חנויות מסחריות שפנו אל הרחוב, בקומה השנייה נפרשו חדרי אירוח ועל הגג ניצבה כיפת פעמון שהפכה לסימן ההיכר של הבניין. ניהול המלון עבר בין ארבעה דורות במשפחת גרינברג־מרכוס, מימי אחוזת בית עד שנת 2012, אז החליטו בני המשפחה לסגור את שעריו לטובת שיפוץ, הרחבה ושימור.

רגע לפני השלמת השיפוץ נמכר המלון לאורי חיות (33) ולאמיר מילגרום (30) – יזמי נדל"ן שעוסקים במלונאות ובמקומות בילוי. "מעבר למבנה היפה, הסיפור של הבניין קסם לנו", מספר מילגרום. "המטרה היא להקים בית מלון איכותי ומרשים עם כל חוקי השימור המחמירים, כדי שהעיר הזאת תזכה בעוד פינה יפה".

חיות, שהופיע בגיליון המצליחים של Time Out ב־2012, מתורגל ברכישת נכסים והפיכתם לבתי מלון פעילים. ב־2011 חכר את הנכס בשדרות רוטשילד פינת יבנה והקים בו את מלון הבוטיק Townhouse, שאותו מכר ב־2013.

המלון יפתח בקיץ 2016